Connect with Us

All posts tagged "hajdarmataj"

Nga Hajdarmataj tek gjyqtari që nxori blof ONM/ Lista e ‘zezë’ e ndërkombëtarëve
Vetingu 13:42 - 22 Nentor, 2020

Nga Hajdarmataj tek gjyqtari që nxori blof ONM/ Lista e ‘zezë’ e ndërkombëtarëve

Prej dy vitesh gjyqtarët dhe prokurorët u janë nënshtruar hetimeve-Vetting. Procesi i rivlerësimit po kryhet mbi bazën e tre kritereve të vlerësimit të pasurisë, të kontrollit...

Kronika 16:48 - 8 Qershor, 2020

Atentati ndaj Ardian Çapjas/ Hajdarmataj kritika të forta policisë

Ish drejtuesi i policisë, Arben Hajdarmataj në një intervistë për Ora news, ka komentuar ngjarjen e mëngjesit të sotëm në Elbasan, ku u plagos me armë...

Kronika 14:58 - 20 Dhjetor, 2019

KPK e konfirmoi në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin për Hajdarmatajn

Pas rekomandimit të ONM-së, Komisioneri Publik ka ankimouar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili vendosi konfirmimin në detyrë të Besim Hajdarmataj, me detyrë...

Vetingu 13:29 - 5 Dhjetor, 2019

KPK e konfirmoi në detyrë/ ONM ankimon vendimin për Hajdarmatajn

Komisioneri Publik do të ankimojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për konfirmimin në detyrë të prokurorit pranë Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë...

Kronika 22:45 - 14 Tetor, 2019

Përballet me vetingun/ Cili do të jetë fati i Besim Hajdarmataj-t?

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit zhvilloi të hënën seancën dëgjimore për prokurorin e Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. KPK bëri me dije që në fillim të...

Vetingu 10:15 - 14 Tetor, 2019

Prokurori i dosjeve të nxehta para KPK-së/ Çfarë do të ndodhë me Besim Hajdarmatajn

Ish-kreu i Prokurorisë për Krimet e Rënda, Besim Hajdarmataj ka dalë sot në një seancë dëgjimore para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ku do t’i nënshtrohet...

Kronika 16:11 - 13 Tetor, 2019

Skeda e pasurisë së deklaruar/ Ish-kreu i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj përballet të hënën me Vetingun

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj do të përballet të hënën më 14 tetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vetingu për prokurorin...

Kronika 14:10 - 4 Shtator, 2019

Hajdarmataj tregon si u takua me “Babalen”/ Ja pse thirra SHISH

Ish-kryeprokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka qënë i pranishëm sot në procesin gjyqësor në lidhje me çështjen “Babale”, ku ka rrëfyer sesi është njohur...

Aktualitet 12:06 - 9 Korrik, 2019

Intervistohet prokurori i dosjeve të “nxehta”/ Çfarë tha për përgjimet

Këshilli i Lartë i Prokurorisë prej ditës së djeshme ka filluar intervistimin e prokurorëve, që kandidojnë për Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK....

Hajdarmataj "shpërngulet" në Francë/ Shkatërrohet banda e "skifterëve"
Aktualitet 10:25 - 14 Maj, 2019

Hajdarmataj “shpërngulet” në Francë/ Shkatërrohet banda e “skifterëve”

Policia ka arrestuar 7 persona në  Nancy të Francës pasi akuzohen se kanë vjedhur 70 apartamente, për një periudhë tre mujore gjatë 2018-ës. Raportohet nga policia...

arta marku sulmo hajdarmatajn
Aktualitet 21:39 - 9 Maj, 2019

Pas shkarkimit nga detyra/ Arta Marku sulmon Hajdarmatajn

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ka thënë se ndryshimet e drejtuesve të Prokurorisë, i ka bërë në bazë të kriterit të ndershmërisë. Gjithashtu ajo...

Aktualitet 10:44 - 19 Mars, 2019

Thellohen hetimet për dosjen ‘Babale’/ Hajdarmataj thirret në Prokurori

Prokuroria e Tiranës, në lidhje me dosjen “Babale” ka dërguar në gjykatë si të pandehur për akuzën e “Kallëzimit të rremë” Albert Veliun, Fredi Alizotin, gazetarin...

Aktualitet 11:42 - 7 Janar, 2019

Kërkesa e Hajdarmataj dhe Çelës/ Marku paraqet material shtesë, KLP shtyn vendimin

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shtyrë me një javë  dhëniën e vendimit në lidhje me kërkesën e dy prokurorëve, Olsi Çela dhe Besim Hajdarmataj, të...

artan hoxha zbardh te verteten
Aktualitet 13:16 - 22 Tetor, 2018

Arrestimet e bujshme/ Nga Martini te Hajdarmataj, Artan Hoxha zbulon detajet e hetimit  

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka zbardhur sot të tjera detaje në lidhje me operacionin e djeshëm të policisë si dhe zbulimin e një laboratory heroine në...

Aktualitet 11:02 - 22 Shtator, 2018

“Internoi” Hajdarmatajn dhe “shpartalloi” Krimet e Rënda/ Arta Marku, show me pasurinë e Habilajve

Pasditen e djeshme Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për vendosjen e sekuestros mbi pasuritë miliona euroshe të grupit të dyshuar kriminal...

Aktualitet 15:30 - 21 Shtator, 2018

Vijon kaosi te Krimet e Rënda/ 10 prokurorët “fundosin” Arta Markun?  

Prokuroria për Krimet e Rënda, prej ditës së djeshme është përfshirë nga një situatë e pazakontë, për shkak të një urdhëri të kryeprokurores së përkohshme Arta...

saimir tahiri gjunjezon prokurorine
Aktualitet 11:47 - 21 Shtator, 2018

Çmontohet grupi i prokurorëve/ Dosja “Tahiri” drejt asgjësimit?  

Prej rreth një viti, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ngritur dy akuza ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri; trafikimin e narkotikëve të kryer në bashkëpunim,...

Aktualitet 13:38 - 30 Maj, 2018

Hajdarmataj në Katania/ Pritet të zbërthehen Habilajt

Prokurori i çështjes “Tahiri”, Besim Hajdarmataj dhe një oficer i policisë gjyqësore ndodhen në Paraburgimin e Katanias, ku pritet të marrin në pyetje vëllezërit Moisi Habilaj...

Aktualitet 11:39 - 30 Maj, 2018

“Dosja Tahiri”/ Hajdarmataj me “pranga” në Itali

Prokurorët shqiptarë, të cilët po hetojnë çështjen e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kanë udhëtuar drejt Italisë, ku do të marrin në pyetje Moisi Habilajn. Prokurori...

Vrasja e 25-vjeçarit mund të ishte evituar/ Artan Hoxha, tregon ku gaboi efektivi
Aktualitet 18:43 - 23 Maj, 2018

Hajdarmataj mban “peng” Artan Hoxhën

Rënia e avionit në Ishëm, me pilot italianin Guido Guidi në 15 shtator të 2016, pasoi me marrjen peng të telefonave të gazetarit investigativ, Artan Hoxha....

Aktualitet 10:01 - 18 Maj, 2018

Segmente mafioze në organin e akuzës?/ Hajdarmataj mesazh të koduar Arta Markut

Ish-kreu i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj rreth një javë më parë u shkarkua nga detyra. Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku vendosi për shkarkimin e tij...

Aktualitet 15:18 - 15 Maj, 2018

Deklarata bombë/ Hajdarmataj në përgjim?

Prokurori i çështjes “Tahiri”, Besim Hajdarmataj ka bërë një deklaratë të fortë sot në sallën e gjyqit, ndërsa po zhvillohej seanca ndaj ish-ministrit të Brendshëm. Ish-kreu...

Aktualitet 17:54 - 12 Maj, 2018

Shkarkimi i Hajdarmataj/ Kryemadhi zbulon arsyen

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka folur sot në lidhje me Reformën në Drejtësi. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” në News 24,...