Connect with Us

All posts tagged "gomonia"

Kronika 13:48 - 5 Janar, 2020

Kapet në Itali gomonia me 33 emigrantë/ Ishin nisur nga Shqipëria

Një gomone me 33 migrantë kurdë është shpëtuar në brigjet e bregdetit Adriatik të Salentos, në San Cataldo, marina e Leçes. Në mesin e migrantëve, ndodheshin...

Aktualitet 10:55 - 23 Janar, 2019

Gomonia me 1 ton drogë/ Në pranga autorët e dyshuar

Një ditë pas sekuestrimit të një gomoneje, me rreth 1 ton lëndë narkotike, policia ka bërë të mundur vënien në pranga të autorëve të dyshuar. Burime...

Aktualitet 18:18 - 6 Janar, 2018

Tre shtete në ndjekje të gomones/ Kapet pas 24 orësh në Mal të Zi

Është kapur pas 24 orësh në ujërat malazeze gomonia, në bordin e së cilës ndodheshin tre trafikantë. Raportohet se tre trafikantët ishin nga Mali i Zi...

Aktualitet 15:41 - 1 Janar, 2018

Gomone me 605 kg drogë drejt Italisë/ Kapen skafistët

Policia Kufitare në detyrë dhe shërbim të përforcuar natën e ndërrimit të viteve e mbështetur edhe nga dispozitivi detar i Guardia di Finanza në Shqipëri ka...

Aktualitet 13:58 - 9 Tetor, 2017

Gjatë ndjekjes nga policia hodhën drogën në det/ Arratisen 3 trafikantët

Policia Kufitare e Vlorës, Delta Forcë, Policia Kufitare e Durrësit si dhe të ndihmuar nga Roja Bregdetare, Guardia di Finanza në Vlorë, sekuestruan një gomone me...

Aktualitet 15:40 - 2 Tetor, 2017

Ndalohet gomonia plot me drogë, arrestohen 3 shqiptarë

Një gomone me 712 kg lëndë narkotike është ndaluar nga policia shqiptare. Janë arrestuar të tre shqiptarët që ndodheshin në gomone. Sipas policisë janë arrestuar shtetasit...

Aktualitet 19:32 - 21 Gusht, 2017

Video- Si u kapën 6 mln euro drogë shqiptare/Italianët nxjerrin shifrat alarmante

Policia italiane ka dhënë sot detaje të reja mbi gomonen me drogë të nisur nga Shqipëria, e cila u kap në afërsi të brigjeve të provincës...

Aktualitet 11:33 - 21 Prill, 2017

Parandalohet tragjedia në det/ “Oriku” shpëtimtarja e emigrantëve

Anija “Oriku” e Forcave tona Detare ka parandaluar mëngjesin e sotëm një tragjedi në det të hapur. Bëhet fjalë për një gomone me emigrantë në bord,...

Aktualitet 14:55 - 14 Prill, 2017

Gomonia me 600 kg drogë/Policia shqiptare përgënjeshtron italianët: Ja kur u kap

Policia e Shtetit ka reaguar për lajmin e publikuar sot në mediat italiane dhe ato vendase për kapjen e një sasie droge rreth 60 milje larg...

Aktualitet 22:23 - 7 Prill, 2017

Video-Breshëri plumbash nga ajri në det!/Si u qëllua gomonia nga helikopteri italian

Një aksion ndërkombëtar antidrogë u zhvillua në afërsi të Korfuzit, ku u kap një gomone me 1.5 tonë kanabis. Burime zyrtare thanë se gomonia me motorë...

Aktualitet 21:32 - 7 Prill, 2017

Video-Drogë e madhe në det/Si u kap gomonia dhe 3 trafikantët

Policia vijon të godasë të tjera raste të trafikimit të lëndëve narkotike. Kanë qenë rojet bregdetare dhe QNOD, të cilat kanë njoftuar për një mjet lundrues të...

Aktualitet 11:05 - 17 Mars, 2017

Digjet gomonia në rrethana të dyshimta në Orikum

Një ngjarje e dyshimtë ka ndodhur në Orikum. Në oborrin e banesës së shtetasit A.C është djegur një gomone. Mjeti lundrues në pronësi të shtetasit B.B...

Aktualitet 13:01 - 15 Mars, 2017

Video-Italianët zbulojnë shifrën/8 milionë euro drogë në gomonen shqiptare

Guardia di Finanza e repartit të Barit ka publikuar të dhëna të reja mbi operacionin e finalizuar pasditen e të hënës që lamë pas. Pamjet tregojnë...

Aktualitet 08:32 - 14 Mars, 2017

Bllokohet gomonia me rreth 1 ton drogë/Kapen 2 skafistët shqiptarë

Një tjetër operacioni i gjerë është kryer mes policisë së vendit tonë dhe asaj italiane. Nga aksioni i madh në det është kapur një tjetër gomone...

Aktualitet 14:26 - 11 Mars, 2017

Gjendet gomonia me drogë në ishullin e Sazanit

Një gomone është gjetur sot nga Forcat Detare pranë ishullit të Sazanit. Gomonia ishte e mbushur me pako, që dyshohet se kanë brenda kanabis. Ajo u...

Aktualitet 09:11 - 27 Shkurt, 2017

Zbulohet sasia e madhe e drogës në gomonen e Zvërnecit/Kapen 6 trafikantët (Emrat-Video)

Detaje të reja janë zbardhur nga gomonia e bllokuar natën e kaluar në Zvërnec. Policia ka sekuestruar 900 kg lëndë narkotike, një gomone dhe dy automjete....

Aktualitet 21:56 - 26 Shkurt, 2017

“Luftë” me trafikantët në det të hapur/Bllokohet gomonia me drogë afër Zvërnecit

Policia Kufitare ka goditur mbrëmjen e sotme një tjetër rast të trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria në Itali. Mësohet se një gomone është ndjekur për...

Aktualitet 08:33 - 9 Shkurt, 2017

Kapet gomonia me mbi 1 ton kanabis/ Ja kush janë dy drejtuesit shqiptarë

Pas informacioneve të para se falë një operacioni të përbashkët mes policisë italiane dhe asaj shqiptare është ndaluar një gomone me lëndë narkotike, e cila drejtohej...

Aktualitet 10:59 - 6 Shkurt, 2017

Greqi/ Gjenden 28 kg marijuanë në det

Në Greqi janë gjetur e sekuestruar nga ana e policisë 5 pako me 28 kg marijuanë në det. Droga është kapur pranë bregdetit të Katakolos, në...

Aktualitet 20:17 - 9 Dhjetor, 2016

(FOTOT) Operacion i përbashkët Shqipëri-Itali/ Kapet gomonia me 761 kg drogë, arrestohen dy persona

Policia e Shtetit në bashkëpunim me Guardia di Financës, ka kapur sot një gomone me rreth 761 kg drogë kanabis të paketuar. Policia arrestoi një shtetas...