Connect with Us

All posts tagged "grabites"

Ti je gjobaxhi dhe grabitës
Opinione 17:40 - 26 Korrik, 2020

Ti je gjobaxhi dhe grabitës

Ti u bërë drejtor që të luftojë qeverinë por katandise  në gjobaxhi dhe grabitës, tani i tradhëtuar dhe i vetmuar. Grabitësit me maskë në rrugë, fshihen...

Kronika 12:02 - 21 Dhjetor, 2019

“Leftatë, leftatë” bërtisnin hajdutët/ Detaje të reja mbi grabitjen në Gjirokastër

Detaje të reja dolen në dritë mbi grabitjen e mëngjesit të sotëm në Gjirokastër. Dy grate e moshuara që ndodheshin në banesë gjatë ngajrjes, kanë rrëfyer...

Kronika 09:15 - 21 Dhjetor, 2019

Grabisin banesën dhe ja mbathin me vrap/ Shpallen në kërkim autorët

Një banesë është grabitur gjatë natës së djeshme në Gjirokastër, ndërsa autorët e ngjarjes janë në kërkim. Në Terihat në Gjirokastres, persona të paidentifikuar i janë...

Uncategorized 12:37 - 29 Shtator, 2019

Vjedhja e argjendarisë/ Ekstradohet në Tiranë një nga babagjyshët grabitës

Ekstradohet nga Hollanda 33 vjeçari i dënuar me 30 vjet burg, pjestar i një grupi të strukturuar kriminal në fushën e vjedhjes me armë. Nga Specialistët...

admir murataj
Aktualitet 22:06 - 8 Maj, 2019

Profili i Admir Muratajt/ Njeriu hije që u transformua nga mësues në grabitës

Admir Nikaj, apo siç njihet gjerësisht, Admir Murataj, iku si një njeri i rrezikshëm i botës së krimit, i vrarë pas aktit kriminal të radhës. Goditja...

edi rama
Aktualitet 19:04 - 5 Janar, 2019

Akuza e deputetit/ Edi Rama grabitës me maskë kllouni

Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi në një postim në rrjetet sociale e ka quajtur kryeministrin Edi Rama, grabitës me maskë kllouni. “Grabitesi me maske kllouni‎...

Aktualitet 22:06 - 22 Nentor, 2018

Lubonja akuza Ramës/ Po grabit pronat tek ‘Unaza e Re’

Analisti Fatos Lubonja ka lëshuar akuza të ashpra kundër kryeministrit Edi Rama. Në një intervistë në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit, në News 24  Lubonja...

Aktualitet 10:04 - 28 Tetor, 2018

Tentoi të vidhte lokalin/ Grabitësi dhunohet nga rëndë nga nipi i pronarit

Një grabitës ka rënë pre e dhunës në Jubë të Durrësit, pasi tentoi të grabiste një lokal. Nga të dhënat të bëra të ditura nga policia...

Aktualitet 18:32 - 14 Tetor, 2018

Ndjekja nga policia përfundon keq/ Humb jetën grabitësi shqiptar

Një grup grabitësish shqiptarë në tentativë për ti shpëtuar policisë, u përfshinë në një aksident rrugor, në aksin që lidh Rivoltan me Pandinon. Mësohet se njëri...

https://www.cna.al/2020/10/17/vrasja-e-niko-goros-policia-jep-informacion-zyrtar/
Aktualitet 20:33 - 31 Korrik, 2018

Po xhironin dokumentar/ Vriten 3 gazetarë

Tre gazetarë rusë janë vrarë në Republikën e Afrikës Qëndrore nga disa grabitës. Sipas mediave ruse, gazetarët po xhironin një dokumentar për mercenarët. Viktimat janë Orkhan...

Aktualitet 22:40 - 25 Tetor, 2017

Foto/ Mënyrat gjeniale për të mbrojtur pasurinë nga grabitësit

Për fat të keq, ditët e sotme edhe pse në shtëpinë tonë, nuk jemi plotësisht të sigurtë dhe të mbrojtur nga çdo e papritur. Por nëse...

Aktualitet 18:42 - 25 Shtator, 2017

Policia arreston grupin e rrezikshëm të grabitësve adoleshentë

Pas një aksioni të suksesshëm policia e Lezhës ka bërë të mundur vënien në pranga të një grupi grabitësish të cilët ishin bërë tmerri i banorëve...

Aktualitet 18:53 - 26 Korrik, 2017

Emrat/ ‘Gjuanin’ vajza dhe më pas i vidhnin/ Kush janë të ‘tmershmit’ e plazheve të jugut

Tre persona janë arrestuar ditën e sotme pasi akuzohen për një sërë vjedhjesh në disa nga plazhet në jug të vendit. Mësohet se në pranga kanë...

Aktualitet 18:47 - 24 Shkurt, 2017

Mësuesi denoncon ministren Nikolla/ Emëroi grabitësin në arsim

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një mësuesi për ministren e Arsimit Lindita Nikolla. Në denoncimin e tij, mësuesi shprehet...

Aktualitet 12:50 - 1 Gusht, 2016

Itali/Arrestohen 3 grabitës shqiptarë

Policia italiane e provincës së Kazertës ka arrestuar tre shtetas shqiptarë të identifikuar si Myslim Hoxha 26 vjeç, Përparim Pira 45 vjeç e Albert Kledi Gjelleshi 37 vjeç...

Aktualitet 19:12 - 29 Qershor, 2016

Foto+Video/ Shkatërrohet banda e grabitësve shqiptarë në Itali, i “tradhëton” një ‘selfie’

Tre hetime të veçanta të hetuesve italianë çmontuan një organizatë shqiptare që merrej me grabitje të shumta. Fakte të reja kanë dalë në dritë nga organizata që...

Aktualitet 18:50 - 29 Maj, 2016

VIDEO/ Ja si i kryenin vjedhjet grabitësit e arrestuar në Durrës

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet filmike, ku tregohen momente nga vjedhjet që kryenin grabitësit e arrestuar ditën e djeshme nga blutë e Durrësit. Siç duket edhe...

Kronika 17:41 - 4 Gusht, 2015

Itali, policia shkaterron banden e grabitesve shqiptare, pergjegjes per 41 raste

Autoritetet italiane kanë shkatërruar një bandë të mirëorganizuar shqiptarësh, të dyshuar përgjegjëse për të paktën 41 raste grabitjesh me dhunë. Grupi kriminal, i përbërë në shumicë...

Uncategorized 16:06 - 19 Shkurt, 2015

Lumas/ Grabitet me armë pika e karburantit

Një pikë karburanti në Lumas të Beratit ka rënë pre e dy grabitësve me maska. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës së kaluar, e është denoncuar nga...