Connect with Us

All posts tagged "greminë"

Politikë 17:32 - 11 Janar, 2020

Bashës i del gjumi/ Akuza Ramës: Ekonomia ka rënë në greminë

Kreu i Partisë Demokratike është “zgjuar nga gjumi” pas pushimeve në Karaibe dhe pas atyre që ai i quan takime me investitorë dhe bisnesmenë italianë, duke...

Kronika 13:50 - 9 Dhjetor, 2019

Pesë orë në greminë/ Nxirret nga FNSH efektivi i RENEA-s

Nxirret pas pesë orësh nga humnera efektivi i RENEA-s, Bledar Beluli. Mësohet se Beluli është nxjerrë nga forcat e FNSH Shkodër. Efektivi i RENEA-s është në...

Kronika 11:45 - 9 Dhjetor, 2019

U rrëzua në greminë/ Efektivi i RENEA-s në gjendje të rëndë

Detaje të reja kanë dalë lidhur me efektivin e RENEA-s i cili është rrëzuar në greminë mëngjesin e sotëm. Mësohet se Bledar Beluli është në gjendje...

Kronika 10:42 - 9 Dhjetor, 2019

Efektivi i RENEA-s bie në greminë/ Pritet ndërhyrje nga ajri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në malin e Zorgjit në Dukagjin ku një efektiv i RENEA-s ka rënë në greminë. Mësohet se efektivi Bledar Beluli...

patozi: Basha te jape doreheqjen
Aktualitet 17:56 - 10 Prill, 2019

Opozita në greminë/ Astrit Patozi: Basha të japë dorëheqjen

Djegien e mandateve, ish-deputeti demokrat e cilësoi si një “gjest të gabuar”, pasojat e të cilës kanë shkuar në interes të Edi Ramës. Sipas tij, Partia...

Aktualitet 17:30 - 16 Nentor, 2018

Detaje të reja-Autobusi mbeti buzë greminës/ Si i shpëtuan vdekjes nxënësit

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në dalje të Qafë -Thanës, në aksin Pogradec-Përrenjas. Një autobus me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur duke rënë...

Aktualitet 20:02 - 7 Tetor, 2018

Makina bie në greminë/ Ndërron jetë njeri prej të plagosurve

Një aksident i rëndë u regjistrua pasditen e sotme në rrugën e “Dajtit” pranë fshatit Surrel. Një makinë tip “Fuoristradë” ka dalë nga rruga dhe ka...

Kronika 13:17 - 7 Prill, 2018

Bie në greminë/ Humb jetën 44 vjeçari

Një 44-vjeçar nga Gramshi ka humbur jetën paraditen e  sotme. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në në vendin e quajtur “Përroi i Dobrenjit” në fshatin...

Aktualitet 12:22 - 1 Gusht, 2017

Shkencëtarët trondisin botën/Jemi buzë greminës, së shpejti do zhdukemi! (Video)

Një studim i Universitetit të Washingtonit është publikuar në revistën Nature Climate Change. Në këtë studim tregohet se si bota do të pësojë ndryshime shkatërrimtare për...

Aktualitet 19:06 - 15 Qershor, 2016

Aksident tragjik në Kurbin/ Bie në greminë makina, humb jetën një 40-vjeçare

Një 40-vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të rëndo të ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor të  fshatrave Skuraj-Gallatë, Kurbin. Mësohet se...

Aktualitet 10:29 - 3 Maj, 2016

Intervista e Marko Bellos/ Rilindja po shkatërron PS, vendi drejt greminës

Anëtari i lëvizjes “Shqipëria mbi Partinë”, Marko Bello, ish-deputet i PS-së, e ka krahasuar Kryeministrin Rama me Aburrhman Krosin, ministrin e kohës së qeverisë Zogu, që...