Connect with Us

All posts tagged "grabitje"

Kronika 10:04 - 9 Shtator, 2020

Kërcënoi dhe grabiti fqinjët/ Arrest me burg për 47-vjeçarin

Gjykata e Fierit ka dhënë sot masën “arrest me burg” për 47-vjeçarin nga Fieri, i cili grabiti fqinjët e tij të moshuar mbrëmjen e 6 Shtatorit...

Grabitën me dhunë banesën në Finiq/ Vihen në pranga dy autorët
Kronika 10:25 - 7 Shtator, 2020

Grabitën me dhunë banesën në Finiq/ Vihen në pranga dy autorët

Policia e Sarandës ka zbardhur me prova ligjore vjedhjen e ndodhur më 29 gusht 2020, në fshatin Melçan, Finiq, ndrsa ka vënë në pranga dhe dy...

Kronika 10:09 - 6 Shtator, 2020

Vodhi me dhunë një çift të moshuarish/ Policia zbardh detaje nga grabitja në Fier

Policia ka arritur të zbardh ngjarjen e ndodhur në fshatin Pishë të Fierit ku shtetsasi me inicialet P.Dh,47 vjeç vodhi me dhunë një çift të moshuarish....

Grabitet me dhunë kambisti në Prrenjas/ Shoqërohen në polici 8 persona
Kronika 23:12 - 28 Gusht, 2020

Grabitet me dhunë kambisti në Prrenjas/ Shoqërohen në polici 8 persona

Disa persona kanë vjedhur me dhunë një kambist në Prrenjas mbrëmjen e sotme. Rreth orës 21:00, i kanë marrë një sasi lekësh shtetasit të identifikuar me...

Kërcënoi me kaçavidë e zyrtarin e ADZM-së / Arrestohet 27-vjeçari, në kërkim tre të tjerë
Kronika 13:30 - 13 Gusht, 2020

I grabitën me armë automjetin luksoz dhe 6000 franga turistit/ Arrestohet tre persona në Durrës

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Durrës, me marrjen e njoftimit ne në afërsi të një marketi te Shkëmbi...

Drogë, vjedhje, grabitje dhe organizatë kriminale/ Ekstradohen 9 shqiptarë në Itali
Kronika 17:18 - 12 Gusht, 2020

Të arrestuar për vepra të ndryshme penale/ Ekstradohen 9 shqiptarë në Itali

Interpol Tirana në bashkëpunim me Zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane (SCIP), ekstradoi drejt Italisë 9 persona të kërkuar që janë arrestuar në Shqipëri në...

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person
Kronika 10:44 - 4 Gusht, 2020

I goditën me thikë dhe i vodhën paratë/ Shpallen në kërkim të rinjtë që grabitën sirianët në Korçë

Një 20 vjeçar dhe 2 të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia pasi kanë grabitur dhe plagosur 4 të huaj në Korçë. Në bashkëpunim me...

Dhunohet dhe grabitet e moshuara në Pukë
Kronika 19:36 - 28 Korrik, 2020

Grabitet fabrika e përpunimit të peshkut/ ‘Maskat’ kërcënojnë rojen dhe marrin 100 mln lekë

Një fabrikë e përpunimit të peshkut mësohet se është grabitur  Fushë-Labinot në Elbasan. Sipas asaj që raporton “Abc News”, ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë,...

Arrestohen 5 persona në Tiranë/ Njëri prej tyre ishte në kërkim ndërkombëtar
Kronika 13:11 - 8 Korrik, 2020

Zbardhen nëntë grabitje/ Policia e Tiranës prangos dy “skifterët” laçianë, në kërkim dy të tjerë

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë së Tiranës, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh. Po ashtu...

Kronika 11:40 - 3 Korrik, 2020

Në kërkim për grabitjen në Rinas/ Talo Çela akuzohet si autor i vrasjes së dy vëllezërve në Durrës

Dy muaj pas ekzekutimit në Durrës të dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia, prokuroria ka zbuluar autorin. Grupi hetimor pohon se organizatori dhe autori i dyshuar...

Kronika 11:33 - 2 Korrik, 2020

Grabitja spektakolare e 4.6 mln eurove në Rinas/ SPAK çon në gjyq 8 të pandehur

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet paraprake për...

Denoncim 11:16 - 30 Qershor, 2020

Skandal/ Grabitje e pastër prone nga kamikazët e Rilindjes

Së fundmi në media janë publikuar disa fakte dhe denoncime të cilët tregojnë se Artan Lame dhe Kadastra po shërbejnë për grabitjen e pronave në Shqipëri....

Politikë 20:16 - 28 Qershor, 2020

Artan Lame dhe Kadastra, çeta e grabitësve në favor të Ben Blushit

Artan Lame dhe Kadastra e Shqipërisë janë vënë në shërbim të politikanit gazetar të kthyer në menaxher mediash, Ben Blushi. Janë disa fakte dhe denoncime të...

“Do të bëj këtë e do të bëj”/ Artan Lame zbulon si është kërcënuar për çështjen e pronave
Denoncim 19:04 - 28 Qershor, 2020

Skandali/ Artan Lame urdhër për grabitjen e pronës në favor të klientelës mediatike

Qeveria shqiptare prej kohësh ka nxitur investiorët vendas të investojnë në sektorin e turizmit si një ndër sektorët priortiarë të ekonomisë së vendit. Investime të shumta...

Grabitja e kasafortës së Drejtorisë së Transportit Rrugor/ Zbulohet shuma e vjedhur
Kronika 10:46 - 24 Qershor, 2020

Grabitja e kasafortës së Drejtorisë së Transportit Rrugor/ Zbulohet shuma e vjedhur

Gjatë mbrëmjes së djeshme autorë të paidentifikuar kanë vjedhur kasafortën e Drejtorisë së Transportit Rrugor në Kashar. Policia ka nisur hetimet, ndërsa dyshohet se vjedhja është...

Kronika 22:21 - 16 Qershor, 2020

Grabitet posta në Astir/ Hajdutët e armatosur marrin një sasi të konsiderueshme parash

Një grabitje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Pre e grabitjes ka rënë një postë private në zonën e Astirit. Sipas të...

Ekskluzive-Skandali me falsifikimin/ Kallëzohet penalisht vajza e Ben Blushit dhe noterja e tij
Politikë 18:52 - 15 Qershor, 2020

Denoncimi/ Ben Blushi pas Dardhës grabit 6 mijë m2 në bregdet

Një denoncim të fortë ka bërë pak minuta më parë ish-kryeministri Sali Berisha për drejtorin e Top Channel Ben Blushin dhe biznesmenin Gazmend Demi, i cili...

Kronika 09:29 - 9 Qershor, 2020

Dyshohej si ideator i grabitjes së bujshme të Rinasit/ Ndërron jetë “daja”

Ka ndërruar jetë pas një sëmundje të rëndë Ragip Hajdini, i njohur me pseudonimin “daja”. Prej 4 ditësh ai ndodhej në reanimacion pranë spitalit të Traumës....

Kronika 09:14 - 14 Maj, 2020

Grabitën me armë një banesë në Dibër / Arrestohet autori i katërt i vjedhjes së parave

Shkon në katër numri i të arrestuarve për vjedhjen me armë të një shume parash në një banesë. Kapet autori i katërt i vjedhjes me armë...

Sociale 11:07 - 13 Maj, 2020

Video-Braçe “zgjohet” tek tregu agro-ushqimor/ Nuk u zhgënjeva! Një pazar tërësisht grabitës 

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka denoncuar abuzimet me çmimet që bëhet nga tregu agroushqimor në Tiranë. Braçe me një vëzhgim të bërë nga vetë ai në tregun...

Braçe “shpërblen” kunatin/ E emëron drejtor të Ndihmës Juridike Falas
Politikë 11:06 - 7 Maj, 2020

Braçe zbret në terren/ Zbulon “grabitjen e dyfishtë” në tregjet e fruta-perimeve

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka denoncuar atë që ai e quan “grabitje të dysfishtë” me çmimet e fruta-perimeve në tregjet e Tiranës. Braçe deklaron se sot ka...

Kronika 11:19 - 14 Prill, 2020

Arrestimi i vëllezërve Çala/ Shtyhet afati i paraburgimit për autorët e grabitjes në Rinas

Zgjatet afati i paraburgimit për nëntë të arrestuarit për ngjarjne 10 prillit në Rinas ku u vodhën 4.6 milionë euro. Vendimi i mor sot për shkak...

Kronika 08:02 - 21 Mars, 2020

Dhunohet dhe grabitet çifti i të moshuarve/ Autorët me maska dhe të armatosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Finiq të Sarandës mbrëmjen e djeshme, ku tre persona me maska dhe të armatosur kanë dhunuar dhe grabitur një...