Connect with Us

All posts tagged "Grenell"

Bota 16:58 - 7 Maj, 2020

Ratcliffe zë vendin e ambasadorit Grenell si drejtor i Inteligjencës në SHBA

Komisioni për Inteligjencë i Senatit të SHBA-ve ka mbajtur dje pasdite në Uashington DC, një seancën dëgjimore për konfirmimin e Kongresistit John Ratcliffe në postin e...

Kosova & Rajoni 19:24 - 19 Prill, 2020

Bisedimet Kosovë-Serbi/ Grenell: Fillojnë pasi të hiqet reciprociteti

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump për bisedimet e paqes Kosovë – Serbi, Richard Grenell, tha të dielën se “posa të hiqen tarifat...

Blog 08:48 - 10 Mars, 2020

Marrëveshja Kosovë-Serbi, test për politikën e jashtme të Donald Trumpit

Nga Dimitar Bechev “Al Jazeera” * Në vitin 2016, Donald Trumpi i fitoi zgjedhjet presidenciale në SHBA, me premtimin se do të arrinte marrëveshjet më të...

Kosova & Rajoni 19:07 - 1 Mars, 2020

Isa Mustafa kërkon heqjen e tarifave me Serbine/ Ambasadori Grenell vlerëson kreun e LDK

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi tha të dielën se heqja e tarifave ndaj mallrave serbe...

Kosova & Rajoni 22:29 - 23 Shkurt, 2020

Trump: Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në bisedimet Kosovë-Serbi

Presidenti Trump e konfirmoi këtë të dielë në Shtëpinë e Bardhë, pasi u pyet nga Zëri i Amerikës se si ndikon emërimi i Ambasadorit Grenell si...

Bota 09:29 - 20 Shkurt, 2020

Presidenti Trump emëron Ambasadorin Grenell në krye të Zbulimit Kombëtar

Presidenti Trump konfirmoi se po emëron ambasadorin amerikan në Gjermani Richard Grenell si Drejtor në detyrë të Zbulimit Kombëtar. Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë i...

Kosova & Rajoni 18:59 - 11 Shkurt, 2020

Thirrja e ambasadorit Grenell për qeverinë Kurti/ Doni investime amerikane, hiqni taksën ndaj Serbisë

Ambasadori amerikan, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë-Serbi, ritheksoi të martën kërkesën për heqjen e tarifave ndaj mallrave serbe....

Kosova & Rajoni 18:30 - 7 Shkurt, 2020

“Tarifat e Kosovës ndaj Serbisë duhet të hiqen!”/ Ambasadori Grenell ripërsërit ultimtumin

Ambasadori amerikan, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes Kosovë – Serbi, tha sërish të premten se tarifat ndaj...

Kosova & Rajoni 18:37 - 4 Shkurt, 2020

Ultimatumi i Grenell/ Kosova të heqë menjëherë tarifat ndaj mallrave serbe!

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, i bëri thirrje të martën qeverisë së Kosovës që të heqë tarifat...

Kosova & Rajoni 19:58 - 27 Janar, 2020

Marrëveshja hekurudhore Serbi-Kosovë/ Grenell: presim të finalizohet javën e ardhshëm

Ambasadori Amerikan në Gjermani, Richard Grenell, i cili është njëkohësisht i ngarkuari special i presidentit Trump për dialogun Serbi-Kosovë, zhvilloi në Berlin biseda për marrëveshjen hekurudhore....

Kosova & Rajoni 12:26 - 24 Janar, 2020

Gati një tjetër marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë/ Grenell kërcënon me tërheqje të SHBA

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës duket se ka arritur një tjetër marrëveshje mes Prishtinës dhe Beogradit. Richard Grenell...

Kosova & Rajoni 16:58 - 9 Tetor, 2019

Dialogu Kosovë-Serbi/ I dërguari i Trump porosi Thaçit, zbardhen detajet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar më herët një takim me ambasadorin Richard Grenell, Përfaqësues i presidentit amerikan, Donald Trump, për dialogun midis...

Kosova & Rajoni 14:26 - 9 Tetor, 2019

Në Kosovë për dialogun me Serbinë/ Grenell: E dua këtë vend

I dërguari Special i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell i ka thënë Klan Kosovës se po ndihet shumë mië dhe e do Kosovën. Këto komente...

Kosova & Rajoni 08:18 - 5 Tetor, 2019

Grenellit i dërguari special i SHBA-së për Serbinë dhe Kosovën/ Komplikim për dialogun?

Emërimi i ambasadorit të SHBA-së në Gjermani si i ngarkuar special për Ballkanin dëshmon se SHBA vazhdojnë të jenë të interesuara për zgjidhjen e konfliktit, por...