Connect with Us

All posts tagged "hamburger"

Kuriozitete 13:10 - 8 Prill, 2019

Përse mund të kushtojë 800 euro një hamburger? Ja veçantia e përgatitjes së tij

Në Tokio të Japonisë duket se kjo është e mundur, pasi Patrick Shimada, kuzhinier restoranti, përgatit jo vetëm hamburgerin më të shijshëm, por edhe më të...

Kuriozitete 21:30 - 10 Nentor, 2018

E kemi ngrenë gabim hamburgerin gjithë jetën? Ekspertët tregojnë sekretin si duhet ta mbajmë

Të hash një hamburger pa u bërë pis mund të jetë sfiduese. Përbërësit fillimisht dalin jashtë, salca të përlyen duart dhe fytyra jote është si një...

Aktualitet 22:30 - 2 Shtator, 2018

“Hamburgeri i pamundur” zëvendëson mishin me…

Të konsumosh mish pa përdorur mish. Kjo është sfida e një kompanie amerikane, e cila po përpiqet të krijojë “hamburgerin e pamundur”, me origjinë vegjetale, por...

Life Style 00:15 - 24 Prill, 2018

Hamburgeri më i suksesshëm për momentin/ Brenda ka…

Një supermarket në Gjermani ka nisur të shesë hamburger me qofte, tepër të veçantë. Në pamje të parë mund të duket si një hamburger normal, me...

Kuriozitete 14:45 - 23 Qershor, 2015

Krijohet hamburgeri i kuq

Burger King në Japoni lajmëron se nga 3 korriku do të jetë e mundur që të blihet hamburgeri me ngjyrë të kuqe. Do jetë i mbushur...

Kuriozitete 16:15 - 13 Maj, 2015

Hamburger në Japoni, 35 shtresa me mish dhe djathe

Donin të hanin “Tower Burger”-in famëkeq, të prodhuar nga zinxhiri i Lotarisë në Lindjen e Largët, pesë kate me panine, që siç e thotë edhe reklama,...

Kuriozitete 14:54 - 1 Mars, 2015

Hamburgeri artificial shije ndryshe prej mishit

Hamburgeri i parë artificial është gatuar dhe ngrënë gjatë një paraqitje të drejtpërdrejtë në Londër. Hamburgeri i kultiviuar nga burimet qelizore të lopës në një laborator...

Kuriozitete 13:30 - 16 Janar, 2015

Hamburgeri qëndron ‘i freskët” për 2 vite, thirrje për kujdes

Nëse mendoni se po konsumoni ushqime të frekëta në restorantet me ushqime të shpejta duhet të mendoheni më parë. Një hamburger nga ushqimet e shpejta të...

Kuriozitete 11:51 - 10 Janar, 2015

Një grua gjen “material dentar” në hamburgerin e McDonald në Japoni

Një grua japoneze ka marrë më shumë se sa një hamburger, duke gjetur kështu fragmente tjera të zbuluar si “material dentar” në hamburgerin e McDonald, duke...

Kuriozitete 13:37 - 6 Janar, 2015

Hamburger 1,2 kg, po e hëngre për 25 minuta e ke falas

Nëse ju arrini ta hani këtë hamburger brenda 25 minutave nuk do ta paguani, në të kundërt do të paguani 30 euro.Kjo është ideja e një...