Connect with Us

All posts tagged "gjysma"

Kodi i ri Zgjedhor/ Paralajmëron Patozi: Do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese
Politikë 23:00 - 26 Tetor, 2020

Patozi: Gjysma e atyre që janë sot krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës

“Gjysma e atyre që janë te opozita e bashkuar krah Bashës kanë qenë në dasmën e Ramës”. Kjo ka qenë deklarata e bërë pak minuta më...

Monika kryeamshi qan per arsimin e larte
Aktualitet 20:20 - 5 Mars, 2019

Ekskluzive-Monikën e braktis gjysma e kandidatëve/ 54 emra refuzojnë dorëheqjen

Monika Kryemadhi dhe Lulzim Basha së bashku, pas protestës se opozitës përpara parlamentit, iu drejtuan sot në mesditë KQZ ku dorëzuan listat me kandidatët që dorëhiqeshin...

Aktualitet 15:18 - 18 Dhjetor, 2018

Tiranë, Paris, Budapest/ Gjysma e Europës në protesta

Në Hungari njerëzit dalin në rrugë kundër një ligji, në Shqipëri kundër tarifave të larta studentore, në Serbi kundër dhunës së shtetit. Në Gjermani ka pasur...

Aktualitet 20:42 - 31 Maj, 2018

Më shumë se gjysma e kosovarëve kundër homoseksualëve

Një anketim i realizuar nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) me burrat e Kosovës lidhur me barazinë gjinore në Kosovë, ka konstatuar se...

Showbizz 10:00 - 16 Mars, 2017

Delevingne na tregon gjysmën/ Ku është pjesa tjetër?

24 vjecarja më e famshme në botë, ka ndarë një foto para pasqyrës ku ka treguar sytë e saj joshës blu. Bukuroshja Cara Delevingne ka marrë...

Uncategorized 11:11 - 4 Mars, 2015

Gjysma e botës përdor celular

Sipas një raporti të paraqitur në Kongresin Botëror Mobil, që mbahet në Barcelonë të Spanjës, numri i pajtimtarëve që përdorin telefonat celularë në mbarë botën në...

Life Style 12:00 - 30 Janar, 2015

Gjysma e 20-vjeçarëve të sotëm s’do të martohen kurrë!

Gjysma e 20-vjeçarëve të sotëm nuk do të martohen kurrë, ka zbuluar një studim befasues. Kërkimi nga Fondacioni i Martesës tregon se, për arsye të ndryshme,...