Connect with Us

All posts tagged "gusht"

Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox
Horoskopi 09:59 - 1 Gusht, 2020

Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

Dashi Dita e sotme do të fillojë në një mënyrë disi të mundimshme , me sa duket për faktin se dje mund të ketë pasur tensione...

Sociale 14:18 - 31 Korrik, 2020

Situata nga Covid/ Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë

Greqia ka vendosur të mos hapë kufijtë me Shqipërinë deri në datën 14 gusht. Qeveria greke ka vendosur shtyrjen e hapjes së kufirit me Shqipërinë, Maqedoninë...

Horoskopi i ditës, 2 gusht 2020
Horoskopi 11:21 - 31 Korrik, 2020

Parashikimi i yjeve për financat/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paranë në muajin Gusht

Dashi Do të jeni relativisht të qëndrueshëm financiarisht, përveç nëse jeni ambicioz me disa pritje jorealiste. Mund të ketë një vonesë të përkohshme të parave ose...

Jeta sentimentale dhe njohjet e reja/ Horoskopi i dashurisë për muajin Gusht
Horoskopi 10:56 - 31 Korrik, 2020

Jeta sentimentale dhe njohjet e reja/ Horoskopi i dashurisë për muajin Gusht

Dashi Të hutuar nga emocione dhe përvoja të ndryshme në gusht, do të keni tendencë të kërkoni më shpesh kontakte me miqtë e vjetër. Do të...

Horoskopi për muajin Gusht/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju përsa i përket punës
Horoskopi 10:33 - 31 Korrik, 2020

Horoskopi për muajin Gusht/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju përsa i përket punës

Dashi Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, në gusht do të mërziteni nga veprimet dhe fjalët e njerëzve që kanë idenë e tyre të jetës...

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur
Politikë 22:09 - 1 Korrik, 2020

Parlament edhe gjatë muajit gusht?/ Bylykbashi: Nuk shoh shqetësime, mund të jetë i hapur

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në tryezën e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore, Oerd Bylykbashi, la të hapur mundësinë se Parlamenti mund të vazhdojë edhe në muajin...

Ekonomi 08:13 - 17 Shtator, 2019

Të ardhurat nga TVSH bien me 33%/ Dështon aksioni anti-informalitet?!

Gushti ishte muaji i aksionit të qeverisë në kuadër të një fushate të gjerë kundër informalitetit, që përkoi dhe me një periudhë kur konsumi është i...

Sociale 14:52 - 9 Gusht, 2019

Foto- Si “e sfidojnë” të nxehtin fëmijët e kryeqytetit

Muaji gusht ka ardhur më i nxehtë se muajt e tjerë dhe qytetarët e Tiranës kanë gjetur disa mënyra të ndryshme për t’u freskuar në këto...

Duhet të jeni shumë të vëmendshëm në punë/ Parashikimi i yjeve për javën e ardhshme
Life Style 10:17 - 31 Korrik, 2019

Horoskopi i muajit Gusht plot surpriza/ Zbuloni se çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi Ditët e fundit të korrikut dhe ato të parat të muajit gusht do të jenë stresuese për dashin, sepse problemet që do të hasni në...

Aktualitet 08:39 - 14 Tetor, 2018

Vapa nuk ka ikur me gushtin/ Zbuloni sa do të arrijnë temperaturat sot

Edhe gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë, do të vazhdojë të jetë i kthjellët. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim me...

Aktualitet 21:30 - 30 Korrik, 2018

Shqipëria me temperatura përvëluese/ Nga 1 gushti mësoni sa shkon termometri

Ky është parashikimi i motit sipas Meteoalb për ditët e para të muajit gusht. Java e parë e gushtit do të sjellë temperatura të larta në...

Aktualitet 20:58 - 26 Korrik, 2018

Vettingu ndalet në gusht/ Gjyqtarët shijojnë të qetë pushimet

Në një kohë që procesi i Vettingut ka “turbulluar” jo pak qetësinë e gjyqtarëve, muaji Gusht është muaj i tyre. Në këtë periudhë ata konsumojnë lejen...

Aktualitet 15:06 - 2 Gusht, 2017

Kjo është dita më e rëndësishme e gushtit/Ç’do të ndodhë në qiell për herë të parë pas 1918?

Gushti është muaji më i nxehtë këtë vit dhe këtë e tregojnë parashikimet e sinoptikanëve, teksa deklarojnë që në vend është kthyer i nxehti afrikan. Mirëpo...

Life Style 07:18 - 2 Gusht, 2016

Keni lindur në gusht? Ja çfarë thonë për ju

Në ditët tona sipas kalendarit gregorian, gushti është muaji i tetë në 12 muaj që ka viti. Emri i tij origjinal latin është Sextilis, sepse ka...

Kosova & Rajoni 18:32 - 29 Korrik, 2015

Tahiri: Nuk ka pezullim te dialogut me Beogradin, rinisim pas 5 gushtit

Ministrja kosovare për Dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka bërë me dije se, nuk do të ketë ndërprerje apo pezullim të procesit të dialogut në Bruksel....

Shëndeti 13:46 - 23 Mars, 2015

Epidemia e ebolës merr fund në gusht, thotë OKB

Epidemia e ebolës në Afrikën Perëndimore do të jetë e përfunduar në muajin gusht, tha për BBC-në kreu i misionit të OKB-së. Ismail Ould Cheikh Ahmed...