Connect with Us

All posts tagged "grim"

Kryesore Show Biz 11:10 - 2 Mars, 2019

“U grimova me makijazhin e mamit!” Olsi Bylyku tregon pse fshiu klipin, por ne e gjetëm!

Nuk e dinim por përpara se të vinin me projektin e tyre “Si të flas”, Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama kishin bërë një tjetër këngë bashkë....

luana vjollca
Kryesore Show Biz 11:10 - 21 Janar, 2019

“Më në fund pushim dhe pa pikë grimi!” Luana duket si beb në këtë video!

Luana Vjollca është padiskutim një nga moderatoret më të dashura dhe më të komentuara. Shpeshherë ajo vihet në fokus të mediave rozë për pamjen e saj...

make up vajza
Aktualitet 20:45 - 20 Janar, 2019

Vajzat që bëjnë grim janë më inteligjente, e thotë shkenca

Sipas një studimi të kohëve të fundit duket se vajzat që trukohen janë më të zgjuara se ato që vendosin të mos e bëjnë atë! Le...

Aktualitet 13:20 - 10 Janar, 2019

Këto gabime që bëni gjatë grimit, ju shkatërrojnë gjithë pamjen tuaj

Mos aplikoni kurrë fondatinën në lëkurë të thatë: Shumë gra bëjnë gabim kur aplikojnë fondatinën në lëkurë plotësisht të thatë. Hapi i parë është të vihet...

Aktualitet 23:20 - 26 Janar, 2018

Zhgënjim i vërtetë/ Aktoret turke pa grim!

Jemi mësuar ti shikojmë në ekran me makeup dhe perfekte. Por duhet ta dimë se dhe ato kanë një jetë normale si ne dhe duhet të...

Aktualitet 00:00 - 18 Nentor, 2017

 Fotot para dhe pas makeupit/ Magjia e saj

Grimi mund të jetë një mënyrë për të shprehur veten dhe për të ndihmuar të tregoni botës mënyrën se si ndjeheni, pa pasur nevojë të thoni...

Kryesore Show Biz 15:05 - 7 Mars, 2017

FOTOT/ Pse e shëmton veten duke u lyer? Ronela Hajati hesht…

Janë të rralla këngëtaret të cilat shfaqen pa grim. Fotot e tyre janë të modifikuara e për këtë nuk i kanë shpëtuar kritikat dhe sharjet. Por...

Showbizz 14:40 - 23 Nentor, 2015

Tuna zhgënjen fansat pa grim

Çifti  Tuna dhe Cozman po publikojn vazhdimisht fotografi duke ndarë me të gjithë momente nga pushimi i tyre Në njërën nga fotografitë këngëtarja ka zhgënjyer me...

Shëndeti 20:20 - 26 Shtator, 2015

Vajza, kujdes kur grimoseni

Industria kozmetike përmbanë mijëra produkte kimike, duke filluar nga buzëkuqi e deri tek shampot e produktet tjera të higjienës personale. Kur bëhet fjalë për produktet e bukurisë...

Femra 19:00 - 17 Qershor, 2015

Pesë gjëra më të bukura se grimi!

  Femrat e bukura janë ato që ndihen se nuk kanë nevojë për grim as në punë e as në darkë festash, dhe këto femra kanë...

Life Style 15:45 - 27 Maj, 2015

Fshihni të metat në fytyrë përmes grimit

Ngarkesa në punë dhe obligimet e përditshme, bëjnë që shpesh në fytyrën tuaj të paraqiten të metat. Mirëpo, janë disa veprime me të cilat ju do...

Femra 18:00 - 21 Maj, 2015

7 gabime të grimit që ju bëjnë të dukeni më të moshuara

  Buzëkuq i errët Shumica e femrave vendosin buzëkuq me ngjyrë të errët, gjë që i bën buzët të duken më të vogla dhe të ftohta....

Femra 10:00 - 20 Maj, 2015

Gabimet që beni gjatë grimit

  Gabimet që beni gjatë grimitPas disa orësh të përgatitjes për një darkë shumë të rëndësishme, përderisa dilni nga shtëpia dhe hidhni një vështrim të fundit...

Femra 18:01 - 17 Maj, 2015

Grimohu me akull gjate veres

Formula të freskëta dhe të tejdukshme i japin lëkurës më shumë refkese sesa tonalitet dhe ngjyra të përcaktuara. Sepse është verë. Dhe duhet freski. Pluhur magjik...

Showbizz 17:44 - 27 Prill, 2015

Kur krihet Ledion Liço

Ledion Liço duket se nuk ka nevojë për make up artist, sepse ai këtë gjë mund ta bëj fare mirë edhe vet. Moderatori i Big Brother...

Life Style 18:00 - 24 Prill, 2015

Ja si të dukeni bukur edhe pa grim

Shumë femra mendojnë se mënyra më e mirë për tu dukur bukur është të përdorin grim çdo ditë. Shpenzojnë shumë kohë dhe energji para pasqyrës pa...

Life Style 10:00 - 9 Prill, 2015

Sugjerime për grimin pranveror

Një grim i lehtë, joshës dhe elegant që është relativisht i lehtë për t’u realizuar. Me propozimet e mëposhtme mund të arrini deri te dukja e...

Kryesore 11:45 - 11 Mars, 2015

Burri që transformohet në Kim Kardashian, Dakota Johnson…po si?!

Njerëz nga e gjithë botë kërkojnë të ngjasojnë me Kim Kardashian, Dakota Johnson, Taylor Swift, e me të tjerë idhuj të tyre. Por Paolo Ballesteros ia...