Connect with Us

All posts tagged "harte"

Sociale 09:25 - 30 Maj, 2020

Manastirliu publikon hartën/ Si do të jetë fundjava e fundit në zonat e kuqe

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar hartën e liri-daljes për këtë fundjavë. Manastirliu thekson se këtë fundjavë do të hapen pa kufizime aktivitetet e lejuara...

Shëndeti 11:42 - 6 Maj, 2020

Ishin shëruar të gjithë të infektuarit/ Fieri rikthehet në hartën COVID

Qyteti i Fierit është rikthyer sërish në hartën COVID. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë konstatuar 3 raste të reja me koronavirus...

Shëndeti 11:55 - 5 Maj, 2020

Dy qytete dalin nga harta COVID/ Shërohen të gjithë të infektuarit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot për 17 raste të reja me koronavirus duke e çuar në 820 numrin total të të infektuarve që prej 9 marsit...

Politikë 11:51 - 8 Janar, 2020

Berisha publikon foton/ Rama shpërndan nëpër botë hartën ku fshihet Kosova si shtet

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar foton e hartës ku Kosova është fshirë si shtet, të cilën sipas tij, Rama dhe institucionet e tij e shpërndajnë...

Politikë 16:30 - 19 Nentor, 2019

Rama publikon hartën ku Kosova është pjesë e Serbisë/ Berisha: Akt flagrant i tradhtisë kombëtare

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një hartë në të cilën Republika e Kosovës figuron brenda territorit të Serbisë. Në postimin e tij në Facebook, Rama ka...

Aktualitet 14:40 - 17 Korrik, 2019

“Krenare që jam shqiptare”/ Dua Lipa i habit të gjithë, publikon hartën e Ilirisë para 32 milionë fansave

Prej disa kohesh Dua Lipa ka treguar se është krenare për origjinën e saj si shqiptare. Por këtë herë ajo i ka treguar 32.1 milionë ndjekësve...

Aktualitet 11:40 - 29 Qershor, 2019

“Edhe harta e temperaturave po ulëret”/ Temperaturat përvëluese “pushtojnë” Europën

Temperaturat e larta duket se nuk do të ndalojnë së rrituri dhe sidomos Europa po përvëlohet nga temperatura ekstreme prej disa javësh tashmë.Të mërkurën e kësaj...

Aktualitet 13:10 - 17 Maj, 2019

“SHBA do të zhduket nga harta”/Gjeologu bën paralajmërimin e frikshëm

Super vullkani i quajtur “Yellowstone” ka pësuar shpërthim të plotë vetëm tre herë gjatë 2.1 milionë viteve të fundit, ku secila prej këtyre shpërthimeve shkatërroi masivisht...

Kuriozitete 10:48 - 1 Mars, 2019

I vendosën GPS shqiponjës për 20 vite, harta e fluturimit të saj është fantastike

E pabesueshme dhe në kufijtë e të paimagjinueshmes është veprimi që kanë bërë disa studiues të një Universiteti në Kazakistan. Ata i vendosën një GPS një...

Aktualitet 23:01 - 1 Shtator, 2018

Konsiderohet si një nga gjuhët më të vështira/ Sa kohë i duhet një të huaji të mësojë shqip

Ndërkohë që shumica e të rinjve në Shqipëri janë duke u përpjekur të mësojnë gjuhën gjermane, një hartë e publikuar nga instituti i Shërbimit të Jashtëm...

Aktualitet 23:50 - 25 Nentor, 2017

Harta e Disneyland është shitur në ankand për 708 mijë dollarë

Gjithkush e di se çdo objekt nga Disney apo në lidhje me Disneyn do të shitet për shumë para. E pra, kjo hartë nuk bën përjashtim....