Connect with Us

All posts tagged "greke"

Kryesore Show Biz 14:10 - 27 Mars, 2019

“Aty ku ka talent dhe vullnet mund t’ja dalësh”/Revista greke publikon artikullin emocionues për këngëtaret shqiptare

Këngëtaret shqiptare Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha janë kthyer në emrat më të njohur e të komentuar të muzikës në mbarë botën dhe talenti...

shqiptari qe vrau studenten greke
Aktualitet 20:07 - 13 Shkurt, 2019

Vrasja e studentes greke/ Zbardhen telefonatat e të dyshuarve

Janë zbardhur tabulatet telefonike të Aleksandër Lucës dhe dhe shoku të tij grek Manolis Koukouras, të cilët akuzohen për vrasjen dhe hedhjen në det të 21-vjeçares...

shqiptari qe vrau studenten greke
Aktualitet 12:01 - 27 Janar, 2019

Vrasja e studentes greke/ Merret në pyetje e riu shqiptar

I riu shqiptar Aleksandër Luca, që akuzohet për vrasjen e studentes Eleni Topaloudi është marrë në pyetje nga Autoritete Hetimore greke, pasi dyshohet për një rast...

Aktualitet 13:52 - 26 Janar, 2019

Marrëveshja e Prespës/ Qytetarët grekë: Votimi është tradhëti

Votimi i marrëveshjes së Prespës, e cila konfirmon emrin Republika e Maqedonisë Veriore, nga parlamenti është  quajtur tradhëti nga qytetarët grekë. Kreu i opozitës greke, Konstantinos...

Aktualitet 22:14 - 24 Janar, 2019

Dëshmia e fortë/ Zbulohet lidhja e Ramës me diplomaten greke

Një fakt i papublikuar më parë ka dalë gjatë mbrëmjes së sotme, lidhur me jetën private të kryeministrit Edi Rama, gjatë kohës kur nuk ishte futur...

protesta para parlamentit grek
Aktualitet 15:14 - 21 Janar, 2019

Protesta e dhunshme në Athinë/ Plagosen dhjetra vetë

Protesta e dhunshme që u zhvillua ditën e djeshme në Athinë ka përfundura me dhjetëra të plagosur. Mediat e huaja raportojnë se 35 persona, mes të...

Kryesore Show Biz 11:40 - 21 Dhjetor, 2018

Tërbohen grekët: Reperi i famshëm grek i dedikon këngë Alket Rizait, i veshur kuq e zi

Ditën e djeshme mediat greke u tërbuan nga kënga e re e reperit Tus, pasi ai publikoi këngën  dedikuar kriminelit më të famshëm shqiptar në shtetin...

Aktualitet 19:53 - 30 Nentor, 2018

Mediat greke japin njoftimin/ Çfarë pritet të ndodhë në 8 dhjetor në Bularat

Pas ceremonisë mortore të Konstandino Kaçifas pritet që dhjetëra qytetarë grekë të mbërrijnë sërish në Bularat të Gjirokastrës. 8 dhjetori është dita kur do të zhvillohen...

Aktualitet 16:16 - 28 Nentor, 2018

40 ditë nga vrasja e Kaçifas/ Grekët rikthehen në Bularat

Me rastin e mbushjes së 40 ditëve nga vdekja e 35-vjeçarit, Kostantinos Kacifas, nacionalistët grekë pritet të rikthehen në Bularat. Sipas një njoftimi të bërë në...

Aktualitet 13:00 - 28 Nentor, 2018

 Të rinjtë shqiptarë heqin flamurin/ ‘U djeg’ mediave greke

Mediat greke kanë raportuar një akt ‘ekstremistë’ siç e quajnë ata të dy të rinjëve shqiptarë. “Në një veprim tjetër provokues, shqiptarët të cilësuar si “aktivistë”...

Aktualitet 21:12 - 14 Nentor, 2018

Paralajmërimi i frikshëm i Artan Hoxhës/ Do dëgjoni krisma shumë shpejt

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklaratë tronditëse në studion e emisionit “Repolitix” në Reportv Tv. Hoxha ka thënë se do dëgjohen krisma të reja në...

Aktualitet 23:16 - 12 Nentor, 2018

Rrëfimi shokues i Hoxhës/ Kam pasur gjak në fytyrë, më rrahën me shkop druri

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një rrëfim shokues në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan. Hoxha ka treguar se si është është rrahur në mënyrë...

Aktualitet 21:45 - 9 Nentor, 2018

Dikur revoltohej ndaj grekëve, por shihni se ç’thotë Kastro Zizo për vdekjen e ekstremistit Kacifas

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar këngëtari i njohur shqiptar, Kastro Zizo. Arian Çani ka transmetuar një klip të vitit...

Aktualitet 23:17 - 23 Tetor, 2018

Financimet greke/ Drejtori i Arkivave: Janë bërë ndërtime me ato fonde

Drejtori i Arkivave, Ardit Bido gjatë një interviste në emisionin “Opinion” tha se fondet sekrete të lëshuara nga qeveria greke në Shqipëri përdoren për punë sekrete...

Aktualitet 20:51 - 23 Tetor, 2018

Çështja e financimeve greke në Shqipëri/ Artan Hoxha tregon të vërtetën

Gazetari Artan Hoxha ka folur në lidhje me çështjet e financimeve greke në Shqipëri gjatë një interviste “Provokacja” në ABC News. Hoxha ka thënë se është...

Aktualitet 18:31 - 23 Tetor, 2018

Trondit historiania për financimet greke/ Tregon se çdo ndodh nëse politikanët shqiptarë flasin

Historiania Helena Kocaqi është shprehur se politika greke di shumë dhe nëse aktorët politikë shqiptarë flasin mbi financimet greke, kanë frikë se mos vënë veten në...

Aktualitet 20:09 - 22 Tetor, 2018

Financimet për gazetarët dhe politikanët nga qeveria greke/Topollaj: Nëse jeni burra largohuni

Këshilltari i PD në Bashkinë e Tiranës, Fabian Topollaj është shprehur se e gjithë lufta politike, që është bërë në vend ka qenë teatër. Në një...

Aktualitet 15:20 - 23 Shtator, 2018

Sekuestrohen armë dhe drogë në banesën e një çifti shqiptar në Greqi

Policia greke ka arrestuar një çift shqiptar në zonën e Keratsini pasi në banesën e tyre mbanin armë dhe drogë. Sipas policisë çifti shqiptar punonte në...

Aktualitet 18:08 - 11 Shtator, 2018

Vrau me thikë shqiptarin/ Dënohet me burg të përjetshëm grekja

Gjatë ditës së sotme është dhënë vendimi për greken që vrau 35-vjeçarin shqiptar në 10 nëntor të vitit 2017 në Kretë. Mediat greke raportojnë se ndaj...

Life Style 09:30 - 26 Qershor, 2018

Zbuloni se cila perëndi jeni sipas shenjës së horoskopit

Perëndit greke janë të njohur për të gjithë. Ata ishin disa perëndi të cilët ndonëse ishin të pavdekshëm secili prej tyre kishte një cilësi karakteristike që...

Kryesore Show Biz 09:40 - 24 Maj, 2018

I shanë Shqipërinë/ Këngëtarja shqiptare rreh dy greke

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Top Show Magazinë” ishte e ftuar këngëtarja Anxhela Peristeri, e cila foli ndër të tjera edhe për fillimet e karrierës së...

Aktualitet 21:38 - 17 Janar, 2018

Ekzekutohet “koka” e mafies në Greqi, Vasilis Stefanakos

Ai që njihej si koka e mafies në Greqi, Vasilis Stefanakos, është ekzekutuar nga dy persona të panjohur. Mediet greke raportojnë se Stefanakos, është qëlluar me...

Aktualitet 13:40 - 22 Dhjetor, 2017

Foto+18/Modelja ‘çmend’ meshkujt në kalendarin e 2018-ës

Modelja dhe seks-simboli grek, Ria Antoniou ka realizuar një set vërtetë të nxehtë fotografik, për kalendarin e vitit 2018, të revistës ‘For Man Magazine’.  Bukuroshja greke...