Connect with Us

All posts tagged "haradinaj"

Tre Ministrat e Jashtëm shqiptarë zotohen për projekte të përbashkëta
Politikë 16:11 - 28 Nentor, 2020

Tre Ministrat e Jashtëm shqiptarë zotohen për projekte të përbashkëta

Tre Ministrat e Jashtëm të rajonit, Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla, ai i Shqipërisë, Gent Cakaj dhe ministri i Jashtëm shqiptar i...

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë
Opinione 08:47 - 29 Tetor, 2020

Kullat e Haradinajve dhe të Jasharajve tempuj të lirisë

Prej dy dekadash kullat e Jasharajve dhe të Haradinajve janë shnderruar simbole të krenarisë kombëtare e në gurëthemel të ardhmërisë, në një vend pelegrinazhi, ku shqiptarët...

Hoti e Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion
Kosova & Rajoni 18:17 - 24 Tetor, 2020

Hoti e Haradinaj përplasen për Task-Forcën anti-korrupsion

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që është partneri kryesor i kryeministrit Avdullah Hoti, ka dalur kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për...

Plagoset me armë zjarri nipi i Ramush Haradinaj
Kosova & Rajoni 21:55 - 10 Tetor, 2020

Plagoset me armë zjarri nipi i Ramush Haradinaj

Dy persona janë plagosur sot në Pejë afër fakultetit të Biznesit, e i dyshuari ende është në arrati. Njëri nga të plagosur mësohet se është familjar...

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj i prerë: Nuk do të pranoj që Kosova ta nënshkruajë
Kosova & Rajoni 17:20 - 4 Shtator, 2020

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj i prerë: Nuk do të pranoj që Kosova ta nënshkruajë

Kreu i AAK, Ramush Haradinaj shprehet i vendosur se nuk do të pranojë që Kosova të nënshkruajë marrëveshje trilaterale ku Serbia është palë karshi Kosovës. Përmes...

Foto-Kryemadhi hyn mes Haradinajt dhe të shoqes/ Tregon surprizën që zbuloi në Jalë
Politikë 14:09 - 30 Gusht, 2020

Foto-Kryemadhi hyn mes Haradinajt dhe të shoqes/ Tregon surprizën që zbuloi në Jalë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka publikuar një foto mes ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortes së tij, Anita. Kryemadhi bën me dije se...

“E bëra për tim bir”/ Rama: Do të tërheq padinë kundër Haradinajt
Politikë 15:28 - 30 Qershor, 2020

“E bëra për tim bir”/ Rama: Do të tërheq padinë kundër Haradinajt

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se do të tërheqë padinë për shpifje kundër ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. Kujtojmë se ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj refuzoi...

Kosova & Rajoni 15:12 - 14 Qershor, 2020

“Përsëri në Shqipëri”/ Haradinaj kalon fundjavën në Durrës, takim me Kryemadhin

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zgjedhur të kalojë fundjavën në bregdetin shqiptar. Mësohet se Haradinaj është takuar me kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi, nga bashkëbisedimi...

Aktakuzat për Thaçin/ Paralajmërimi i analistit: Do të ketë një rigoditje edhe për Haradinajn
Kosova & Rajoni 12:57 - 29 Prill, 2020

Haradinaj arrin marrëveshje me Mustafën për koalicion/ Ja ministritë që merr AAK

Nënshkruhet marrëveshja e koalicionit në mes të LDK-së dhe AAK-së. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj pas takimit me të parin...

Politikë 11:31 - 1 Mars, 2020

Haradinaj i “nxjerr bojën” Ramës/ Nuk ma fal dot që ia prisha planin serbomadh

Përplasja në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj duket se vijon të thellohet. Ndërsa Rama shkruante sot në rrjetet sociale, se...

Politikë 10:46 - 1 Mars, 2020

Rama reagon për situatën në Kosovë/ Albin Kurti është në rrugën e duhur,  paturpësi baltosja nga Ramushi 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama e cilëson si paturpësi baltosjen që sipas...

Kosova & Rajoni 19:57 - 27 Shkurt, 2020

Heqja e taksës/ Haradinaj: Albin Mashtruesi u dorëzua para Serbisë

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar lidhur me vendimin e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti për heqjen e tarifës ndaj mallrave serbë. Haradinaj e...

Kosova & Rajoni 11:17 - 23 Shkurt, 2020

Haradinaj thirrje sërish Kurtit/ Mos e hiq taksën pa na njohur Serbia

Ish kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka bërë sërish thirrje Haradinajt që të mos dorëzohet përballë presionit për heqjen e taksës...

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj i prerë: Nuk do të pranoj që Kosova ta nënshkruajë
Kosova & Rajoni 14:39 - 19 Shkurt, 2020

Heqja e taksës së mallrave serbë/ Haradinaj-Kurtit: Një kthim prapa në procesin e dialogut

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me deklaratën e sotme të kryeministrit Albin Kurtit për heqjen e taksës për mallrat serbe dhe...

Politikë 12:56 - 24 Janar, 2020

“Ktheu shpifjen në pushkë që kur ka lënë pushkën”/ Rama nuk i ndahet Haradinajt

Ramush Haradinaj kryeministër në detyrë i Kosovës, i ftuar në emisionin Open të gazetares, Eni Vasilit në Top Channel i thelloi akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama...

Politikë 12:52 - 18 Janar, 2020

Akuza e forta kundër Ramës/ Tenton të izolojë Shqipërinë, ja pse po hakmerret ndaj Haradinajt  

Nga qyteti i Korçës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka vijuar të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Sipas Kryemadhit,  Edi Rama...

Politikë 21:51 - 17 Janar, 2020

Padia e Ramës ndaj Haradinaj/ Avokati tregon pse nuk do të aprovohet

Kryeministri Edi Rama ka ngritur padi kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj për shpifje. Lidhur me këtë fakt ka folur dhe avokati Dastid Pallaska....

Politikë 21:31 - 17 Janar, 2020

“E kam kursyer për hir të kombit”/ Haradinaj paralajmëron Ramën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar kryeministrin Rama se ka prova ku ky i fundit është është angazhuar maksimalisht në ndarjen e Kosovës....

Politikë 11:29 - 17 Janar, 2020

“Rama është tradhtar dhe Haradinaj patriot/ Këtë s’ka gjyq që e ndryshon”

“Rama është tradhtar dhe Haradinaj patriot”, kështu shkruan nën kryetari i LSI, Petrit Vasili. Sipas tij, Rama e urren Shqipërinë dhe Haradinaj derdh gjak për Kosoven....

Politikë 11:20 - 17 Janar, 2020

“Sulm prej gjarpëri”/ Ish-presidenti akuza të forta Ramës

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar me tone të forta pas padisë që kryeministri Edi Rama ka bërë në drejtim të kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush...

“Shqiptarët duhet ta krehin Ramën për leckash”/ Berisha këshilla opozitës
Politikë 10:11 - 16 Janar, 2020

Berisha shpërthen kundër Ramës/ Tradhëtar i kombit, është vërsulur si lopë e çmendur

Pas dorëzimit të padisë nga kryeministri Edi Rama kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës Ramush Haradinaj, ka ardhur reagimi i ashpër i ish-kryeministrit Berisha. Në një...

Marrëveshja me Serbinë/ Haradinaj i prerë: Nuk do të pranoj që Kosova ta nënshkruajë
Politikë 22:53 - 15 Janar, 2020

Rama dorëzoi padinë në Gjykatë/ Reagon menjëherë Haradinaj

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama e ka paditur në gjykatë për shpifje. Harandiaj ka paralajmëruar se do...

Lajme 22:49 - 15 Janar, 2020

E akuzoi për përfshirje në shkëmbime territoriale/ Rama dorëzon në Gjykatë padinë kundër Haradinajt

Kryeministri Edi Rama ka dorëzuar në Gjykatën Themelore në Prishtinë padinë për shpifje kundër kryeministrit në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit e...