Connect with Us

All posts tagged "greve"

“Trafikut ajror i ndalohet që të bëjë grevë”/ Balluku flet për kontrollorët turq dhe grekë
Politikë 20:38 - 9 Prill, 2021

“Trafikut ajror i ndalohet që të bëjë grevë”/ Balluku flet për kontrollorët turq dhe grekë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka komentuar situatën e rëndë që u krijua në aeroportin e Rinasit, ndërsa ka bërë të ditur se nuk ka qenë ...

Politikë 18:52 - 9 Prill, 2021

“Meta fshihet pas skandalit në Rinas”/ Felaj: Provokoi institucionet shtetërore, prokuroria ka prova ta hetojë

Kryetarja e Komisionit të Sigurisë njëherësh edhe kandidate për deputete në Tiranë Ermonela Felaj në një intervistë për CNA.al  ka folur për skandalin në aeroportin e...

Politikë 23:04 - 7 Prill, 2021

“Presidenti ka dalë jashtë binarëve”/ Shalsi akuza Metës

Për grevën e kontrollorëve të trafikut ajëror ka folur edhe ministrin e Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes Eduard Shalsi ku tha se pas pezullimit pas grevës...

Gjykata na ka urdhëruar të heqim kangjellat/ Manjani ‘masakron’ Veliajn: Mamluk i Rilindjes!
Politikë 22:29 - 7 Prill, 2021

“Me kë jemi në luftë?”/ Manjani reagon pas situatës së rëndë në Rinas

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për dërgimin e ushtrisë dhe policisë në zyrat e Albcontol. Në një reagim në Facebook, Manjani shkruan se situata...

Politikë 19:59 - 7 Prill, 2021

Meta thirrje Ramës dhe Ballukut/ “Nuk shqetësohem nga provokimet”

Pas akuzave të ministres se Infrastrukturës Belinda Balluku se ka nxitur grevën e kontollorëve të trafikut ajror ka reaguar Presidenti Ilir Meta. Ai tha se i...

Politikë 16:36 - 7 Prill, 2021

Greva e ‘Albcontrol’/ Rama sfidon Metën: Ke zgjedhur kryeministrin e gabuar

Kryeministri Edi Rama nga Tepelena ku po zhvillon takimin e radhës elektoral, është ndalur të komentojë dhe kaosin në Aeroportin e Rinasit pas ndërprejes së punës...

Aktualitet 10:38 - 16 Shkurt, 2021

Punonjësit në grevë/ Mbyllet dogana greke në Kakavijë

Autoritetet e Policisë greke, në bazë të një njoftimi zyrtar që i kanë dërguar Policisë Kufitare Kakavije, sqarojnë se për shkak të grevës që do të...

I infektuari me Covid tentoi të kalonte kufirin/ Gjobitet një qytetar në Kakavijë
Sociale 08:43 - 24 Nentor, 2020

Sot pika kufitare e Kakavijës pjesërisht e mbyllur/ Këto janë kategoritë që lejohen të kalojnë

Nga sot, pika e kalimit kufitar të Kakavijës do të qëndrojë e mbyllur, kjo për shkak se punonjësit e palës greke do të zhvillojnë një grevë,...

Greqia ashpërson masat në Kakavijë/ Do lejohen të kalojnë vetëm 400 shqiptarë në ditë
Sociale 13:16 - 23 Nentor, 2020

Punonjësit e doganës në grevë/ Pezullohet puna në pikën kufitare të Kakavijës

Autoritetet e Policisë greke, në bazë të një njoftimi zyrtar që i kanë dërguar Policisë Kufitare Kakavije, sqarojnë se për shkak të grevës që do të...

Politikë 10:51 - 10 Nentor, 2020

“Paqe” me naftëtarët e Ballshit/ Rama i kënaqur nga marrëveshja

Kryeministri Edi Rama shprehet i kënaqur që naftëtarët e Ballshit e pranuan propozimin e qeverisë. Rama thekson se tani e ka radhën qeveria të kalojë nga...

“Po na kërcënojnë në telefon”/ Naftëtarët e Balllshit të vendosura: Nuk dalim nga greva
Politikë 10:21 - 5 Nentor, 2020

“Po na kërcënojnë në telefon”/ Naftëtaret e Ballshit të vendosura: Nuk dalim nga greva

Naftëtaret e Ballshit kanë hyrë në ditën e 22 të grevës së urisë. Ato shprehen të vendosura se nuk do ta dalin nga greva ndërsa i...

“Në atë kohë në politikë shërbenin intelektualë”/ Topalli: Bashkim Kopliku ishte figurë e rëndësishme
Politikë 14:43 - 4 Nentor, 2020

Greva e naftëtareve/ Topalli “shuplakë” Ramës: Mos bëj sikur nuk i shikon dhe dëgjon

Ish-kryeparlamentarja dhe drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, ka reaguar për gratë naftëtare që prej disa ditësh janë në grevë urie. Topalli deklaron se gratë...

Afera e mbetjeve/ Gjoni analizon komunikimin e Ramës: Tregon se është në rrezik të madh
Politikë 12:10 - 29 Tetor, 2020

“Nuk ju kam ftuar në asnjë negociatë”/ Rama sërish mesazh naftëtareve

Kryeministri Edi Rama nuk ndal mesazhet drejtuar naftëtareve të Ballshit të cilat janë futur në grevë urie. Rama thekson se nuk ka kërkuar negociata me to,...

Firmosi mandatin e kryebashkiakut të Ramës/ Si mbijetoi gjyqtarja e varfër në “Këshillin e milionerëve”
Politikë 11:50 - 29 Tetor, 2020

Rama i përgjigjet naftëtareve të Ballshit/ Të dashura motra, e vetmja pengesë është greva juaj

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur grave naftëtare që prej gati dy javësh janë futur në grevë urie. Rama thotë se askush nuk i kërkon të...

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion
Politikë 17:36 - 28 Tetor, 2020

Çfarë i paturpi!!/ Vasili demaskon Ramën: Shihni fotot e rrangallës kur bënte grevë urie dhe presion

Ish-kreu i LSI, Petrti Vasili, ka reaguar lidhur me qëndrimin e kryeministrit Rama ndaj naftëtarëve, të cilëve iu kërkoi të lënë grevën, në mënyrë që të...

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt
Politikë 11:27 - 28 Tetor, 2020

Rama “i prerë” me naftëtarët/ Nuk negociojmë nën presionin e askujt

Kryeministri Edi Rama vijon të këmbëngulë për mbylljen e grevës së naftëtarëve të Ballshit. Rama shprehet i vendosur se nuk do të ulet në tavolinë për...

Firmosi mandatin e kryebashkiakut të Ramës/ Si mbijetoi gjyqtarja e varfër në “Këshillin e milionerëve”
Aktualitet 10:30 - 28 Tetor, 2020

Rama tjetër mesazh naftëtarëve/ E pamundur të ulemi bashkë me presione e ultimatume!

Kryeministri Edi Rama i ka drejtuar një tjetër mesazh grevistëve të Ballshit. Ai thekson se është e pamundur që të ulen bashkë me presione e ultimatum....

Greva e naftëtarëve/ Kryemadhi: Kemi kërkuar nga SPAK të hetojë aferën korruptive në Ballsh
Politikë 10:07 - 27 Tetor, 2020

Greva e naftëtarëve/ Kryemadhi: Kemi kërkuar nga SPAK të hetojë aferën korruptive në Ballsh

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një komunikim me gazetarët u shpreh se ata i janë drejtuar SPAK për të hetuar atë që ata e quajnë...

Aktualitet 11:26 - 19 Tetor, 2020

Rama u kërkoi të dalin nga greva/ Gratë naftëtare sfidojnë kryeministrin

Kryeministri Edi Rama u kërkoi grave naftëtare që të dilnin nga greva e urisë ndërsa është shprehur i gatshëm për të biseduar me ta. Gratë naftëtare...

Rama flet me shifra për rindërtimin/ Janë 19 kantiere të hapura që do përfundojnë brenda 2-3 muajsh
Politikë 11:00 - 19 Tetor, 2020

Rama thirrje naftëtarëve të Ballshit/ Ndërprisni grevën, jam i gatshëm të bisedojmë!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në Ballsh ku kaftëtarët prej më shumë se 20 ditësh ndodhen në grevë urie për pagat...

Dita e 25-të e grevës së urisë/ Gratë naftëtare: Gati të dialogojmë me kryeministrin
Sociale 16:59 - 18 Tetor, 2020

Gratë naftëtare në Ballsh prej katër ditësh në grevë, por ende asnjë zgjidhje nga qeveria

Një prej grave naftetare, ka përfunduar sot në spital për shkak të problemeve shëndetësore. Pasi mori ndihmën ne spitalin e Ballshit, ajo u kthye ne ambientet...

Sociale 12:21 - 15 Tetor, 2020

Greva në Ballsh/ Dy gra dërgohen me urgjencë në spital

Dy punonjëse të uzinës së naftës në Ballsh janë dërguar me urgjencë në spital. Gratë u futën sot në grevë sot për të zëvendësuar naftëtarët por...

Sociale 10:34 - 15 Tetor, 2020

Greva e urisë në uzinën e Ballshit/ Pas 18 ditësh dalin burrat, “ngujohen” gratë

Naftëtarët e Ballshit kanë dalë nga greva e urisë pas 18 ditësh pasi gjendja e tyre është përkeqësuar. Sipas mjekëve mjediset ku zhvillohet greva nuk janë...