Connect with Us

All posts tagged "grida duma"

Politikë 19:31 - 27 Shkurt, 2021

“Bujqësia do konkurrojë Europën”/ Duma “zotohet” para fermerëve: Do kthejmë me çdo kusht të rinjtë

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike, për qytetin e Kavajës dhe Rrogozhinës, Grida Duma, zhvilloi këtë të shtunë një takim me fermerët në Luzin e Vogël. Gjatë...

Grida Duma takim e biznesin/ “PD do ulë taksat dhe do amnistojë gjobat”
Politikë 18:08 - 26 Shkurt, 2021

Grida Duma takim e biznesin/ “PD do ulë taksat dhe do amnistojë gjobat”

Drejtuesja politike e Partisë Demokratike në Qarkun e Tiranës, Grida Duma, vijon takimet me bizneset në vend, të cilët po përballen me krizën e thellë të...

Duma akuza Veliajt/ Pas Tiranës, do të shkatërrosh edhe Kavajën
Politikë 17:06 - 23 Shkurt, 2021

Duma akuza Veliajt/ Pas Tiranës, do të shkatërrosh edhe Kavajën

Drejtuesja e Partisë Demokratike në Kavajë, Grida Duma ka vazhduar takimet me banorët në këtë zonë, ku ka dëgjuar edhe problematikat e tyre gjatë këtyre viteve...

“Kemi strategji për të mbrojtur votën”/ Duma tregon pse qytetarët duhet të votojnë PD
Politikë 16:04 - 22 Shkurt, 2021

“Kemi strategji për të mbrojtur votën”/ Duma tregon alternativat e PD

Data e zgjedhjeve parlamentare sa po vjen dhe po afrohet edhe më shumë, ndërsa tonet e kundërshtarëve politikë sa vinë edhe ngrihen më tepër. Për ish...

Qytetarja i ankohet Grida Dumës/ Këtu ka mbaruar çdo gjë, kemi frikë të shkojmë në spital
Politikë 21:13 - 21 Shkurt, 2021

Qytetarja i ankohet Grida Dumës/ Këtu ka mbaruar çdo gjë, kemi frikë të shkojmë në spital

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka publikuar një video nga vizita në një familje në fshatin Rrikaj të Tiranës. Një qytetare i ankohet Dumës se...

"Do rritet pjesëmarrja në zgjedhje"/ Duma: Zona gri do votojë Bashën
Politikë 22:03 - 18 Shkurt, 2021

“Do rritet pjesëmarrja në zgjedhje”/ Duma: Zona gri do votojë Bashën

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka folur mbrëmjen e sotme për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ajo tha se në zgjedhjet parlamentare të 2021-shit do...

“E kemi litarin në fyt”/ Grida Duma takon përfaqësues të biznesit të vogël në Kavajë: Qeveria e re ka një plan të qartë
Politikë 17:21 - 18 Shkurt, 2021

“E kemi litarin në fyt”/ Grida Duma takon përfaqësues të biznesit të vogël në Kavajë: Qeveria e re ka një plan të qartë

Drejtuesja politike e PD për Kavajën e Rrogozhinën, Grida Duma, zhvilloi një takim me përfaqësues të biznesit të vogël në këtë qytet. Përfaqësuesit e biznesit i...

Grida Duma strategji për të marrë drejtimin e PD/ Sulm frontal Berishës dhe qeverisë së tij
Politikë 11:51 - 18 Shkurt, 2021

Grida Duma strategji për të marrë drejtimin e PD/ Sulm frontal Berishës dhe qeverisë së tij

Grida Duma, një emër i lakuar në PD, e cila spikati gjatë kohë që drejtimin e partisë e mori Lulzim Basha, por edhe për shumë skandale...

“Kemi strategji për të mbrojtur votën”/ Duma tregon pse qytetarët duhet të votojnë PD
Politikë 15:40 - 17 Shkurt, 2021

Zotohet Grida Duma/ Do nxjerrim Shqipërinë nga varfëria

Drejtuesja politike e PD-së për Tiranën, Grida Duma, deklaroi se zgjedhjet në Shqipëri janë nën influencën e parave të zeza. Duma theksoi se grupet kriminale kanë...

When will Grida Duma talk about the Salianji-GD video?
Politikë 16:19 - 16 Shkurt, 2021

Kur do flasë Grida Duma për videon Salianji-GD?

Grida Duma është një personazh politik dhe mediatik që shkëlqimin e saj e pati pas vitit 2013 kur në disa dalje televizive bëri mbështetje publike të...

Çfarë e lidh Bashën me një majtsit si Albin Kurti?/ Duma: Luli është personalitet
Politikë 16:08 - 16 Shkurt, 2021

Çfarë e lidh Bashën me një majtist si Albin Kurti?/ Duma: Luli është personalitet

Kandidatja për deputete e PD-së, Grida Duma, është e ftuar pasditen e sotme në ‘Top Talk’, ku ka komentuar situatën politike para zgjedhjeve. Duma u shpreh...

“Opozita e sotme nuk është si e djeshmja”/ Duma tregon si do jetë e përbërë lista e PD
Politikë 15:58 - 16 Shkurt, 2021

“Opozita e sotme nuk është si e djeshmja”/ Duma tregon si do jetë e përbërë lista e PD

Ish deputetja Grida Duma, e cila është emëruar drejtuese qarku në Kavajë ka folur për përgatitjen e PD për zgjedhjet e 25 prillit si dhe mënyrën...

Reagimi ambasadës së SHBA për ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Duma: Nuk e lexoj si shkelje syri
Politikë 20:51 - 15 Shkurt, 2021

Grida Duma “nuk zë mend”/ Shkel ligjin në televizion kombëtar

Grida Duma është një nga ish-deputetet dhe anëtaret e Partisë Demokratike, që është parë më shumë në publik duke shkelur ligjin për parandalimin e përhapjes së...

Grida Duma strategji për të marrë drejtimin e PD/ Sulm frontal Berishës dhe qeverisë së tij
Politikë 16:14 - 9 Shkurt, 2021

‘Mësuese, gra e nëna, nën presion nga Erion Veliaj!’/ Duma i nxjerr fotot: Mos u anko për gjobën e KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur sot kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj me 750 mijë lekë për shkelje të rregullave në zhvillimin e aktiviteteve...

‘Ne nuk bëjmë propagandë’/ Grida Duma ‘zbërthen’ programin për Mirëqënien Sociale
Politikë 15:25 - 8 Shkurt, 2021

‘Ne nuk bëjmë propagandë’/ Grida Duma ‘zbërthen’ programin për Mirëqënien Sociale

Ish deputetja Grida Duma ishte e ftuar pasditen e sotme në ‘Opinion’ kun ka folur për programin e PD për Mirëqënien Sociale. Duma thotë se PD...

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe deputetja Grida Duma
Politikë 11:08 - 8 Shkurt, 2021

Grida Duma i thur lavde Bashës/ Unë e njoh, nuk i lë asnjëherë punët në gjysmë!

Ish deputetja demokrate, Grida Duma ka paraqitur programin e PD për mirëqenien sociale. Gjatë fjalës së saj, Duma i ka “thurrur” laved kreut të PD, Lulzim...

Nuk mund ta fshehë bukurinë poshtë një maske/ Grida Duma ‘i del nga duart’ Bashës
Politikë 21:23 - 7 Shkurt, 2021

Nuk mund ta fshehë bukurinë poshtë një maske/ Grida Duma ‘i del nga duart’ Bashës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka bublikuar një foto në rrjetet sociale, ku shfaqet bashkë me drejtuesit politikë të qarqeve. Të rreshtuar krah njëri-tjetrit, pranë Bashës...

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!
Politikë 17:34 - 3 Shkurt, 2021

Basha i caktoi drejtuese qarku në Tiranë/ Flasin Tabaku e Duma: Plani ynë, për të gjithë!

Kreu i PD-së Lulzim Basha  caktoi dje 8 drejtuesit politikë për Qarkun e Tiranës. Bëhet falë për Agron Shehaj, Jorida Tabaku, Alfred Rrushaj, Albana Vokshi, Belind...

Video-“Petriti të marrë faturën e falimentit”/ Ja si Basha donte të çonte për skrap LSI në 2017
Politikë 18:51 - 2 Shkurt, 2021

Gati e plotë/ Ja lista fituese e PD për Tiranën

Lulzim Basha ka publikuar sot listën fituese të Qarkut Tiranës. CNA.al prej disa ditësh e raportoi të plotë nga burime zyrtarë këtë lista e cila është...

Gjekmarkaj tregon emrat e Tiranës/ Basha i ka vendosur kandidatët
Politikë 11:40 - 29 Janar, 2021

Gjekmarkaj tregon emrat e Tiranës/ Basha i ka vendosur kandidatët

Lulzim Basha po përdor analistin Agron Gjekmarkaj për prezantimin e kandidatëve për deputetë për Tiranën. Në një dalje në emisionin “Open”, Gjekmarkaj u shpreh se Basha...

Zyrtarizohet akuza/ Veliaj padit për shpifje në gjykatë Grida Dumën
Politikë 19:22 - 25 Janar, 2021

Zyrtarizohet akuza/ Veliaj padit për shpifje në gjykatë Grida Dumën

Gjykata e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për shpifje ndaj ish deputetes së PD-së, Grida Duma. Kjo lidhet me deklarata e para dy ditëve më parë,...

Do të nënshkruajë nesër marrëveshjen me Kryemadhin/ Basha bën lëvizjen e papritur
Politikë 16:40 - 23 Janar, 2021

Padia për Dumën/ PD i përgjigjet Veliajt: Rama e buratini i tij të frikësuar

Pas padisë së kryebashkiakut Erion Veliaj ndaj ish deputetes Grida Duma për shpifje, ka ardhur edhe reagimi i PD-së. Përmes një reagimi, selia blu thekson se...

Akuzat për lejet e ndërtimit/ Veliaj padit Grida Dumën për shpifje
Politikë 16:27 - 23 Janar, 2021

Akuzat për Ndragetën/ Veliaj: Vijnë nga një trafikante e njohur apartamentesh

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë për shipifje ish deputeten e PD-së, Grida Duma. Përmes një reagimi në rrjetet sociale Veliaj thekson...