Connect with Us

All posts tagged "hashash"

Kronika 18:48 - 12 Shkurt, 2018

Itali/ G. Berisha dënohet 4 vjet burg për 40 Kg. hashash

Greldian Berisha 27 vjec u dënua me 4 vjet burg nga Gjykata e Aprilias (GUP). Në korrik 2017 Greldiani u kap nga karabinierët me drogë. Në...

Aktualitet 23:20 - 19 Janar, 2018

Konsumi i madh i hashashit çon në depresion dhe sëmundje mendore

Përdoruesit e hashashit kanë më shumë gjasa të përjetojnë emocione negative, veçanërisht të ndihen të tjetërsuar nga të tjerët, bën të ditur një studim i ri....

Aktualitet 21:25 - 29 Nentor, 2017

Berisha tregon arsyen se përse dështoi mitingu i Ramës

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryemnistri Sali Berisha, ka pohuar se kryeministri aktual Edi Rama, kishte planifikuar një miting madhështor në Sheshin e Flamurit për...

Aktualitet 19:41 - 9 Nentor, 2017

Kolumbi kapet sasia më e madhe e drogës/ Ja sa tonelata hashash janë sekuestruar

Ditën e sotme policia kolumbiane ka sekuestruar 12 tonelata kokainë, duke shënuar me këtë rast sekuestrimin më të madh të drogës në historinë e këtij vendi....

Aktualitet 14:39 - 21 Tetor, 2017

Gjendet hashash në rrugë/ Nuk dihen autorët

Pak minuta më parë një sasi hashashi është gjendur e hedhur në periferi të qytetit të Korçës. Sipas të dhënave paraprake mësohet se persona të paidentifikuar...

Aktualitet 08:41 - 10 Gusht, 2017

Drogë që në pikë të mëngjesit/ Kapet hashash dhe marijuanë, emri i të arrestuarit

Guarda di Finanza në bashkëpunim më Policinë e Kufirit Durrës kanë sekuestruar në portin e Barit 922.9 gr vaj hashashi dhe thuajse 10 kile marijuanë. Lënda...

Aktualitet 10:10 - 23 Korrik, 2017

Befason këngëtari i njohur shqiptar/Lekët i bëj me hashash, muzika për qejf

Këtë javë, mikrofoni i “Thumb” ka udhëtuar drejt qytetit të Vlorës ku ka gjetur një sërë emrash të njohur në “Maratonën e Këngës”. Një nga këto...

Aktualitet 14:01 - 9 Maj, 2017

Rama ironizon Bashën/Ai sikur pi hashash gjithë natën

Kryeministri i vendit, Edi Rama gjatë fjalës së tij të mbajtur në zhvillimin e Kongresit Elektoral të Partisë Socialiste ironizoi Bashën për faktin pse përmend kaq...

Aktualitet 09:06 - 23 Prill, 2017

A ka pirë hashash Erion Veliaj?!/Ja çfarë thotë kryebashkiaku

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka dhënë një intervistë për emisionin “Me Shukin”, në RTV Dukagjini të Kosovës. Gazetari e ka pyetur kryebashkiaku Veliaj...

Aktualitet 16:34 - 10 Mars, 2017

E arrestuan për një cigare hashash/ Ja çfarë ndodhi me të riun

Një i ri ka dalë nga burgu, falë profesionalizmit të një avokati, e mbi të gjitha apelit të bërë publik në  media, pasi ai qëndronte në...

Aktualitet 08:40 - 23 Shkurt, 2017

Kontrolle për prandalimin e kanabisit/ Mijëra policë mësyjnë në mbarë vendin

Policia e Shtetit ka nisur një kontroll në mbarë vendin, për shkatërimin e farave të bimëve kanabis. Operacioni është ndërmarrë për evidentimin dhe shkatërimin e farave...

Showbizz 09:39 - 29 Janar, 2017

E dini që e ëma e Noizyt është bërë “tap” me hashash? Ja rrëfimi i reperit

E kishit menduar ndonjëherë se e ëma e Noizyt mund të merrte drogë? Kjo për fat të keq ka qënë një rastësi, ku e detyroi atë...

Aktualitet 20:19 - 20 Dhjetor, 2016

Fiks Fare- Skandal në shkollat e Tiranës/ Fëmijët konsumojnë hashash dhe duhan

Fëmijët e shkollave të mesme dhe 9 vjeçare në Tirnë blejnë hashash dhe e konsumojnë atë. Kamea e  “Fiks Fare” filmoi në disa shkolla në Tiranë,...

Aktualitet 12:20 - 23 Nentor, 2016

Operacioni anti-drogë në Milano/ Marijuana nga Shqipëria shkëmbehej me kokainë nga Holanda

Gjatë operacionit të sotëm “Rubens”, i ndërmarrë nga Policia e Milanos dhe ku u arrestuan 45 persona, janë sekuestruar rreth 580 kg marijuanë, 33 kg kokainë, 6...

Aktualitet 15:54 - 6 Tetor, 2016

Nxënësit u helmuan nga tymi i hashashit/ Policia fsheh ngjarjen

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncon në Kuvend fshehjen e të vërtetës së helmimit të nxënësve të shkollës në Paskuqan. Berisha lexoi mesahin e një prindi që shpjegon...

Aktualitet 16:36 - 10 Shtator, 2016

Ekonomia shkatërruese e hashashit; 10 problemet që po sjell

Në “hije”, kultivimi i hashashit po lulëzon në çdo cep të vendit. Një “biznes” në pamje të parë fitimprurës dhe që sjell një “cash” të shpejtë...

Aktualitet 16:13 - 29 Gusht, 2016

SHISH, raport për kanabisin/Të dhëna për parcelat dhe pronarët

Prokuroria e Krimeve të Rënda po shqyrton një raport të përcjellë nga Shërbimi Informativ Shtetëror, ku hidhet dritë mbi zonat e mbjella me kanabis sativa në...

Aktualitet 10:25 - 2 Gusht, 2016

Propozimi i Kreut të PD-së Lushnje/Deputetët e papërlyer të shkelin çdo parcelë të mbjellë me hashah

Deputetët e opozitës dhe ata të mazhorancës, që nuk kanë mbjellë drogë, bashkë me median dhe policinë me vete, duhet të shkelin çdo parcelë të mbjellë...

Aktualitet 16:16 - 1 Gusht, 2016

Denoncimi, PD publikon fotot/Ja plantacionet me hashash në vendlindjen e Sajmir Tahirit

Partia Demokratike ka publikuar fotot me kanabis të mbjellë në disa parcela, të cilat sipas partisë më të madhe opozitare, gjenden 20 minuta larg aksit kombëtar në...

Aktualitet 16:41 - 30 Korrik, 2016

Foto drithëruese/Jo e gjithë Shqipëria është kthyer në hambar hashashi

Nga Bledi Mane Qendro nje moment. Te lutem hidhi nje sy kesaj fotografie dhe mos ndjej meshire por krenari per perkushtimin dhe lodhjen. Miku im Anesti...

Aktualitet 15:02 - 27 Korrik, 2016

Sajmir Tahiri njoftohet nga Kuvendi për rënien e çmimit të hashashit

Çmimi i hashashit ka pësuar rënie. Të paktën kështu shkruan Dritan Kaba, në rrjetet sociale. Prej disa javësh, Kaba thumbon përmes statuseve në rrjetet sociale ministrin...

Aktualitet 16:26 - 1 Korrik, 2016

Artan Hoxha publikon fotot në fushat më hashash

Shqipëria është kthyer në hambar i hashashit. Policia cdo ditë raporton me mijëra rrënjë canabis sativa anë e mbanë Shqipërisë që korren nga forcat e policisë....

Aktualitet 19:28 - 4 Qershor, 2016

Topalli: Rilindja ktheu Shqipërinë nga toka e shqipeve në tokën e hashashit

Ish-Kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur se Rilindja e ktheu Shqiperinë nga toka e shqipeve në token e hashashit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Topalli i është...