Connect with Us

All posts tagged "gruaja"

Kronika 12:37 - 1 Maj, 2020

Do i shembet shtesa pa leje/ Gruaja kërcënon me hedhje nga kati i katërt

Një grua në Fier ka kërcënuar se do të hidhet nga kati i katërt i një banese, pasi policia bashkiake dhe INUV nisën aksionin për shembjen...

Kronika 20:24 - 15 Prill, 2020

E rëndë në Elbasan/ E moshuara gjendet e pajetë në banesë, policia hyn nga dritarja

Një e moshuar është gjetur e pajetë në banesën e saj këtë të mërkurë në Elbasan. E moshuara jetonte vetëm, por vdekja e saj është zbuluar...

Bota 17:02 - 30 Mars, 2020

U infektua me koronavirus/ Vdes gruaja shtatzënë

Numri i viktimave në Spanjë ka arritur në 7340 ku vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 812 persona. Ndërkaq, numri i të infektuarve...

Bota 20:23 - 15 Mars, 2020

Gruaja e kryeministrit të Spanjës preket nga koronavirusi

Gruaja e kryeministrit të Spanjës Pedro Sanchez ka rezultuar positive me koronavirus. Lajmi është konfimuar nga vetë zyra e kryeministrisë, disa orë pasi u njoftua dhe...

Sociale 22:09 - 12 Mars, 2020

“Më thanë mos hajde këtu se do ta presim kokën”/ Gruaja trondit me historinë e dhimbshme

Në studion e emisionit me ‘Zemër të Hapur’  sot është trajtua historia tronditëse e 37 vjecares Flutura Deda.  Ajo ka rrëfyer mes lotësh se në moshën...

Politikë 17:45 - 7 Mars, 2020

“Do t’i vesh motrat me të zeza”/ Zbardhet rrëfimi i gruas së deputetit të listës “Basha”

Është zbardhur dëshmia e bashkëshortes së deputetit Kujtim Gjuzi, e cila e denoncoi këtë të fundit për dhunë në familje. Në muajin shkurt 2020 M.K. ka...

Sociale 21:04 - 6 Mars, 2020

50-vjeçarja që erdhi nga Italia izolohet në karantinë/ Flet drejtori i spitalit

Një 50-vjeçare nga Lushnja e cila ishte kthyer para dy ditësh nga Italia, është izoluar në karantinë në QSUTpasi dyshohet për koronavirus. Lidhur me këtë rast...

Sociale 20:56 - 6 Mars, 2020

Dyshohet me koronavirus, pasi u kthye nga Italia/ Gruaja nga Lushnja izolohet në karantinë

Një grua e  ardhur prej dy ditësh nga Italia, është izoluar  në QSUT, pasi ka shfaqur simptoma të ngjashme me koronavirusin. Gruaja që jetonte në Padova...

Kosova & Rajoni 19:54 - 29 Shkurt, 2020

Gruaja bie nga kati i tretë në një qendër tregtare/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një grua ka rënë nga kati i tretë i qendre tregtare në Prishtinë, në rrethana ende të paqarta. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së...

Kronika 17:21 - 25 Shkurt, 2020

Gjendet e pajetë në banesë një grua/ Çfarë dyshohet

Një grua është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cerrik. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Xibrakë, ku shtetasja B.B., 45 vjeçe është gjetur pa...

Kronika 13:42 - 7 Shkurt, 2020

Hidhet nga kati i 9-të i pallatit/ Gruaja ndërron jetë rrugës për në spital

Një grua në Fier i ka dhënë fund jetës në tragjikisht. 76 vjeçarja është vetëhedhur nga kati i 9 i një pallati në Fier, e për...

Denoncim 23:00 - 5 Shkurt, 2020

Denoncon”Stop”/ Gruaja dhunohet nga bashkëfshatari, por autori lihet i lirë!

Në datën 6 qershor është dhunuar në mes të fshatit Rrotull në Manzë, një qytetare, e cila i është drejtuar emisionit “Stop”, duke denoncuar për këtë...

Kronika 22:28 - 3 Shkurt, 2020

Hetimet për pengmarrjen/ “Zbërthehet” gruaja e Altin Hajrit

Teksa forcat e ndërhyrjes së shpejte u zëvendësuan me bujë në hyrje të resortit Golden nga  Operacioni Forca e Ligjit, policia nuk ka asnjë të dhënë...

Bota 17:16 - 1 Janar, 2020

Video/ Gruaja e tërheq me forcë nga dora, Papa Francesku bën veprimin e papritur

Papa Francesku, teksa po përshëndeste fëmijët dhe pelegrinët në Sheshin e Shën Pjetrit këtë të martë, është përballur me një incident. Në një moment një grua...

Kronika 13:13 - 26 Nentor, 2019

Një lajm i mirë nga Durrësi/ Nxirret e gjallë nga rrënojat një grua

Një lajm i mirë vjen nga Durrësi, ku një tjetër person është nxjerrë gjallë nga apartamenti, ku kishte mbetur e bllokuar pas lëkundjeve të tërmetit. Një...

Kronika 18:26 - 5 Nentor, 2019

Rrëfimi tronditës/ Gruaja tregon se si u përdhunua nga 64 ushtarakë në bazën e “Bisht Pallës”

Programi “Historia ime” nën drejtimin e Mirela Milorit ka përcjellë ditën e sotme një histori të dhimbshme, shumë të rëndë dhe me një kalvar të gjatë...

Kronika 20:33 - 21 Tetor, 2019

E rëndë/ Burri tenton të vrasë gruan me thikë

Një ngjarje e rëndë është parandaluar pasditen e sotme në Elbasan. Mësohet se një burrë ka tentuar të vrasë me thikë bashkëshorten e tij pas një...

Politikë 15:56 - 7 Tetor, 2019

Jep dorehëqjen kreu i AKEP/ Në vend të tij emërohet gruaja e gjyqtarit

Kreu i AKEP, Ilir Zela ka dhënë dorëheqjen nga detyra pas tre vitesh në krye të këtij institucioni. Sipas burimeve të CNA.al, në vend të tij...

Kronika 16:33 - 4 Tetor, 2019

E rëndë në Tiranë/ Gruaja tenton të varë veten, shpëtohet nga policia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në kodrat e Liqenit Artificial në Tiranë. Mësohet se një grua rreth të 60-ave ka tentuar të...

Kronika 19:21 - 2 Tetor, 2019

E rëndë në Tiranë/ Hidhet nga kati i 5 i banesës, ndërron jetë 42-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Mësohet se një  42-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i...

Kronika 12:09 - 28 Shtator, 2019

E rëndë-Po lante xhamat e dritareve/ Gruaja bie nga pallati

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Fierit, ku një grua ka rënë nga pallati, ndërsa ishte duke larë xhamat e dritareve. Mësohet...

Uncategorized 22:38 - 25 Shtator, 2019

Denoncimi në Fiks Fare/ Gruaja aksidenton dhe godet me shkelma motoçiklistin, Prokuroria mbyll hetimet

Emisioni “Fiks fare” denoncoi mbrëmjen e së mërkurës Policinë dhe Prokurorinë e Tiranës, të cilat kanë pushuar hetimin e një aksidenti të qëllimshëm. Aksidenti i frikshëm...

Bota 18:33 - 18 Gusht, 2019

Krimi makabër në Gjermani/ Shqiptari ther me thikë ish gruan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një shtetas kosovar ka vrarë me thikë ish gruan dhe parnerin e saj. Krimi makabër ka ndodhur...