Connect with Us

All posts tagged "hajdute"

Kronika 00:26 - 14 Prill, 2020

“Hapnin vetëm terror”/ Artan Hoxha tregon si u kthye grupi i Orges Bilbilit nga hajdutë në vrasës me pagesë

Gazetari Artan Hoxha duket se e ka parashikuar rrezikun e grupit të Orges Bilbilit që u plagos dhe arrestua pak ditë më parë që në vitin...

Kronika 14:21 - 12 Shkurt, 2020

Ishin kthyer në “makthin” e qytetarëve/ Arrestohen dy hajdutët në Korçë

Zbardhen dhe dokumentohen 7 vjedhje të ndodhura dy muajt e fundit në qytetin e Korçës. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Korçë, në vijim të punës për...

Kronika 16:24 - 4 Shkurt, 2020

Tentuan të vjedhin një banesë/ Kapen mat dy hajdutë në Shkodër

Kapen mat dy hajdutë duke vjedhur një banesë në Shkodër. Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative policia shkoi në fshatin Berdicë në banesën...

Kosova & Rajoni 22:02 - 2 Janar, 2020

Hajdutët kalojnë cakun/ Vjedhin xhaminë në Prizren

Në Kosovë është vjedhur sot një xhami nga persona të panjohur që janë futur brenda në mënyrë të fshehur. Imami i një xhamie në Prizren, ka...

Kronika 12:02 - 21 Dhjetor, 2019

“Leftatë, leftatë” bërtisnin hajdutët/ Detaje të reja mbi grabitjen në Gjirokastër

Detaje të reja dolen në dritë mbi grabitjen e mëngjesit të sotëm në Gjirokastër. Dy grate e moshuara që ndodheshin në banesë gjatë ngajrjes, kanë rrëfyer...

Kronika 14:49 - 25 Tetor, 2019

U tha se i hynë hajdutët në shtëpi dhe u hodh nga ballkoni/ Zbulohet e vërteta e 22 vjeçares

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e Durrësit ku u tha se nje grua u hodh nga kati i tretë i banesës për shkak...

Kronika 09:32 - 25 Tetor, 2019

Mendoi se i hynë hajdutët në shtëpi/ Gruaja në Durrës hidhet nga dritarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës ku një grua është hedhur nga kati i tretë i një pallati. Ngjarja ka ndodhur pak pas mesnatës...

Kronika 16:53 - 23 Tetor, 2019

Banda shqiptare vidhte shtëpitë e futbollistëve të Realit/ Berisha publikon pamjet

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon që tregon vjedhjet e vilave të futbollisteve të Realit nga banda shqiptare. Pak ditë me parë u publikua lajmi...

Politikë 18:23 - 31 Gusht, 2019

“Përdhunues, trafikant, hajdutë”/ Paloka zbardh database-n e Rilindjes

Nënkryetari i PD Edi Paloka ka dhënë alarmin se vendi është mbërthyer nga krimi. Me anë të një postimi në rrjete sociale, shoqëruar me fotogragi, Paloka...

rama [paralajmeron letren e radhes
Aktualitet 08:39 - 2 Qershor, 2019

“Hajduta të paparë, mashtrues”/ Qytetarët nuk përmbahen më, ndaj Ramës

“Hajduta të paparë, mashtrues”. Këton janë etiketimet që qytetarët lëshojnë kundrejt kryeministrit Edi Rama, në rrjetin social të tij. “Mirëmëngjes” dhe me këtë projekt të ri...

Aktualitet 21:53 - 7 Maj, 2019

Kryemadhi sulmon dyshen Rama-Veliaj/ “Si hajdutë hoqën gërmat e teatrit”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me rezistencën e protestuesve tek Teatri kombëtar. Ky reagim i Kryemadhit...

dyshohet per grip derri
Aktualitet 20:35 - 4 Mars, 2019

Durrës/ Dhunohen barbarisht dy të moshuarit

Pak minuta më parë në Spitallë të Durrësit një çift të moshuarish janë plagosur rëndë. Të moshuarit kanë rënë pre e dhunës së disa personave të...

Aktualitet 15:58 - 12 Janar, 2019

“Shpërthen” gazetari/ Jemi marrë peng nga hajdutët me kollare

Gazetari, Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ku ka komentuar zhvillimet politike të ditëve të fundit, ka shpërthyer duke duke i akuzuar zyrtarët e...

Aktualitet 19:39 - 24 Dhjetor, 2018

Tentuan ti arratisen policisë/ Përplaset makina e 4 hajdutëve

Katër hajdutë shqiptarë në përpjeksje për t’iu arratisur policisë italiane janë përplasur dhe për pasojë të 4 personat kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije...

Aktualitet 17:11 - 1 Dhjetor, 2018

Tentuan ti vidhnin televizorin e vjetër/ Ndërron jetë veterani që u sulmua nga hajdutët

Një hero i Luftës së Dytë Botërore, Peter Gouldstone ka ndërruar jetë në spital, në moshën 98-vjeçare, pas sulmit që disa hajdutëve që i vodhën televizorin,...

Bota 20:40 - 26 Mars, 2018

Tentuan ti grabisin banesën/ 88 vjeçari plumba mbi hajdutët

Një tentativë grabitjeje ka përfunduar me plagosjen e njërit prej hajdutëve. Ngjarja ka ndodhur në Greqi, nga mediet e së cilës bëhet e ditur se personi...

Kronika 12:08 - 21 Shkurt, 2018

Detroit/ Arrestohen tre hajdutë të rrezikshëm shqiptarë

Policia e Detroitit pas një pune të gjatë e të kujdesshme investigative arrestoi tre shqiptarë, të specializuar për vjedhje me thyerje të banesave. Tre shqiptarët godisnin...

Aktualitet 13:38 - 28 Janar, 2018

Itali GPS-i i eskavatorit “tradhëton” hajdutin shqiptar

Policia e qytezës së Belxhojozos (Belgioioso) afër Pavias mbrëmjen e 27 janarit u lajmërua për vjedhjen e një eskavatori në një gurore afër qytezës. Dy hajdutë...

Aktualitet 16:15 - 22 Janar, 2018

Shqiptari guximtar shpëton të moshurën italiane

Dy hajdutë rumunë i hynë në shtëpi nga dritarja për ta grabitur një të moshuare italiane 83 vjeçare në Firence. Njëri nga hajdutët i zuri gojën...

Aktualitet 17:06 - 21 Nentor, 2017

Italianët arrestojnë tre hajdutë shqiptarë

Polica e Ortonës arrestoi tre hajdutë shqiptarë, që në data 3, 6 dhe 7 janar kishin vjedhur ç’u kishte zënë dora. Ndër sendet e vjedhura janë...

Aktualitet 20:54 - 17 Tetor, 2017

Itali arrestohen dy kushërinjtë shqiptarë autorë të 30 vjedhjeve

Karabinierët e qyrtetit të Pesaro-s arrestuan dy shqiptarë kushërinj me njeri tjetrin të akuzuar se kishin kryer 30 vjedhje në verën e këtij viti. Të arrestuarit...

Aktualitet 11:35 - 9 Tetor, 2017

Përfundojnë në pranga hajdutët e kafshëve maqedonase

Policia e Dibrës ka finalizuar me sukses operacionin e quajtur “Tetova”, në të cilin u godit një grup që ushtronte aktivitet të paligjshëm në zonën e...

Aktualitet 11:45 - 24 Gusht, 2017

Video-Donin të vidhnin arkën e supermarketit/ Shihni se çfarë u ndodhi

Një shitëse supermarketi në Dardani të Kosovës është përballur me 3 plaçkitës të cilët donin të vidhnin në arkën e dyqanit. Pasi kanë hyrë në dyqan...