Connect with Us

All posts tagged "haklaj"

Kronika 11:55 - 7 Shkurt, 2020

Padia nga familja Haklaj/ Gjykata pushon çështjen ndaj Berishës

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha, në lidhje me padinë e ngritur ndaj tij nga familja Haklaj, e cila e akuzonte për...

Kronika 23:28 - 4 Shkurt, 2020

Rrëfehet Zylfie Haklaj/ Si nisi saga e vrasjeve në familjen tonë

Pas rënies së komunizmit, djemtë e familjes Haklaj, do të ishin protagonistë dhe viktima të një historie të gjatë hakmarrjeje që i kushtoi Tropojës rreth 150...

Politikë 09:54 - 15 Nentor, 2019

Betimi tek noterja/ Gazetarja: Nuk shkruhet as në ligj dhe as në Kushtetutë

Gazetarja Merita Haklaj ka komentuar sot përplasjet në lidhje me emërimin e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Nga studio e A2 CNN, Haklaj foli në...

Aktualitet 18:57 - 30 Maj, 2019

Nga Azgan Haklaj/ Fati i Ramës si i Ballaban Pashës nën muret e Krujës!

Edi Rama në sytë e shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve është tashmë një kufomë poitike, një simbol i antishtetit, e përtej kësaj një njeri i zvetënuar nga vlerat...

Aktualitet 08:42 - 17 Tetor, 2018

Skenarët post-referendum/ Rruga e vetme e Maqedonisë është BE dhe NATO

Nga Azgan Haklaj * Referendumi për emrin e Maqedonisë Veriore kristalizoi qartë dy kahjet e faktorit politik në shtetin fqinj, që mbahet në këmbë nga faktori...

Aktualitet 17:06 - 22 Gusht, 2018

Motra e Haklajve takon Izet Haxhiajn/ Zbulohet mesazhi i saj për të

Motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë, Zylfija është takuar me Izet Haxhinë, i cili është duke vuajtur dënimin për vrasjen...