Connect with Us

All posts tagged "haberet e mitros"

Aktualitet 17:23 - 14 Mars, 2019

Haberet e Mitros/ Nuse për mua në diktaturë

Në vitin 1981 isha ende beqar. Kisha mbushur 33 vjeç dhe isha bërë problem në familje, në punë, në shoqëri. Mamja mi gjente “nuset” me copa...

Aktualitet 18:49 - 3 Mars, 2019

Haberet e Mitros/ Një natë Shkurti…

-Nga Mitro Çela Në Peshtan -Ura solli rrugën. Rruga solli dritat. Dritat sollën televizorin dhe internetin. Të gjitha bashkë sollën njerëzit dhe turistët në Peshtan. -Mero...

Aktualitet 19:32 - 17 Janar, 2019

Haberet e Mitros / MËKATI

Nga Mitro Çela -Filmi amerikan “Killing season”. Robert De Nero tregon një histori. Një burrë shkoi të rrëfehet te prifti. Burri: – Uratë! Kur Franca ishte...

Aktualitet 12:54 - 14 Shtator, 2018

Haberet e Mitros/ Historia me gazetarin e Top Channel

Mitro Çela ka rrëfyer sot një histori që tregon një paradoks të madh në vendin tonë. Ndërkohë që shqiptarët po ikin nga sytë këmbët, ai flet...

Aktualitet 18:22 - 12 Shtator, 2018

HABERET E MITROS/ Turistë tek “Mjalti Morava”

Nga Mitro ÇELA Turistë në Korçë. Filipi. Dori. Devis. Unë. Sebepi? Ftesa e Zamira Kita. Java e Komedisë. Pasi bëme “adetet” për komedinë Dori tha një...

Aktualitet 22:48 - 10 Prill, 2018

HABERET E MITROS/ PINI DROGË, ZOTNI?!

Natë. Rrugë në bllok. Karshi meje, në tortuar, një femër. E gjatë. Bluxhinse. Të “shqyera”. Atlete të bardha. Alta moda!Mendova… Në kokë një kapuç. Pse?! Ndaloi...

Opinione 20:06 - 21 Shkurt, 2018

HABERET E MITROS/ RËNIA E BUSTIT TË DIKTATORIT

Nga Mitro Çela Këtë artikull e kam botuar më 22 shkurt 1991 E hënë, 18 shkurt 1991. Në zyrën e Berishës kishte nisur një mbledhje e...

Aktualitet 12:13 - 3 Janar, 2018

Haberet e Mitros/ Benevrekët

Nga Mitro Çela Viti 1996. Presidenti Berisha i ftuar në Pekin. Në delegacion isha edhe unë. Deputet. Kudo na shoqëronte ambasadori. Tahir Elezi. Miku im i...

Aktualitet 20:22 - 16 Dhjetor, 2017

Haberet e Mitros për “kallaixhiun” përmetar

BALTAZAR NANCA… Ura mbi Lanë. Në krah të “Tajvanit”. Në mes të urës ulur një burrë. Me firzamonikë në duar. Bokse. Mikrofoni. Një kuti për të...

Aktualitet 16:23 - 29 Nentor, 2017

Haberet e Mitros/ ÇIFTI EKSTRA…

Nga Mitro Çela Budva. Ezmerka kishte datëlindjen. Bëmë konak tek hotel “Moska”. Me katër yje. Kishte ofertë. Mëngjes. Me pjatë në dorë kalova pranë një tavoline....