Connect with Us

All posts tagged "grup kriminal"

Kronika 16:43 - 2 Mars, 2020

Operacioni ndërkombëtar godet grupin kriminal/ Arrestohet një 33-vjeçar në Peqin

Sot është finalizuar operacioni i përbashkët mes policive të Italisë, Belgjikës, Shqipërisë, Gjermanisë dhe Spanjës, i koduar “Kitchen”, në sajë të të cilit janë vënë në...

Politikë 18:09 - 11 Shkurt, 2020

Artan Hoxha nxjerr fotot e mushkave të ngarkuara me thasë/ Ironizon OFL-në: Gjeje kush grup kriminal i ka

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa foto të dy mushkave të ngarkuara me thasë, ndërsa ironizon Operacionin Forca e Ligjit. Hoxha thotë se OFL s’ka lënë...

Kronika 17:31 - 22 Janar, 2020

Falsifikim dokumentesh dhe kalim i paligjshëm kufiri/ Grupi kriminal bie në duart e SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar procedimin penal për një grup personash që akuzohen për “Falsifikimi i letërnjoftimeve, i pasaportave ose...

Kronika 15:18 - 3 Janar, 2020

Anëtar grupi kriminal në Lazarat/ Në pranga pas 6 vitesh 27-vjeçari

Në pranga ka rënë sot një 27-vjeçar në Gjorkastër, pasi ishte në kërkim nën akuzat për armëmbajtje pa leje dhe bashkëpunim në formën e një grupi...

Kronika 13:45 - 2 Janar, 2020

Ishte shpallur në kërkim/ Arrestohet anëtari i një grupi kriminal në Tiranë

Një anëtar i një grupi të strukturuar kriminal, ëshët arrestuar në Tiranë, pasi ishte shpallur në kërkim për trafikim ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Mësohet se në...

Kronika 09:24 - 25 Dhjetor, 2019

Kërkohej ndërkombëtarisht për drogë e prostitucion/ Arrestohet në Fier anëtari i një grupi kriminal

Vihet në pranga në Fier një shqiptar në kërkim ndërkombëtar, i cili rezulton të jetë i dënuar me burgim në Itali. Bëhet fjalë për shtetasin Mario...

Kronika 12:23 - 31 Tetor, 2019

Goditet grupi i organizuar kriminal/ Mes të arrestuarve një shqiptar

Finalizohet një tjetër operacion ndërkombëtar për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Në vijim të operacioneve të përbashkëta të zhvilluara mes Policisë së Shtetit...

Kronika 10:52 - 16 Tetor, 2019

Operacion i madh antidrogë nga Italia në Shqipëri/ Shkatërrohet grupi kriminal, mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ka finalizuar një operacion të madh antidrogë, duke shkatërruar një grup trafikantësh që transportonin lëndë narkotike nga Spanja në Itali. Operacioni i shtrirë në...

Aktualitet 09:44 - 26 Nentor, 2018

Shkatërrohet grupi kriminal i trafikut të kanabisit/ Në pranga 41 persona

Guardi Di Financia ka vënë në pranga 41 persona, nën akuzën e trafikut të kanabisit nga Shqipëria në Itali, 30 të cilëve ndodhen në burg dhe...

Aktualitet 21:52 - 12 Shtator, 2018

Rrëmbimi i të riut në Vlorë/ Kush është grupi i fuqishëm kriminal që fshihet pas ngjarjes

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka komentuar rrëmbimin e Elvis Troqes në muajin korrik në Vlorë. Duke folur për emisionin “Repolitix” në Report Tv, Hoxha është shprehur...

Aktualitet 12:07 - 6 Shtator, 2018

Sekuestrohen pesë milion euro/ Në pranga dy persona

Policia ka goditur një grup kriminal të trafikut të lëndëve narkotike. Operacioni u zhvillua me ndihmën e agjensive ndërkombëtare. Në prangat e policisë ranë Arjan Ndoci...

kokaindurres
Aktualitet 17:03 - 4 Shtator, 2018

Rekrutonin të rinj për të shpërndarë kokainë/ Në pranga tri persona  

Një grup kriminal shqiptar që shpërndante kokainë është goditur nga policia italiane. Nga të dhënat të bëra të ditura nga mediat vendase në pranga kanë rënë...

Aktualitet 21:41 - 18 Korrik, 2018

Goditet grupi kriminal/ Blinin prostituta me çmimin e një makine

Policia italiane ka goditur një grup shqiptaro-rumun, i cili merrej me shfrytëzim prostitucioni. Që prej nisjes së hetimeve, janë arrestuar 5 persona ndërsa 14 të tjerë...

Aktualitet 17:06 - 3 Maj, 2018

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi/ Mes të arrestuarve 5 shqiptarë

Autoritetet greke kanë arritur të shkatërrojnë një grup narkotikësh të përbërë nga 19 persona, 5 prej të cilëve shqiptarë. Mediet greke raportojnë se operacioni është ndërmarrë...

Aktualitet 18:14 - 16 Prill, 2018

Shkatërrohet grupi shqiptar i trafikut të drogës në Greqi/ 5 në pranga

Autoritet greke kanë arritur të shkatërrojnë një grup kriminal të përbërë vetëm nga shqiptarë, ku janë vënë në pranga 5 persona të moshave nga 29 deri...

Aktualitet 11:04 - 3 Shkurt, 2018

Goditet grupi kriminal në Shkodër/ Prokuroria jep detajet

Policia e Shkodrës ka bërë të mundur goditjen e një grupi kriminal që trafikonte kokainë. Nga të dhënat e para mësohet se në pranga kanë rënë...

Aktualitet 22:52 - 2 Nentor, 2017

Operacion masiv në Janinë / Në pranga 7 shqiptarë dhe 4 grekë

Autoritetet greke kanë arritur të vënë në prana 7 shqiptarë dhe 4 shtetas grekë, të cilët akuzohen se janë pjesë e një grupi të strukturuar që...

Aktualitet 10:17 - 8 Qershor, 2015

Tiranë/ Goditet një grup kriminal, arrestohen 3 persona

Policia e kryeqytetit ka goditur mëngjesin e sotëm një grup kriminal që vepronte në Tiranë. Mësohet se në pranga kanë rënë 3 persona, ndërkohë që janë...