Connect with Us

All posts tagged "hajdari"

Politikë 12:01 - 1 Shkurt, 2021

“700 liqene në Belsh”/ Balla ironizon Hajdarin: Mos bëni gafat që bën Luli

Deputetja Rudina Hajdari,teksa po fliste nga foltorja e Kuvendit për qarkun e e Elbasanit, ku ajo kandidon, ka ngatërruar numrin e liqeneve të Belshit. Ajo fillimisht...

Rudina Hajdari në zi/ Humb njeriun e dashur të familjes
Politikë 11:20 - 1 Shkurt, 2021

Hajdari ashpërson tonet/ Ju në këtë sallë shijoni milionat në kurriz të pasurisë së përbashkët

Deputetja Rudina Hajdari tha nga foltorja e Kuvendit se shqiptarët janë njerëzit që emigrojnë më së shumti. Ajo theksoi se vendi jonë ka numrin më të...

Politikë 13:28 - 25 Janar, 2021

Debat në Këshillin e Integrimit/ Hysi-Hajdarit: E ke nga mungesa e eksperiencës

Debati dhe diskutimi ka pasur në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit, mes kryetares Rudina Hajdari dhe deputetes Vasilika Hysi. Debati vjen pas deklaratës së Hajdari...

Politikë 13:36 - 14 Janar, 2021

“Jam rritur duke u larë në Shkumbin”/ Hajdari tregon pse zgjodhi të kandidojë në Elbasan

Deputetja Rudina Hajdari ka shpallur kandidaturën e saj për deputete në qarkun e Elbasanit, nën siglën e Nismës Thurje. Hajdari tregon se zgjodhi të kandidojë ne...

“Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit/ Zbulohet qarku ku do kandidojë Rudina Hajdari, kokëpalarë”/ Hajdari rendit arsyet pse dalin në protestë të rinjtë
Politikë 11:44 - 17 Dhjetor, 2020

“Halabakë, kokëpalarë”/ Hajdari rendit arsyet pse dalin në protestë të rinjtë

Deputetja Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rashës nga një efektiv policie, ndërsa u ndal edhe tek protestat që të rinjtë...

“Të bëjnë detyrën e  tyre para ligjit”/ Spiropali thirrje për institucionet e pavarura
Politikë 12:25 - 3 Dhjetor, 2020

“Paketë të tretë për COVID”/ Spiropali i kthehet Hajdarit: S’u bë deti kos

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali i kthehu përgjigje akuzave të deputetes Rudina Hajdari sa i takon buxhetit të shtetit të akorduar për pandeminë. Duke...

“Synoj 30-50 mijë vota”/ Rudina Hajdari tregon arsyen e shpalljes së kandidaturës në Elbasan
Politikë 18:19 - 2 Dhjetor, 2020

“Kim ka kuriozitet për ecurinë time politike”/ Hajdari zbulon marrëdhënin me ambasadoren e SHBA

Deputetja Rudina Hajdari ka folur për marrëdhëniet me ambasadën e SHBA në Tiranë, duke thënë se ajo nuk ka ndikuar në “Nismën THurje”. Hajdari u shpreh...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Hajdari: Partitë e vjetra kanë një marrëveshje të fshehur
Politikë 08:59 - 16 Nentor, 2020

Hajdari “shuplakë” Bashës/ Po i shërben Ramës në mënyrë stoike

Deputetja Rudina Hajdari ka akuzuar kreun e PD, Lulzim Basha teksa deklaroi se ai po i shërben kryeministrit Edi Rama. Sipas Hajdarit, Basha i ka shërbyer...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Zbulohet ku do kandidojë Rudina Hajdari
Politikë 22:18 - 4 Nentor, 2020

“Zgjedhje historike në SHBA”/ Rudina Hajdari: Amerikanët kanë zgjedhur të keqën më të vogël

Deputejta Rudina Hajdari, në një lidhje me “Open” ka komentuar atë që po ndodh me zgjedhjet në SHBA. Sipas  saj këto zgjedhje janë historike për shkak...

U infektua me Covid-19/ Hajdari tregon si u kurua në shtëpi
Sociale 15:33 - 4 Nentor, 2020

U infektua me Covid-19/ Hajdari tregon si u kurua në shtëpi

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari lajmëroi disa ditë më parë se ishte infektuar me Covid. Përmes një postimi në rrjetet sociale Hajdari tregon se nga dje...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Hajdari: Partitë e vjetra kanë një marrëveshje të fshehur
Aktualitet 10:47 - 29 Tetor, 2020

“Rama ka frikë nga ndërkombëtarët”/ Thirrja e fortë e Hajdarit: Do evidentoj të gjitha problematikat

Deputetja Rudina Hajdari ka shkuar ditën e sotme në Uzinën e Ballshit ku është takuar naftëtatërt, të cilët janë në ditën e 15-të të grevës. Ata...

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne
Politikë 14:09 - 28 Tetor, 2020

“Ju “k*rva” dhe kopilë të ish-sigurimit”/ “Shpërthen” Murrizi: Emrin bëjeni shtëpi publike me turne

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar me tonë mjaft të forta në lidhje me një shkrim të publikuar në gazetan Rilindja Demokratike, ku sulmohen Patozi, Topalli, Murrizi...

Politikë 13:19 - 28 Tetor, 2020

Sulmi i RD ndaj partive të reja/ Ironizon gazetari: Duket si burri që përflet ish-bashkëshorten

Gazetari Fatos Hakorja, ka reaguar në lidhje me sulmet publike, që gazeta Rilindja Demokratike, ka bërë ndaj Jozefina Topali, Astrit Patozit, Myslim Murrizit dhe Rudina Hajdarit....

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi irnozin Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën
Politikë 10:17 - 28 Tetor, 2020

“Me krahë të lehta, Lul!”/ Patozi ironizon Bashën: E ke nisur fuqishëm betejën

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka ironizuar kreun e PD-së, Lulzim Basha, pas sulmit në një shkrim të publikuar nga Rilindja Demokratike, ku Patozi, Topalli,...

Lëvizja e popullsisë/ Dibrës dhe Gjirokastrës i ikën nga një deputet
Politikë 12:26 - 22 Tetor, 2020

“Mos ma ngri gishtin”/ Përplasje mes Hajdarit dhe Hysit: Do shkojmë të gjithë në QSUT

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është shoqëruar me përplasje mes deputetes Rudina Hajdari dhe nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi. Deputetja Hajdari ka kërkuar 3...

Meta ktheu Kodin Zgjedhor në Parlament/ Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 13:57 - 5 Tetor, 2020

“Rama mashtroi shqiptarët”/ Revoltohet Rudina Hajdari: Kjo është një farsë, ai flet për pazare

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka folur mjaft e revoltuar sot pasi Kuvendi miratoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Në një prononcim për mediat, Hajdari tha se ndryshimet...

Hajdarit nuk i “qetësohen nervat”/ Bllokon më kokëfortësi foltoren e Kuvendit
Politikë 12:46 - 5 Tetor, 2020

Hajdarit nuk i “qetësohen nervat”/ Bllokon me kokëfortësi foltoren e Kuvendit

Deputetja Rudina Hajdari nuk është qetësuar edhe pas ndërprerjes së seancës plenare për 15 minuta. Pas fjalimit shpërthyes me tone të larta sot në Parlament, Hajdari...

Hajdari bllokon foltoren e Kuvendit/ Reflektoni, ndalojeni këtë seancë të shëmtuar!
Politikë 12:11 - 5 Tetor, 2020

Hajdari bllokon foltoren e Kuvendit/ Reflektoni, ndalojeni këtë seancë të shëmtuar!

Deputetja Rudina Hajdari ka bllokuar foltoren e Kuvendit, duke kërkuar që kjo seancë të mbyllet, pasi sipas saj është një aktrim i turpshëm. Në fjalinë e...

“Në çdo polic do shikoni fytyrën time”/ Hajdari thirrje Lleshajt të japë dorëheqjen
Politikë 15:24 - 2 Tetor, 2020

“Drafti kishte vetëm trukime elektorale”/ Hajdari tregon pse PS ndryshoi mendje për listat

Deputetja Rudina Hajdari ka folur në lidhje me propozimin e sotëm të PS-së, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. E ftuar në studion e News 24, Hajdari...

Video-“Dëgjo këtu ti ped*rast m*ti!”/ Rudina Hajdari “hap” sytë në mbedhjen e Komisionit
Politikë 12:45 - 2 Tetor, 2020

Hajdari “shpërthen” kundër PS-së/ Drafti i ri është ofendues, nuk e pranojmë 

Komisioni i Ligjeve ka miratuar sot propozimin e PS për koalicionet me listë unike, ndersa opozita parlamentare ashtu sic kishte paralajmeruar, bojkotoi mbledhjen. Deputetja demokrate, Rudina...

Meta ktheu Kodin Zgjedhor në Parlament/ Rudina Hajdari kërkon mbledhjen e Këshillit Politik
Politikë 11:53 - 2 Tetor, 2020

“Të mos bëhemi pjesë e farsës”/ Hajdari “ultimatum” PS-së, apeli për opozitën

Deputetja demokrate Rudina Hajdari vijon të mos tërhiqet nga kërkesa për hapjen e listave. Gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve, deputetja Hajdari i ka...

“PS vazhdon me draftin hileqar”/ Hajdari propozon masa drastike, mesazhi për opozitën
Politikë 14:09 - 1 Tetor, 2020

“PS vazhdon me draftin hileqar”/ Hajdari propozon masa drastike, mesazhi për opozitën

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në një prononcim për...

Politikë 13:15 - 30 Shtator, 2020

Bojkotuan Komisionin e Ligjeve/ Hajdari e vendosur: Nuk bëhemi pjesë e asaj loje të shëmtuar

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar pas bojkotimit të seancës së sotme në Komisionin e Ligjeve ku po diksutohej për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Hajdari sqaron se...