Connect with Us

All posts tagged "glover"

Politikë 15:26 - 15 Tetor, 2019

“T’ua hedhësh fajin të tjerëve është gjëja më e thjeshtë”/ Zbardhet takimi i Bashës me Glover

Kreu i PD Lulzim Basha bën me dije se i shpreha asaj vlerësimin për kontributin e vazhdueshëm të ODIHR për proceset zgjedhore në Shqipëri, gjatë takimit...

Politikë 14:45 - 15 Tetor, 2019

Pas takimit me Bashën, Glover i shkon në zyrë Kryemadhit

Pas takimit me kryetarin e PD, Lulzima Basha, shefja e misionit të OSBE/ODIHR Audrey Glover, i shkoi në zyrë kryetarës së LSI, Monika Kryemadhi. Mësohet se...

Politikë 12:28 - 15 Tetor, 2019

Glover i shkon në zyrë Bashës/ 30 minuta “kokë më kokë” me kryedemokratin

Kryetarja e misionit të OSBE-së Andrey Glover ka mbërritur në selinë blu ku do të takojë kryedemokratin Lulzim Basha. Mësohet se në fokus të këtij takimi...

Aktualitet 15:30 - 10 Korrik, 2019

Kryemadhi takon Glover/ I dorëzon dosjen për 30 qershorin

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka takuar sot shefen e delegacionit të  OSBE/ODHIR-it në Tiranë, Audrey Glover. Mësohet se Kryemadhi, do t’i paraqesë...

Aktualitet 21:13 - 9 Korrik, 2019

Patozi zbulon diskutimin me Glover/ “Partitë e mëdha humbën nga 30 qershori”

Koordinatori i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, i ftuar në studion e emisionit “Përballë”, në RTSH, zbuloi atë çka u diskutua ditën e sotme me kryesuesin...

Aktualitet 14:25 - 2 Korrik, 2019

Zgjedhjet Vendore/ Glover: Votuesit nën presion nga të gjitha palët

Autoritetet vendase të vendosin ҫfarë do bëjnë me rezultatet e 30 qershorit, thotë ekskluzivisht për DW, Ambasadorja Audrey Glover, drejtuese e misionit të vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it...

Aktualitet 15:26 - 1 Korrik, 2019

OSBE kryqëzon opozitën/ Tërheqja dhe presionet shkaktuan pasiguri

Një ditë pas  zgjedhjeve të të 30 qershorit misioni i OSBE/ODIHR ka dalë në një konferencë për mediat, ku ka prezantuar raportin paraprak të vëzhguesve. Shefja...

Aktualitet 12:21 - 30 Qershor, 2019

Situata e tensionuar/ Drejtuesja e OSBE/ ODIHR largohet nga qendra e votimit

Drejtuesja e Misionit të OSBE/ODIHR, Aundrey Glover nuk ka mundur të ndalet në shkollën Vasil Shanto për vëzhgim, pasi sipas njoftimit të tyre, situata në atë qendër votimi nuk...

Politikë 14:28 - 2 Korrik, 2015

Bushati-Glover: Qeveria përkushtim në mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti në një takim Ambasadoren Audrey Glover, e cila është në përfundim të Misionit Vëzhgues të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet...

Aktualitet 15:31 - 22 Qershor, 2015

Glover: Lajmet ne TV u ngjajne me shume reklamave per partite

OSBE ODHIR ka prekur edhe çeshtjen e pasqyrimit te fushates dhe zgjedhjeve ne median shqiptare, ne kuader te raportimit paraprak për zhvillimin e zgjedhjeve. Ambasadorja Glover...

Aktualitet 15:11 - 22 Qershor, 2015

Misioni vezhgues i ODHIR: Probleme me listat dhe blerjen e votes

“Listat e zgjedhesve permbajne ende de facto 1 milion njerez qe jetojne jashte vendit, ne besojme se ceshtjet vendore duhet te vendosen nga ata njerez qe...

Aktualitet 14:14 - 21 Qershor, 2015

OSBE/ODIHR, Glover: Do të flasim nesër për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

Audrey Glover, kryevëzhguesja e OSBE/ODIHR në Tiranë, ka vëzhguar procesin e votimit në shkollën “Hasan Prishtina” në kryeqytet, nga ku deklaroi se gjithçka është e qetë,...

Politikë 18:57 - 25 Maj, 2015

Basha takon Glover: Dyshja Rama-Meta, presion per manipulimin e zgjedhjeve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh sot se dyshja Rama-Meta ka nisur të ngrejë skemën e manipulimit të votave, duke u bërë presion të...

Aktualitet 10:16 - 18 Maj, 2015

KQZ akrediton sot vëzhguesit e OSBE-ODIHR

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve  pritet të miratojë sot akreditimin e 31 vëzhguesve afatgjatë, pjesë e misionit të OSBE-ODIHR, që do të monitorojë zgjedhjet vendore të 21 qershorit...