Connect with Us

All posts tagged "greve urie"

Politikë 12:32 - 23 Shkurt, 2020

Naftëtarët në ditën e shtatë të grevës së urisë/ Pse heshtin sindikatat!

Naftëtarët e Ballshit janë futur në diten e shtatë të grevës së urisë, pas disa muajsh protesta dhe mos arritjes së një marrëveshje me kompaninë për...

Lajme 10:30 - 18 Shkurt, 2020

Dita e dytë e grevës së naftëtarëve/ Na pinë gjakun dhe po na hedhin në rrugë

Vazhdon greva e urisë së naftëtarëve të Ballshit, të cilët thonë se nuk kanë marrë 24 paga në total. Kjo është dita e dytë e grevës...

Politikë 19:23 - 16 Shkurt, 2020

Greva e 27 punëtorëve në Ballsh/ Kryemadhi letër urgjente Belinda Ballukut dhe Prokurorit të Përgjithshëm

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka drejtuar një letër disa institucioneve shtetërore se Prokurorisë së Përgjithshme, dhe në veçanti kryeprokurorit Olsian Çela, ministres së Infrastrukturës...

Politikë 18:33 - 2 Janar, 2020

Banorët në Thumanë lajmërojnë grevë urie/ 4 kërkesat e PD për qeverinë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, pas një takimi me banorët e Thumanës, është autorizuar në emër të PD që t’i drejtohet qeverisë për...

Lajme 20:19 - 29 Dhjetor, 2019

“Më ka vrarë tërmeti do më vrasë dhe shteti/ Banorët e Thumanës paralajmërojnë grevë urie”

Ish kryeministri Sali Berisha thotë, se kryeministri Rama me qëndrimin e tij po shtyn drejt grevës së urisë banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit. Sipas...

Politikë 22:32 - 17 Shtator, 2019

Gati të bëhen “kurban”/ Ceka dhe Hajdari paralajmërojnë grevë urie

Ish kryetari i Prokurorisë së Apelit, Shkëlqim Hajdari dhe politikan-historian-diplomati Neritan Ceka kanë habitur me deklaratat e bëra nga studioja e emisionit “Repolitix”, kur kanë bërë...

Aktualitet 16:40 - 1 Prill, 2019

Të dënuarit në burgun e Korçës në grevë urie/ Zbulohet arsyeja 

Të dënuarit në burgun Drenovës në Korçë për shkak të kushteve të vështira, janë futur në grevë urie. Sipas informacioneve godina 3 dhe paraburgimi kanë më...

kryeministri edi rama, protesta e studenteve
Aktualitet 10:02 - 17 Dhjetor, 2018

“Do hyjmë në grevë urie”/ Studentët paralajmërojnë Ramën

Studentët e Universiteteve të Tiranës, Shkodrës dhe Korçës kanë paralajmëruar përshkallëzim të protestës. Ata kanë pohuar se do të ngujohen tek korpusi në grevë urie. Ky...

Aktualitet 20:52 - 30 Mars, 2018

I dënuar me shtatë vite/ Imami i burgosur në Manastir dy ditë në grevë urie

Imami, Rexhep Memishi, është dënuar me shtatë vjet burg, pas aksionit anti-terrorist të Ministrisë së Punëve të Brendëshme të Maqedonisë në vitin 2015. Vuajtjen e dënimit...

Aktualitet 22:32 - 28 Mars, 2018

Të burgosurit shqiptar në “Guantanamon” e Maqedonisë në grevë urie

Disa shqiptarë të dënuar me burg, të cilët dënimin e vuajnë në burgun e Manastirit, Maqedoni, nga nesër do të hyjnë në grevë urie, shkruan “Fakte”....

Aktualitet 13:15 - 18 Janar, 2018

Denoncim/ Grevë urie në burgun e Shënkollit, represion ndaj të burgosurve

Ish kryeministri Sali Berisha ka lëshuar alarmin se në burgun e Shënkollit po zhvillohet një grevë urie. Berisha është vënë në dijeni nga familjarët e njërit...

Aktualitet 13:53 - 20 Janar, 2015

Thaçi: Trepça, pasuri e Kosovës, nuk e diskutojmë

Greva e 250 minatorëve të Trepçës ka sjellë reagime nga autoritetet e Prishtinës, të cilat kanë siguruar grevistët se statusi i minierës do të zgjidhet shpejt...

Aktualitet 12:53 - 20 Janar, 2015

250 minatorë të Trepçës nisin grevën e urisë

Rreth 250 minatorë të kombinatit “Trepça” kanë hyrë në grevë urie mëngjesin e sotëm. Grevën e njoftuan zyrtarët e kombinatit, të cilat thanë se minatorët janë...

Aktualitet 08:36 - 31 Maj, 2014

Dita e 11-të e grevës për të larguarit nga administrata

Të larguarit nga administrata kanë hyrë sot në ditën e 11-të të grevës së urisë, ndërsa problemet e tyre shëndetësore sa vijnë e shtohen. Kujtojmë se...

Aktualitet 22:00 - 28 Maj, 2014

Të përndjekurit politikë, në ditën e dytë të grevës

Paralelisht me grevën e të larguarve nga administrata, 17 ish-të përndjekur politikë kanë ngritur çadrat e grevës së urisë përpara parlamentit. Për ish të përndjekurit politik,...

Aktualitet 22:00 - 21 Maj, 2014

Greva e të larguarve nga puna, në ditën e dytë të saj

Vijon prej dites se djeshme greva e urise e te larguarve nga administrata, e cila po zhvillohet para Kryeministrise. Grevistet nuk pranojne perfaqesues te Avokatit te...

Aktualitet 22:00 - 21 Maj, 2014

Grevistët bëjnë të ditura kërkesat e tyre ndaj qeverisë

Greva e urisë e të shkarkuarve nga administrata, ka hyrë sot në ditë e dytë. Në lulishten pranë kryeministrisë janë ngritur edhe dy çadra të tjera,...

Aktualitet 22:00 - 20 Maj, 2014

Të shkarkuarit nga puna në grevë urie, pritet ngritja e çadrës para Kryeministrisë

Të larguarit nga puna nisin sot një grevë urie përpara kryeministrisë. Lajmi është bërë i ditur nga kryetarja e Shoqatës për mbrojtjen e të shkarkuarve nga...