Connect with Us

All posts tagged "haki cako"

Politikë 21:32 - 14 Dhjetor, 2019

“Grupet e kërkim-shpëtimit s’kishin pajisje”/ Çako: Kush i fyen s’është shqiptar

Drejtori i Agjencisë së Mbrojtjes Civile Haki Çako foli ditën e sotme lidhur me akuzat se forcat e ndërhyrjes nuk kishin pajisjet e duhura për emergjencën...

Lajme 18:14 - 7 Dhjetor, 2019

Haki Çako flet për situatën pas tërmetit/ Çfarë gjeta në hotel Mira Mare

Drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Kombëtare të Mbrojtjes Civile, Haki Çako, ka treguar në emisionin “Kjo Javë” për situatën kaotike që u krijua menjëherë pas tërmetit...

Politikë 12:54 - 5 Dhjetor, 2019

Çuçi shef për menaxhimin e situatës!/ Manjani: Rama shkeli hapur ligjin

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në studion e “ABC News” tha se Rama ka shkelur ligjin pasi në krye të ekipit për zgjidhjen...

Aktualitet 14:40 - 7 Mars, 2019

Haki Çako i “iku” nga duart/ Prokurori i lobimit rus, nuk u ndahet politikanëve

Procesi i Vettingut po vijon me ritme të shpejta, pavarësisht standarteve që  po mban. Prioritet  iu dhënë kryetarëve të gjykatave dhe prokurorive, por edhe subjekteve që...

Aktualitet 12:52 - 4 Tetor, 2018

Haki Çako, ndihmoi në zhdukjen e viktimës/ Kush është kryebashkiaku “vrasës”?

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari digjital, i cili shkruan se kryetari i Bashkisë së Shijakut, Ardian...

Aktualitet 17:40 - 31 Gusht, 2018

Trafiku i drogës/ Zbulohet emri i ish-zyrtarit të lartë të Policisë

Kryetarja e Lëvizjes Socialsite për Integrim, Monika Kryemadhi e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24, ka thënë se droga e cila mbyti Shqipërinë u bë...

Aktualitet 16:05 - 28 Gusht, 2018

Zjarret që përfshinë vendin/ Çako: Në 80% të rasteve, të qëllimshme

Zjarrvënia e qëllimshme vijon të jetë problem edhe këtë sezon veror, ndonëse në një numër dhjetra herë më të vogël se një vit më parë. Këtë...

Aktualitet 19:04 - 26 Qershor, 2018

CNA.al paralajmëroi emërimin e Haki Çakos

Ndërsa u emërua si këshilltar i ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka, kjo e fundit, pasi shkarkoi nga detyra kreun e Emergjencave Civile, Shemsi Prençin, ka emëruar...

Aktualitet 17:23 - 26 Qershor, 2018

Droga “përplas” Hajdarmatajn dhe Çakon/ Shpërblehet ish-drejtori i Policisë?

Mesditën e 8 janarit 2018, Haki Çako u lirua nga detyra e Drejtorit të Përgjithshëm i Policisë së shtetit.  Çako,  e mbante këtë detyrë nga viti...

Aktualitet 15:53 - 26 Qershor, 2018

U shkarkua me bujë/ Rama “shpërblen” Haki Çakon

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka shkarkuar nga detyra kreun e Emergjencave Civile, Shemsi Prençin. Në krye të këtij organi është emëruar ish drejtori i policisë...

Aktualitet 17:55 - 20 Prill, 2018

Ekskluzive/ Zbulohet posti i rendësishëm ku emërohet Haki Çako

Ish drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, e ka braktisur përfundimisht institucionin të cilin e drejtoi për vite me rradhë, duke u emëruar...

Aktualitet 11:41 - 14 Janar, 2018

Zbardhen përplasjet Prokurori-Polici/ Çfarë i kërkoi kryeprokurori Besim Hajdarmata – Haki Çakos?

Në zyrën e Besim Hajdarmatës, Kryeprokurorit të Krimeve të Rënda, i cili ende nuk ka mbushur dy vite në këtë detyrë, gjen një mal me shkresa,...

Aktualitet 12:24 - 13 Janar, 2018

Basha: Tahiri dhe Çako, dy hallka të sistemit kriminal

Në kuadër të përkujtimit të 105 vjetorit krijimit të policisë së shtetit, kreu i PD-së, ka vizituar familjen e policit të rënë në krye të detyrës...

Aktualitet 16:32 - 12 Janar, 2018

Largimi i Haki Çakos/ Policia hap konkursin për Drejtor të Përgjithshëm

Pas largimit të Haki Çakos, nga posti i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Policia e Shtetit ka hapur garën për zgjedhjen e drejtorit të ri. Gara...

Aktualitet 09:23 - 11 Janar, 2018

Zbardhen emrat/ Ja, cilët janë kandidatët që “lakmojnë” drejtimin e Policisë së Shtetit

Prej 2 ditësh në krye të Policisë së Shtetit është komanduar zv.drejtori i Përgjithshëm, Rebani Jaupi, i cili ka zëvendësuar provizorisht Haki Çakon, i cili u...

Aktualitet 18:56 - 9 Janar, 2018

Ironizon Dervishi: KM-ja shkarkoi drejtorin e “policisë që deshëm”

Për shkarkimin e drejtorit të Policisë së Shtetit, Haki Çako, ka reaguar dhe historiani Kastriot Dervishi. Në një postim në rrjetet sociale, Dervishi ka ironizuar njoftimin...

Aktualitet 12:06 - 9 Janar, 2018

Basha: Pakti mafioz mes Edi Ramës dhe Haki Çakos nuk do ta ketë jetën e gjatë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ftoi qytetarët shqiptarë t’i bashkohen protestave të opozitës për të nxjerrë vendin nga udhëkryqi dhe kriza e rëndë ku e...

Aktualitet 22:57 - 8 Janar, 2018

Vangjeli tregon kush ia preu kokën Haki Çakos

Analisti Lorenc Vangjeli, i ftuar në emisionin “Opinion” ëhtë shprehur se kokën e Haki Çakos e preu kanabizimi i vendit. “Drejtori i Policisë së Shtetit u...

Aktualitet 22:49 - 8 Janar, 2018

Koka: Në 2016 katër drejtues policie nuk i jepnin llogari Çakos

Gazetari i kronikës, Spartak Koka, i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan, është shprehur se 4 drejtues policie në 2016 nuk ishin nën kontrollin Çakos....

Aktualitet 22:26 - 8 Janar, 2018

Gazetari tregon arsyen e vërtetë të shkarkimit të Haki Çakos

Gazetari i kronikës, Spartak Koka, i ftuar në emisionin “Opinion” në TV Klan, teksa ka treguar ardhjen në detyrë dhe vijueshmërinë e punës si drejtor i...

Aktualitet 22:17 - 8 Janar, 2018

Deklaratat e gazetares: Çako nën hetim? Të dënuarit flasin në telefon me politikanë

Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, gjatë emisionit “Studio e hapur” është shprehur se Drejtori i Përgjithshëm i shkarkuar Haki Çako, nuk është nën hetim nga Prokuroria, për...

Aktualitet 21:58 - 8 Janar, 2018

Lala: Haki Çako e takoi Xhafajn para shkarkimit për 30 min

Për gazetaren e kronikës, Klodiana Lala, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Cako e ka ditur për shkarkimin e tij para se lajmi të...

Aktualitet 21:21 - 8 Janar, 2018

Artan Hoxha: Çako duhet të dorëhiqej me kohë, e detyruan të…

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Studio e hapur”, ka komentuar shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çako, Këshilli i Ministrave....