Connect with Us

All posts tagged "halucinacione"

Blog 08:40 - 8 Mars, 2020

Haluçinacionet/ Pse ndodh shumica e tyre, dhe kur duhet të shqetësohemi

Kur na shkon mendja tek haluçinacionet, shumica prej nesh priremi të mendojmë mbi sëmundjen mendore të skizofrenisë. Por haluçinacionet janë tepër të larmishme, dhe mund të...

Aktualitet 17:09 - 3 Qershor, 2019

Mendonte se shihte fantazma dhe ishte e çmendur/ 29-vjeçarja zbulon të vërtetën tmerruese

Kirsty James mendonte se po çmendej pasi shihte haluçinacione porn ë fakt ajo po humbiste shikimin. Ajo vinte në pikëpyetje ndërgjegjen e saj saqë një ditë...

Aktualitet 23:00 - 10 Dhjetor, 2017

Rezultatet e studimit/ Halucinacionet shkaktohen nga një pije që e konsumoni mbi 2 herë në ditë

Njerëzit që pijnë shumë kafe, shohin fantazma dhe degjojne zëra te çuditshëm, thuhet në një studim te shkencëtareve britanike. Personat qe konsumojnë më shumë se shtatë...

Aktualitet 17:43 - 26 Gusht, 2017

Ish-kreu i LSI “shpërthen” ndaj Ramës/ Nuk na duhen halucinacionet panballkanike, por…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku shkruan se duhet t’i jepet një zgjidhje urgjente varfërisë. Duke...

Aktualitet 14:45 - 23 Gusht, 2017

“Alarmohet” Greqia/ 31-vjeçari shqiptar trafikon një drogë të re shumë të rrezikshme

Policia greke është vendosur në alarm, pasi një 31-vjeçar shqiptar kishte nisur të trafikonte një lëndë të re narkotike, të quajtur “salvia”. Shqiptari është arrestuar në...

Aktualitet 21:30 - 22 Korrik, 2017

5 gjëra misterioze që mund të ndodhin gjatë kohës që flemë gjumë

Gjatë natës do të donim të flinim të qetë dhe të rikuprohim të gjitha energjitë e humbura. Pavarësisht kësaj, është e vështirë të gjesh një person...