Connect with Us

All posts tagged "grabitja"

Kronika 08:40 - 17 Shtator, 2020

U ekzekutua me breshëri plumbash/ Kush është Bujar Çela, puna që bënte

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të mëngjesit të sotëm në Bradashesh të Elbasanit, ku 50-vjeçari Bujar Çela u...

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numorën një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve
Politikë 16:40 - 6 Shtator, 2020

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numëron një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pasi Gjykata e Arbitrazhit vendosi që shteti shqiptar të paguajë 44 milion euro kompaninë greke “Aktor” për punimet në...

Dhunohet dhe grabitet e moshuara në Pukë
Kronika 08:31 - 20 Gusht, 2020

Dhunohet dhe grabitet e moshuara në Pukë

Një 70-vjeçare në fshatin Kishagji të Pujës ka rënë pre e grabitjes, gjatë natës që lamë pas. Mësohet se dy persona, ende të paidentifikuar, kanë dhunuar...

Kronika 11:39 - 12 Qershor, 2020

Grabitja spektakolare në Rinas/ SPAK mbyll hetimet, “Dajës” i pushohet akuza pas vdekjes

SPAK ka mbyllur hetimet për personat e arrestuar lidhur grabitjen spektakolare, më shumë se një vit më parë në Rinas. Mësohet se prokuroria e Posaçme Kundër...

Kronika 14:31 - 4 Qershor, 2020

Grabitja në Korçë/ Arrestohet autori, sekuestrohet shuma e parave

Policia e Korçës bën të ditur se ka vënë në pranga autorin e vjedhjes në një zyrë për dhënie kredie, nën kërcënimin e thikës. Gjithashtu uniformat...

Kronika 12:16 - 1 Maj, 2020

“Na lidhën e na shtrinë përtokë”/ Gruaja rrëfen tmerrin e grabitjes, ja çfarë morën autorët

Anëtarët e familjes Hysa në fshatin Qinam të Tiranës, që u lidhën dhe u grabitën nga 3 persona të armatosur, kanë rrëfyer momentet e tmerrit. Gruaja...

Kronika 10:27 - 1 Maj, 2020

Grabitet banesa në Tiranë nën kërcënimin e armës/ Autorët lidhin familjarët dhe iu marrin gjithçka

Një familje në Tiranë ka rënë pre e grabitjes, nën kërcënimin e armës, gjatë natës që lamë pas. Mësohet se autorët e granitjes, ende të paidentifikuar...

Kufizohet lëvizja e kamionëve në fundjavë/ Policia-qytetarëve: Mos i nisni të gjithë në të njëjtin orar nga plazhet
Kronika 09:55 - 19 Mars, 2020

Grabitjet në Rinas/ Arrestohen dy vëllezër, sekuestrohen armë zjarri, sasi të mëdha parash dhe automjete

Policia e Shtetit bën të ditur se është zhvilluar një megaoperacion për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore ne fushën e vjedhjeve me armë....

Kronika 08:46 - 25 Shkurt, 2020

Grabitën dhe dhunuan të moshuarit/ Zbardhet ngjarja e rëndë, prangosen katër persona

Policia e Dibrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në datën 22.02.2020, ku disa persona vodhën me dhunë sende me vlerë në një banesë. Policia bën të...

Kronika 13:31 - 17 Shkurt, 2020

Dyshohet se vodhi paratë e pagesave të dritave dhe ujit/ Prangoset ish-punonjësja e postës

Policia e Fierit ka vënë në pranga një ish-punonjëse të postës në Levan, e shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Mësohet se...

Kronika 21:42 - 15 Shkurt, 2020

Grabiti argjendarinë/ Arrestohet në Tiranë ‘skifteri i Durrësit’

Ka rënë në prangat e policisë autori i dyshuar i grabitjes së argjendarisë në Elbasan Astrit Thaçi. Mësohet se Thaçi është arrestuar në zonën e Kombinatit...

Kronika 12:45 - 15 Shkurt, 2020

Grabitet argjendaria në mes të ditës/ Ngjarja pranë Drejtorisë së Policisë

Një argjendari në Elbasan ka rënë pre e grabitjes mesditën e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur vetëm pak minuta më parë, rreth 15 metra larg...

RENEA aksion në Elbasan/ Shoqërohet një person
Kronika 15:52 - 8 Shkurt, 2020

Detaje nga grabitja e bankës në Durrës/ FNSH dhe “Shqiponjat” blindojnë zonën

Policia jep detaje për grabitjen e bankës së nivelit të dytë në lagjen numër 12 në qytetin e Durrësit. Blutë bëjnë me dije se një person...

Kronika 09:05 - 21 Janar, 2020

Grabitet një pikë karburanti/ Tre autorët kërcënuan rojen

Një pikë karburanti në Bilisht ka rënë pre e grabitjes në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se tre persona ende të paidentifikuar kanë...

Kronika 08:52 - 21 Janar, 2020

Grabitja e lokalit/ Policia prangos autorin, u kap me dy pistoleta në brez

Policia ka vënë në pranga autorin e dyshuar të grabitjes së një lokali në qytetin e Krujës, mëngjesin e 19 janarit, ku dy persona, nën kërcënimin...

Kronika 14:40 - 11 Janar, 2020

U dëmtuan nga tërmeti/ Grabiten dy hyrjet e një pallati në Durrës

Dy hyrjet e një pallati të dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit në Durrës, kanë rënë pre e grabitjes. Mësohet se hajdutët kanë shqyer dyert e...

Kronika 19:24 - 7 Janar, 2020

Grabiti 50 mijë lekë në pikën e dhënies së kredive/ Shqiponjat “blindojnë” Komunën e Parisit

Punonjësit e policisë dhe forcat “Shqiponja” kanë blinduar mbrëmjen e sotme Komunën e Parisit, pas grabitjes së një institucioni dhënie kredie. Blutë bëjnë me dije se...

Kronika 11:41 - 6 Janar, 2020

Grabitja me dhunë në Memaliaj/ Prangosen autorët, sekuestrohen paratë e vjedhura, një automjet dhe 4 celularë

Policia ka bërë të mundur vënien në pranga të tre autorëve të dyshuar të grabitjes me dhunë në një banesë në Memaliaj, në datën 4 janar...

Kronika 09:13 - 4 Dhjetor, 2019

Vodhën 2 milionë lekë në banesën e kushëririt/ Prangoset 25-vjeçari, nën hetim dhe dy të mitur

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Cousins” është bërë e mundur zbardhja e vjedhjes së ndodhur më datë 06 nëntor 2019, ku në banesën e...

Kronika 08:56 - 20 Nentor, 2019

“Policët” grabisin banesën/ Si u mashtrua zonja e shtëpisë

Një banesë në Fushë-Milot ka rënë pre e grabitjes, nga persona ende të paidentifikuar gjatë natës që lamë pas. Sipas ABC News, në momentin e grabitjes...

Kronika 08:41 - 18 Nentor, 2019

Korçë/ Grabitet gjatë natës Kisha e Shën Thanasit

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes gjatë natës që lamë pas. Burimet bëjnë të ditur se persona ende të paidentifikuar kanë...

Kronika 11:00 - 7 Nentor, 2019

Grabitja e postës/ Arrestohen gjashtë autorët

Tre ditë pas grabitjes së postës në Krujë, policia ka bërë të mundur vënien në pranga të gjashtë autorëve të dyshuar të ngjarjes. Mësohet se të...

Kronika 08:35 - 4 Nentor, 2019

Dy vjet më parë iu grabit biznesi/ Hajdutët “mësyjnë” sërish biznesmenin

Banesa e një biznesmeni në Sarandë ka rënë pre e grabitjes, nga persona ende të paidentifikuar mbrëmjen e djeshme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen...