Connect with Us

All posts tagged "guximtar boci"

Aktualitet 21:41 - 29 Janar, 2019

“Stop” rikthen skandalin/ Guximtar Boçi dhe kalvari i (pa)drejtësisë së çështjes së tij

Para më shumë se dy vitesh, në Tetor të vitit 2016, emisioni “Stop” në Tv Klan denoncoi rastin e ish-kryetarit të Gjykatës së Gjirokastrës Guximtar Boçi,...

Prokuroria per krime te renda perfshihet ne skandal
Aktualitet 13:07 - 15 Janar, 2019

Krimet e Rënda përfshihen në skandal/ Favorizuan “gjyqtarin e seksit”

Drejtësi në këmbim të marrëdhënieve seksuale. Kjo ka ndodhur në institucionet e drejtësisë në Shqipëri, por më të  rëndë situatën e bën fakti se autorëve nuk...

Aktualitet 15:02 - 13 Janar, 2019

Kërkoi favore seksuale/ Ish-kryegjyqtari kërkon rikthimin në detyrë

Ish-kryetari i Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boçi, bërë i njohur për opinionin publik nga skandali seksual që transmetuar nga emisioni “Stop” në tv Klan ka kërkuar...

cekici i drejtesise
Aktualitet 15:23 - 10 Janar, 2019

Gjyqtarët që kërkuan favore seksuale/ Zbardhen emrat

Në këmbim të drejtësisë, në gjykatat dhe prokuroritë tona, kërkohen marrëdhënie seksuale. Deri më tani, falë mediave vetëm pak raste janë bërë publike, por nën zë...

Aktualitet 16:47 - 28 Tetor, 2016

Guximtari i Gjirokastrës si Xheladin Beu i Kutelit, do sisë të bardha për allatet e tij të vyshkura

Nga Dritan LACI “Sa të dua unë ty, Më rri mendja gjithë në ty; Ato cicat sherbetli M’i bëj meze t’i pi raki…” Kur lexoja mbrëmë...

Aktualitet 14:28 - 28 Tetor, 2016

Audio-përgjimi/ KLD shkarkon gjyqtarin Guximtar Boçi

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka shkarkuar me 14 vota pro dhe asnjë kundër kreun e Gjykatës së Gjirokastrës, Guximtar Boçi. Vendimi për shkarkimin e tij...

Aktualitet 21:26 - 27 Tetor, 2016

Skandali i kryetarit të Gjykatës/ Prokuroria fillon hetimet për korrupsion pasiv

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka bërë me dije se ka nisur hetimet për kryetarin e Gjykatës së Rrethit Gjirokastër, Guximtar Boçi, i cili kërkoi favore...