Connect with Us

All posts tagged "hale"

Aktualitet 14:00 - 9 Mars, 2019

Tarifat dhe bisedimet me Serbinë/ Zyrtari i lartë amerikan në Prishtinë

Zëvendës sekretari amerikan i shtetit, David Hale, po qëndron të shtunën në Prishtinë “për të nënvizuar mundësinë historike për të arritur një marrëveshje të plotë të...

Aktualitet 14:59 - 8 Mars, 2019

SHBA: Të vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, David Hale, u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërpresin provokimet dhe të rihapin bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre....

Aktualitet 21:48 - 21 Qershor, 2018

Deklarata bombë/ Arjan Çani zbulon rolin kyç të Shqipërisë në BE

Moderatori Arjan Çani është ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ku ka folur për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE...