Connect with Us

All posts tagged "gurakuqi"

Politikë 13:32 - 31 Dhjetor, 2020

Gurakuqi reagon sërish ndaj Nishanit/ Maskaradë e stisur për të mbytur fjalën e lirë

Ish deputeti i Lulzim Bashës, Romeo Gurakuqi thotë se është informuar nga Autoriteti për Informim mbi Dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit se dy kartelat e paraqitura...

Gurakuqi i përgjigjet Nishanit/ Do e padis në gjykatë
Politikë 21:35 - 23 Dhjetor, 2020

Gurakuqi i përgjigjet Nishanit/ Do e padis në gjykatë

Kanë vijuar replikat mes ish deputeti Romeo Gurakuqi dhe Bujar Nishani. Ky i fundit shpërtheu në akuza ndaj komisionit “Nishani” pas përjashtimit nga lista për deputet,...

‘Sukseset e qeverisë’/ Ironizon gazetari: Janë bërë më shumë emisione se sa kanë ardhur vaksina
Politikë 15:55 - 12 Tetor, 2020

Nga Gurakuqi tek Beqja, historia se si u djallos një vend

Nga Klodian Tomorri Është magjepsëse, por historia e përsërit vetveten thuajse në gjithçka. Fatkeqësisht ndonjëherë në mënyrë të mbrapshtë. Në vitet 20 të shekullit të kaluar,...

Aktualitet 15:18 - 9 Maj, 2019

Dy deputetët që braktisën Bashën/ Lulin nuk e besojnë as të tijtë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej disa ditësh ka filluar një tur takimesh me qytetarët nëpër rrethe. Në vijim të këtyre takimeve, dy ditë më...

Aktualitet 09:41 - 19 Mars, 2019

Shpërthen festa në PD/ Çili u rikthye tek Luli

Shishet e shampanjës janë derdhur lumë. Fishekzjarre në këto ditë të vështira për Lulzim Bashën dhe opozitën, i mërzitur në një cep qëndron Edi Rama. Arsyeja...

When will Grida Duma talk about the Salianji-GD video?
Aktualitet 14:32 - 9 Janar, 2019

Shënim/ Kur imoraliteti bën moral

Dy deputetët e Partisë Demokratike, Ervin Salianji dhe Grida Duma kanë reaguar dhe mbajtur qëndrim publik sot në lidhje me dy ngjarje të ndryshme. Deputetja Grida...

Aktualitet 14:52 - 27 Dhjetor, 2018

Taulant Balla bashkohet me Henri Çilin, Alfred Lelën, Romeo Gurakuqin dhe Lulzim Bashën

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla në një prononcim për mediat, ndër të tjera ka folur edhe në lidhje me Ligjin për Arsimin e...

Aktualitet 12:54 - 12 Dhjetor, 2018

Pse nuk flasin avokatët e krimit të Ramës, për universitetin?!

Në vitin 2015 Reforma e Arsimit të lartë, pas një kontrolli që bëri Ministria e Arsimit në universitetet private duke mbyllur edhe disa prej tyre, sollën...

Aktualitet 13:01 - 7 Dhjetor, 2018

Kush e përgatiti ligjin kundër studentëve?!

Studentët e universiteteve publike, prej tre ditësh i kanë dhënë një leksion të mirë të gjithë kastës politike në vend. Ata janë ngritur në një protestë...

Aktualitet 10:07 - 1 Qershor, 2018

Sekti i Çilit, si shkatërrim për PD-në

Shumica e deputetëve të rinj në grupin parlamentar të PD-së janë rekomanduar me kërkesën e Lulzim Bashës, nga pronari i UET, Henri Çili. Një listë deputetësh,...

Aktualitet 12:15 - 1 Shkurt, 2017

Përdhunoi të bijën 15 vjeçare/ I ati tenton vetëvarjen në qeli

Një i dënuar, ka tentuar vetëvarjen në qeli.  I referohemi shtetasit Fatos Gurakuqi, i cili është dënuar për përdhunimin e vajzës. Ai është kapur në momentin...

Aktualitet 11:22 - 22 Nentor, 2016

Detaje të reja – Korrupsion në Universitetin e Shkodrës/ 9 të arrestuar, 4 në kërkim

Skema e korrupsionit në Universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” ka qenë një organizim i mirëfilltë mes pedagogëve sekserëve dhe studentëve. Nga operacioni i koduar “The Bill”...

Aktualitet 12:43 - 10 Tetor, 2016

Prokuroria jep pretencën/ 7 vite e 6 muaj burg për babain abuzues

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sot 7.6 vite burg për Fatos Gurakuqin. Ai akuzohet për përdhunimin e vajzës së tij. Kërkesa e mbrojtjes për përsëritje të ekspertizës...