Connect with Us

All posts tagged "griselda"

Politikë 09:52 - 27 Dhjetor, 2019

“Djallëzi sa më s’ka”/ Ish-ministri i Ramës “degjeneron” Veliajn

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot, duke cituar një shprehje të Sokratit, “Shpifjet nuk janë vetëm djallëzore, por infektojnë shpirtin me djallëzi”. Pas këtij...

Politikë 10:18 - 23 Dhjetor, 2019

Fake news dhe mashtrimi publik i Erion Veliajt

Një ditë më parë një incident ka ndodhur tek Teatri Kombëtar. Aktori Laert Vasili pretendon se është dhunuar dhe ndërkohë ka publikuar edhe një foto në...

Politikë 11:31 - 11 Dhjetor, 2019

Akuzat ndaj Salianjit/ Si prokuroria po e shpëton nga burgu ish-deputetin e PD-së

Dje, Prokuroria e Tiranës ka dhënë pretencën për ish-deputetin e PD-së, Ervin Salianji i akuzuar për kallëzim të rremë, në lidhje me dosjen “Babale”. Kush e...

ironia e gazetarit armir shkurti
Aktualitet 14:53 - 13 Tetor, 2018

Të gjithë shpifësat pa pagesë të Rilindjes që duhen dënuar

Edhe pse vendi është përgjakur nga krimi dhe jetë njerëzish po humbin çdo ditë, ku vetëm në 24 orë u ekzekutuan 5 persona, për kryeministrin tonë...

Aktualitet 19:52 - 27 Shtator, 2018

Dhunimi i Malokut nga djali i deputetit/ Vasili: Neveri për gratë socialiste

Kreu i grupit parlamemntar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar për rastin e Xhisiela Malokut, e cila sipas PD-së është një shtetase e...

Aktualitet 13:39 - 16 Maj, 2018

Kush e baltosi Shqipërinë?/ Rama harron Veliaj dhe “Griseldën”

Kryeministri Edi Rama, është paraqitur i tensionuar sot në mbledhjen e grupit parlamentar të PS –së. Me pamjen e një njeriu-politikan që ia kanë tërhequr veshin...