Connect with Us

All posts tagged "hashash"

Kronika 09:09 - 11 Shkurt, 2020

U kap me lëndë narkotike në makinë?/Nëna e Oriola Marashit përgënjeshtron lajmin

Vajza e njohur e showibizzit shqiptar, Oriola Marashi është ndaluar nga policia pasi u kap me lëndë narkotike në makinë, raporton gazeta SI. Oriola Marshi u...

Denoncim 10:00 - 22 Gusht, 2019

“Na ndihmoni, po na helmojnë fëmijët”/ Trafikantët bëjnë “namin”, policia hesht  

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilin në Kavajë trafikantët po bëjnë “namin” me shitjen e kokainës dhe hashashit. Për...

Kronika 20:42 - 16 Gusht, 2019

Ju gjetën parcela me hashash/ Procedohen dy kryetarë fshtarash

Dy kryetarë fshatrash janë proceduar penalisht pasi në fshatrat e tyre u gjetën të kultivuara parcela me hashash. Në Gjykatën se Shkallës së Parë në Gjirokastër...

Aktualitet 10:51 - 18 Maj, 2019

Kultivonte hashash në shtëpi/ Arrestohet 55-vjeçari

Policia ka arrestuar sot një 55-vjeçar. Arrestimi i tij është bërë në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Shqiponja. I arrestuari me inicialet F.H., banues në fshatin...

hashash me pako
Aktualitet 15:19 - 15 Maj, 2019

Transportonte hashash/ Arrestohet shqiptari në Greqi

Policia greke ka arretuar dje një 32 vjeçar shqiptar, pasi është kapur duke transportuar lëndë narkotike. Arrestimi i tij është bërë pasi policia ka gjetur 50kg...

Aktualitet 09:56 - 6 Maj, 2019

Denoncuan përdorimin masiv të hashashit në shkollë/ Terrorizohen nxënësit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit policia po ushtron terror ndaj nxënësve të shkollës Topojan. Sipas Berishës, kjo ka...

Aktualitet 11:39 - 1 Maj, 2019

Kapen 204 kg Marijuanë në Shkodër/ Arrestohet një person

Policia  ka sekuestruar sot një sasi të konsiderueshme droge e llojit Marijuanë. Droga është sekuestruar në Vrakë të qytetit të Shkodrës. Sipas burimeve të Policicë së...

fiks fare
Aktualitet 20:58 - 4 Mars, 2019

Fiks Fare/ Skandal në Gjykatën e Matit, lirohet i arrestuari me 2 ton hashash

Fiks Fare denoncoi një skandal në drejtësi, ku Gjykata e Matit liroi nga burgu një person që ishte kapur me 2 ton hashash. Emisioni investigativ kishte...

Kryesore Show Biz 12:10 - 30 Janar, 2019

U kap me hashash në 2015-n, Cozman-it nuk i dalin llogaritë: “Kam 15 vjet që e kam lënë!”

Cozman ka publikuar foton e fundit kur ka pirë marijuanë. Reperi shqiptar ka dashur të kujtojë kohët e shkuara, pasi sipas tij, ka 15 vite që...

thes me kanabis
Aktualitet 17:36 - 23 Janar, 2019

Sekuestrohet 18 kg hashash/ Autorët në kërkim

18 kg kanabis janë gjetur në fshatin Koplik i Sipërm në Malësi të Madhe. Autorët janë larguar nga vendngjarja në momentin kur aty ka arritur policia....

Aktualitet 10:55 - 22 Janar, 2019

Vlorë/ Gjendet gomonia me një ton hashash

Një gomone rreth 10 metra e gjatë është gjetur sot, në orët e para të mëngjesit të sotëm, nga Policia Kufitare e Vlorës. Sipas Policisë, gomonia është...

Life Style 11:57 - 19 Tetor, 2018

Hashashi në mjekësi/ Efekte pozitive te të sëmurët me Alzheimer

Kanabisi, një drogë me nam të keq, gjithmonë e më shumë po gjen përdorim në mjekësi si mjet kundër dhimbjes, e shpresat janë edhe për një...

Aktualitet 22:59 - 16 Tetor, 2018

Rama çmendet në “Dritare”/ Bërtet dhe kërcënon me burg gazetarët

Kryeministri Edi Rama është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” në News24, për të diskutuar për zhvillimet e fundit, ndër to propozimi...

Aktualitet 20:30 - 2 Tetor, 2018

“Stop” nxjerr zbuluar Xhafajn dhe Nikollën/ Nxënësit e shkollave konsumojnë hashash

Emisioni “Stop” në Tv Klan ka publikuar pamjet tronditëse, ku janë të përfshirë disa nxënës shkolle në Lezhë. Nga pamjet shihet se të miturit  janë duke...

Aktualitet 21:50 - 25 Shtator, 2018

Gjimanzet e Tiranës “pushtohen” nga lëndët narkotike

Emisioni investigativ “Stop” mbrëmjen e sotme ka sjellë në vëmendje  problemin e shitjes së drogëravce pranë gjimnazeve në Tiranë. Në investigimin e kryer në disa nga...

Aktualitet 13:12 - 12 Shtator, 2018

2.5 ton drogë drejt Italisë/ Artan Hoxha: Hall i madh kur bën “biznes” me shefa policie

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas lajmit të raportuar në disa media, ku thuhet se drejtues të policisë dyshohen si përgjegjës kryesor të trafikimit të...

Aktualitet 19:00 - 3 Gusht, 2018

Emrat/ Artistët shqiptarë të cilët konsumojnë hapur lëndë narkotike

E konsumojnë fare hapur sepse nuk kanë komplekse, nuk i druhen drejtësisë ose disa nuk e konsiderojnë fare si lëndë narkotike. Shumë artistë shqiptarë i kanë...

Aktualitet 13:22 - 1 Korrik, 2018

Video/ Hashashi “pushton” Vlorën

Deputeti demokrat Luçiano Boçi ka publikuar një video, ku sipas tij është xhiruar në paracela të mbjella me hashash, në zonën e  Vlorës. “Hashash, drogë, krim,...

Aktualitet 17:37 - 18 Qershor, 2018

Hashashi “bëhet inteligjent”/ Ja si “maskohen” bimët dhe sa pritet të shkojë çmimi

Avionët e “Guardia di Finanza”-s, deri më tani, me fluturimet e tyre nuk kanë mundur të konstatojnë kultivim masiv të bimëve narkotike, në tokë të hapur....

Kronika 16:03 - 15 Maj, 2018

Tokë me qira për të mbjellë hashash/ Arrestohen dy persona

Dy persona janë prangosur me akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike. Thanas C. 53 vjeç dhe Remzi A, 40 vjeç  ksihin marrë një sipërfaqe toke me...

thes me kanabis
Aktualitet 23:07 - 12 Prill, 2018

U kapën në flagrancë teksa shisnin kanabis/ Në pranga 3 persona

Tre persona janë ndaluar ditën e sotme teksa po tentonin të shisnin 50 kilogramë kanabis në Roskovec të Fierit. Burime nga Prokuroria për “Report TV” bëjnë...

Kronika 09:18 - 1 Mars, 2018

Kapet një gomone me hashash në Igumenicë/ Pranga skafistit shqiptar

Një tjetër sasi e madhe droge është sekuestruar, këtë radhë në plazhin e Platarias, në Igumenicë. Rreth 424 kilogramë marijuanë, e ndarë në 36 pako është...

Kronika 18:48 - 12 Shkurt, 2018

Itali/ G. Berisha dënohet 4 vjet burg për 40 Kg. hashash

Greldian Berisha 27 vjec u dënua me 4 vjet burg nga Gjykata e Aprilias (GUP). Në korrik 2017 Greldiani u kap nga karabinierët me drogë. Në...