Connect with Us

All posts tagged "gramsh"

Kronika 14:02 - 18 Maj, 2020

Makina përfundoi në liqen/ Nxirret një trup i pajetë

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Gramsh, ku një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në liqen. Ndërkohë mësohet...

Kronika 19:43 - 30 Prill, 2020

Aksident në Gramsh/ Makina përplas dy këmbësore

Një makinë ka përplasur dy këmbësore pasditen e sotme pranë urës së Trashovicës në Gramsh. Bëhet fjalë për dy gra të moshave rreth 55 , të...

Kronika 09:45 - 2 Prill, 2020

Shpërndante heroinë/ Arrestohet 52- vjeçari, u kap me 82 doza, para dhe armë

Një 52- vjeçar është arrestuar pasi shpërndante doza heroine në qytetin e Gramshit. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në...

Kronika 11:33 - 25 Janar, 2020

Prej dy ditësh në luftë me flakët/ Zjarrfikësit thirrje për ndihmë

Prej më shumë se 48 orëve, vijon të digjet pylli në malin e Koshnicës në Gramsh. Edhe pse forcat Zjarrfikëse të Gramshit prej ditës së djeshme...

Kronika 13:16 - 30 Dhjetor, 2019

E rëndë/ Mbytet në liqen 40-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në Gramsh, ku një 40-vjeçar është mbytur në liqenin e Banjës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur...

arrestohet nga policia
Kronika 20:54 - 19 Gusht, 2019

I shoqëroi një natë më parë në Komisariat/ Të rinjtë i zënë pritë policit dhe tentojnë ta rrahin

Dy të rinj janë arrestuar mbrëmjen e sotme në Gramsh pasi i kanë zënë pritë një punonjësi policie dhe kanë tentuar ta rrahin. Të arrestuarit janë...

Kronika 09:25 - 19 Gusht, 2019

E rëndë/ Gjendet një trup i pajetë pranë lumit Devoll

Trupi i pajetë i një përsoni është gjetur mëngjesin e sotëm në Gramsh. Mësohet se viktima është identifikuar si Besnik Tabaku, rreth 53, i cili ishte...

Aktualitet 18:38 - 26 Qershor, 2019

“Si zoçka tek klloçka”/ Ramës nuk i del inati me çizmet e Monikës

Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në Gramsh për takimin elektoral të radhës. Teksa foli para banorëve, kreu i qeverisë  nuk ngurroi të sulmojë dhe opozitën teksa...

Aktualitet 09:50 - 13 Prill, 2019

Plumba ndaj 54-vjeçarit/ Zbardhen detajet e ngjarjes

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të mbrëmjes së djeshme, ku një 54-vjeçar në Gramsh u plagos me armë...

Aktualitet 08:30 - 13 Prill, 2019

Atentat me armë ndaj kryeplakut/ 54-vjeçari në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku një 54-vjeçar është plagosur me armë zjarri. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00 në...

zjarr ne ministrin e brendeshme
Aktualitet 17:07 - 2 Mars, 2019

Zjarr në Gramsh/ Shkrumbohet shtëpia

Një zjarr ka rënë në një banesë ditën e sotme në qytetin e Gramshit. Shkak i zjarrit mësohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike. Flakët kanë...

Aktualitet 17:02 - 1 Mars, 2019

Djegia e mandateve/ Balla: Po dëmton integrimin

Në kuadër të konsultimeve të vazhdueshme me strukturat e partisë, por edhe me qytetarët, Partia Socialiste ishte e pranishme në Gramsh. Në takim ishin të pranishëm...

Aktualitet 13:48 - 26 Nentor, 2018

Në PD s’ka më garë/ Zgjidhen “Enveristët” e Republikës së Re

Fundjava është mbyllur me disa proçese zgjedhore të brendshme në Partinë Demokratike. Në Kamëz, Dibër, Korçë, Fier, Lushnje, Gjirokastër, Durrës, Gramsh, disa degë në Tiranë etj.,...

Aktualitet 16:36 - 17 Tetor, 2018

Foto/ Flakët shkrumbojnë një hektar shkurre në Gramsh

Fshati Zenelas në Gramsh, u përfshi ditën e sotme nga flakët. Për pasojë, rreth 1 hektarë me shkurre janë shkrumbuar plotësisht. Zjarrëfkëset shkuan menjëherë në vendngjarje...

Aktualitet 10:44 - 31 Korrik, 2018

Dhunon kushëririn dhe i vë flakën shtëpisë/ Në pranga 29-vjeçari

Një shtetas është vënë në pranga nga policia e Gramshit, nën akuzën se pasi ka dhunuar kushëririn, i ka vënë flakën edhe shtëpisë së tij. Nga...

Aktualitet 17:48 - 25 Korrik, 2018

Mjeti del nga rruga/ Plagosen 3 persona, midis tyre edhe fëmijë

Një 35 vjeçare ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga. Ngjarja është regjistruar ditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Gramsh. Mësohet se në mjet...

Aktualitet 22:04 - 20 Korrik, 2018

Shoqërohet në polici kreu i PD-së

Policia ka shoqëruar kreun e PD-së në Gramsh, Elmas Harunin. Ky fundit ishte pasagjer në automjet. Nga të dhënat e para mësohet se drejtuesi i mjetit...

Aktualitet 19:35 - 7 Qershor, 2018

Makina përplas fëmijën 5-vjeçar

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në Gramsh, ku një automjet ka përplasur një 5-vjeçare. Sipas të dhënave të para, mësohet se 5-vjeçarja e...

Kronika 09:36 - 4 Qershor, 2018

“Çmendet” 47-vjeçari/ Dhunon motrën e gruas

Një 47-vjeçar është arrestuar në qytetin e Gramshit pasi goditi me mjete të forta kunatën e tij. Uniformat blu bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur...

Aktualitet 09:18 - 5 Maj, 2018

Gjenden dhjetëra armë në një gropë gëlqereje

18 armë zjarri janë gjendur në një gropë gëlqereje në qytetin e Gramshit. Nga informacionet e para mësohet se armët janë të dëmtuara dhe të ndryshkura...

Kronika 09:20 - 20 Prill, 2018

Kërcënoi me thikë mjekun/ Në pranga 43-vjeçari

Policia ka bërë të mundur arrestimin e një 43-vjeçari, i cili akuzohet se ka kanosur me armë të ftohtë (thikë) në oborrin e spitalit mjekun e...

Aktualitet 16:25 - 12 Prill, 2018

Vetëvritet me armë zjarri një i moshuar

Një ngjarje është regjistruar të ketë ndodhur ditën e sotme në qytetin e Gramshit ku një i moshuar ka humbur jetën, pasi është vetëvrarë me armë...

Kronika 13:17 - 7 Prill, 2018

Bie në greminë/ Humb jetën 44 vjeçari

Një 44-vjeçar nga Gramshi ka humbur jetën paraditen e  sotme. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në në vendin e quajtur “Përroi i Dobrenjit” në fshatin...