Connect with Us

All posts tagged "Goxhaj"

Politikë 17:25 - 30 Maj, 2020

“Kuçedra e Surrelit me tre “qentë” terror qytetarëve”/ Avokati sfidon qeverinë: Sonte më keni në shesh

Avokati Altin Goxhaj vijon t’i cilësojë të paligjshme masat kufizuese të qeverisë, kundër përhapjes së Covid-19. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj sfidon hapur qeverinë,...

Kronika 14:46 - 18 Maj, 2020

Avokati zbulon emrat/ Kush janë policët e Rilindjes që masakruan poetin Nderim Kurti

Avokati Altin Goxhaj bën të ditur se Gjykata ka dhënë vendim të formës së prere për lirimin e poetit Nderim Kurti, që sipas tij u masakrua...

Politikë 12:57 - 16 Maj, 2020

Avokati i nxjerr “bojën” Ramës, Bashës dhe Metës/ Zbulon “teatrin” e tyre për Teatrin Kombëtar

Avokati Altin Goxhaj ndërsa reagon në lidhje me debatet për çështjen e Teatrit Kombëtar, hedh akuza në drejtim të kreut të PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministrit...

avokati altin goxhaj Basha i sherben Sorosit
Politikë 23:40 - 13 Maj, 2020

“Të dh*efsha prangat”/ Altin Goxhaj organizon protestë pasi u shoqërua në polici

Avokati Altin Goxhaj ishte një ndër personat e shoqëruar nga policia për protestën që u zhvillua pak ditë më parë në sheshin Skënderbej. Pas kësaj ngjarje...

Kronika 12:50 - 9 Maj, 2020

Protesta në Ditën e Europës/ Policia shoqëron me dhunë mbi 15 qytetarë dhe aktivistë

Në kuadër të Ditës së Europës dhe rrëzimit të fashizmit, Shoqëria Civile ka organizuar sot në Tiranë një protestë kundër diktatorës dhe ndryshimeve në Kodin Penal....

avokati altin goxhaj Basha i sherben Sorosit
Kronika 12:36 - 9 Maj, 2020

Terror në Sheshin Skëndërbej/ Shoqërohet me dhunë Altin Goxhaj

Shoqëria Civile po proteston sot në Sheshin Skëndërbej, kundër ndryshimeve në Kodin Penal dhe masat e izolimit të qeverisë, por është përballur me dhunë dhe terror...

Politikë 20:00 - 8 Maj, 2020

“Duan të asgjësojnë dhe të bëjnë pluhur…”/ Avokati denoncon skandalin, bën paralajmërimin e fortë

Avokati Altin Goxhaj vijon të kundërshtojë masat e qeverisë, dhe izolimin e qytetarëve në shtëpi. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se ndërsa njerëzit...

Politikë 10:50 - 26 Prill, 2020

Testimi i kurës ndaj Covid-19/ Goxhaj “shpërthen” ndaj Ramës: Po i përdor qytetarët si kavie eksperimentale

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi këtë të hënë lajmin se Shqipëria është perzgjedhur nga OBSH për t’u bërë pjesë e një studimi klinik ndërkombëtar për të optimizuar...

Politikë 09:05 - 17 Prill, 2020

Avokati i njohur zbulon “paktin” mes Ramës, Metës dhe Bashës/ Paralajmërimi i frikshëm për qytetarët

Avokati i njohur Altin Goxhaj, shkruan se presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha kanë rënë dakort që të fusin shqiptarët...

Politikë 10:43 - 25 Mars, 2020

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ Avokati i njohur apel Bashës dhe Metës: Ja 7 masat urgjente

Ndërkohë që sot në orën 12:00 pritet që presidenti Ilir Meta të mbledhë Këshillin e Sigurisë Kombëtare, avokati Altin Goxhaj i ka drejtuar një apel të...

Politikë 17:59 - 22 Mars, 2020

“Është fshehur në Surrel se e ka zënë tmerri”/ Goxhaj zbulon “sëmundjen” e Ramës

Avokati i njohur, Altin Goxhaj i ftuar në studion e lajmeve në Fax News,  ka kritikuar ashpër masat e qeverisë lidhur me menaxhimin e situatës nga...

Politikë 08:18 - 5 Mars, 2020

Avokati bën paralajmërimin e frikshëm/ Rama drejt shtypjes së butonit të bombës atomike, unë do bëj gati valixhet

Avokati i njohur Altin Goxhaj vijon të japë alarmin e shpopullimit të Shqipërisë dhe zëvëndësimin, sipas tij, të shqiptarëve me afroaziatikë. Në një postim në rrjetet...

Politikë 15:28 - 27 Shkurt, 2020

“Nuk është fitore për artistët”/ Avokati i njohur zbulon planin e Ramës dhe Veliajt për shembjen e Teatrit

Avokati i njohur Altin Goxhaj shkruan se rënia e variantit “Fusha” per Teatrin Kombëtar, nuk eshte fitore për artistët, por, sipas tij: vetëm një strategji e...

cekici i drejtesise
Denoncim 12:04 - 21 Shkurt, 2020

“Po guxuan i pret gijotina”/ Avokati lëshon “bombën”, si po helmohen qytetarët

Avokati Altin Goxhaj ishte i pranishëm sot në Gjykatën Administrative të Tiranës, për të mbrojtur banorët e Laprakës kundër ndotjes mjedisore (kimikateve kancerogjene) që shkakton për...

Politikë 23:26 - 14 Shkurt, 2020

Pushimi i hetimeve për Erion Veliajn/ Goxhaj “kryqëzon” PD-në

Gjykata e Apelit ka pushuar hetimet ndaj kryebashkiakut Erion Veliajt, dhe kompanisë Fusha sh.p.k, të kallëzuar për prishjen e barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre për...

Politikë 18:26 - 9 Shkurt, 2020

Goxhaj për OFL/ “Model tipik komunist, i kohës së Edverit”

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar në studion e lajmeve në Fax News, teksa foli për Operacionin Forca e Ligjit. Sipas Goxhaj ky është një model...

Politikë 15:16 - 6 Shkurt, 2020

Luli përfundon vizitën në Mars dhe troket në dyert e shqiptarëve

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka ironizuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, i cili ditët ka filluar serialin e tij, ku pretendon se po takon qytetarët...

Politikë 20:44 - 5 Shkurt, 2020

Tërmeti la të pastrehë 5% të popullsisë!/ Goxhaj nxjerr zbuluar Ramën: Këtë 2-gisht letër çojini Konferencës së Donatorëve

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka marrë në shqyrtim shifrat e publikuara të qeverisë lidhur me llogaritë përfundimtare të dëmeve nga tërmeti. Sipas Goxhaj, me këto...

Partneritet Privat-publik
Politikë 11:40 - 3 Shkurt, 2020

Avokati tregon kush qëndron pas skemës së PPP-ve/ Ja si po rrënohen shqiptarët

Avokati Altin Goxhaj deklaron se pas skemës së koncesioneve PPP qëndron George Soros. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj shkruan se kjo skemë ka si...

Politikë 13:09 - 30 Janar, 2020

“Racist, urrejtës, ofendues dhe përçarës”/ Avokati i njohur i “përvishet” Mamaqit

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka reaguar kundër filmit të Ermal Mamaqit, “I love Tropoja”, të cilin e cilëson si racist, urrejtës, ofendues dhe përçarës. Në...

Politikë 12:47 - 29 Janar, 2020

Kampusi Universitar jepet me PPP/ Avokati zbulon vleren e vjedhjes, ja kush qëndron pas këtij plani

Avokati Altin Goxhaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, pas dhënies me koncesion PPP të Kampusit Universitar. Në një postim në...

Politikë 18:12 - 28 Janar, 2020

Skandal/ Veliaj i vë emrin e gruas së Sulltanit kopshtit nr.33 në Tiranë

Avokati Altin Goxhaj, ka publikuar një tjetër skandal të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Pasi ngriti fillimisht memorial për viktimat e grushtit të dështuar të shtetit...

Politikë 18:53 - 26 Janar, 2020

Trump mban fjalim në marshimin “Pro jetës”/ Aurel Plasari e tha si zë i vetmuar që në 1997

Avokati Altin Goxhaj thotë se presidenti i SHBA-ve Donald Trump është i pari president amerikan që merr pjesë dhe mban fjalim në Marshimin e përvitshëm të...