Connect with Us

All posts tagged "hapja e negociatave"

Politikë 18:13 - 3 Tetor, 2019

Hapja e negociatave me BE/ Holanda ka dyshime për progresin e Shqipërisë

Kryeministri holandez, Mark Rutte vizitoi Berlinin për të biseduar mbi bashkëpunimin gjermane në fushën e mbrojtjes së klimës dhe zhvillimit të energjive të rigjenerueshme. Por në...

Denoncim 21:41 - 1 Tetor, 2019

Befason gazetari hollandez/ Jep lajmin e keq për hapjen e negociatave

Vincent Van Gerven Oei, gazetari hollandez , i cili për vite me rradhë ka mbuluar çështjet politike të Shqipërisë dhe flet një shqipe “të pastër”, ka...

Politikë 19:51 - 24 Shtator, 2019

Hapja e negociatave me BE-në/ Sfidon Majlinda Bregu

Në mesin e muajit tetor pritet vendimi i Brukselit për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut gjë për të cilën radioja “Zeri i...

Aktualitet 19:52 - 18 Qershor, 2019

Cakaj i zhgënjyer me Këshillin e Evropës/ “Një lajm jo inkurajues”

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka reaguar pas vendimit të Këshillit të Evropës, që shtyu për në tetor datën e diskutimit për hapjen e...

Aktualitet 13:48 - 11 Qershor, 2019

Hapja e negociatave/ Vjen lajmi i mirë për Shqipërinë

Trembëdhjetë vende të BE-së, po hartojnë një draft që do t’u paraqitet vendeve të tjera anëtarë të BE-së, në lidhje me zgjerimin e Ballkanit Perëndimor, ku...

Aktualitet 14:47 - 21 Prill, 2019

Hapja e Negociatave/ Shqipëria ka afat deri me 9 Maj të përmbushë kushtet

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, shpesherë është shprehur i bindur në një përgjigje pozitive nga Komisioni Evropian për çeljen e negociatave. Sipas Ballës,...

ish deputeti kryqezon ramen
Aktualitet 15:56 - 20 Prill, 2019

“Hapja e negociatave fantashkencë”/ Ish-deputeti “kryqëzon” Ramën

Ish deputeti demokrat, Tritan Shehu ka folur rreth vendimit të Parlamentit holandez për rikthimin e vizave për shqiptarët. Sipas Shehut, ky vendim është si një rrufe...

ish deputeti kryqezon ramen
Aktualitet 17:34 - 3 Prill, 2019

Hapja e negociatave/ Mustafaj tre “shuplaka” Ramës

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka folur rreth integrimit të Shqipërisë në BE dhe më konkretisht për çeljen e negociatave. Sipas Mustafajit qeveria shqiptare ka...

Aktualitet 17:57 - 21 Shkurt, 2019

Deputeti Merkel “shuplakë” opozitës/ Në pikpyetje hapja e negociatave

Anëtari i politikës së jashtme në Bundestag, Nikolas Löbel njëherësh deputet gjerman i CDU-së, së Kancelares Angela Merkel. Në një intervistë telefonike të realizuar nga Top...

Aktualitet 19:26 - 27 Qershor, 2018

Hapja e negociatave/ Qeveria maqedonase tregon planin e reformave

Rezultate evidente në reformimin e gjyqësorit, hetime aktive dhe përmbyllje të rasteve korruptive dhe kriminale përfshi edhe nivelet e larta – këto janë detyrimet që duhet...