Connect with Us

All posts tagged "gjyqtarja"

Denoncimi në Fiks Fare/ Gjyqtarja shkel ligjin, ngrihet në detyrë
Denoncim 22:05 - 19 Nentor, 2020

Denoncimi në Fiks Fare/ Gjyqtarja shkel ligjin, ngrihet në detyrë

Lorena Çabej ish gjyqtare në Gjykatën e Shkallës së Parë Lushnje u komandua në Gjykatën Lartë edhe pse rrëzoi një vendim të formës së prerë të...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 13:14 - 8 Nentor, 2020

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve

Gjyqtarja Vjollca Spahiu ende nuk është përzgjedhur për të kaluar në fitrat e Vettingut. Një pjesë të madhe të karrierës ajo e ka të përqëndruar në...

 Gjyqtarja Margjeka kërkon leje për të takuar vajzën/ Ja përgjigjja e SPAK
Aktualitet 09:41 - 18 Shtator, 2020

Gjyqtarja Margjeka kërkon leje për të takuar vajzën/ Ja përgjigjja e SPAK

Pak ditë më parë u dha vendimi për gjyqtaren Mimoza Margjeka, e cila ndodhet nën masën e sigurisë “arrest shtëpie”. Kjo pasi doli në pah një...

Covid-19 “mbërthen” SPAK/ Izolohen gjyqtarët
Aktualitet 15:00 - 12 Shtator, 2020

Mimoza Margjeka del para gjykatës/ Flemë në hotel me fëmijën 3 vjeç se s’kemi ku shkojmë

Gjyqtarja Mimoza Margjeka ka dal sot para trupit gjykues ku ka folur në lidhje më situatën që ndodhet dhe arrestimin e bashkëshortit të saj. Gjyqtarja shprehet...

Covid-19 “mbërthen” SPAK/ Izolohen gjyqtarët
Kronika 11:13 - 10 Shtator, 2020

“Janë 3 gjyqtarë, nga 2 mijë euro secili”/ Zbardhen përgjimet e korrupsionit të gjyqtares, lëvizjet e sekserit me vëllanë e të arrestuarit

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me përgjimet e SPAK, që zbuluan korrupsionin e gjyqtares Mimoza Margjeka. Avokati Skënder Demiraj ka biseduar me...

Denoncim 22:08 - 5 Mars, 2020

Denoncimi i “Fiks Fare”/ Gjyqtarja bën vetë eksperten, shpjegon vetë fenomenin e baticës dhe zbaticës

Rezarta (Paja) Aliu gjyqtare në Gjykatën e Administrative të Shkallës së Parë Durrës edhe pse cakton një ekspert për të bërë matjet në terren për një...

Kronika 12:58 - 17 Janar, 2020

“Lirimi i “të fortëve”, shkelje e rëndë e ligjit”/ Gjonaj merr vendimin drastik

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar me tone të forta pas lirimit nga burgu të Ergys Kolaverit, i cili ishte dënuar me 20 vite, pasi...

Kronika 11:57 - 11 Dhjetor, 2019

Dorëhiqet gjyqtarja e Apelit në Shkodër

Gjyqtarja e Gjykatës së  Apelit në Shkodër, Marina Rraboshta, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Mësohet se dorëheqja ka disa ditë që është paraqitur pranë KLGJ-së, por...

Kronika 13:47 - 8 Tetor, 2019

“Gjoba 3 mijë lekë, ti vetë iu jep policëve dy mijë lekë”/ I akuzuari lë pa fjalë gjyqtaren

Gjyqtarja ngre supet përpara se ta shprehë habinë e saj me zë. “Përse zgjodhe lekët nën dorë dhe jo gjobën?” pyet më pas gjykata të arrestuarin...

Politikë 20:47 - 20 Shtator, 2019

Vendimi për ish ministrin/ Flet Dritan Zagani: “Gjyqtarja që shpëtoi Tahirin, më futi në burg mua”

“Doli ashtu siç e kishte parashikuar. Saimir Tahiri do të dënohej sa për sy e faqe. Saimir Tahiri nuk shkon në burg sa të jetë Edi...

Denoncim 19:24 - 9 Shtator, 2019

Skandali në Fiks Fare/ 6 mijë euro gjyqtarëve për të mbyllur çështjen

Fiks Fare denoncoi sot veprimet e një avokati i cili duke bërë sekserin e gjyqtarëve të gjykatës së shkallës së parë të Kurbinit,arriti të lironte dhe...

Vetëm me paga dhe pension/ Prokurorja për 2 vite paguan borxhin rreth 20 000 000 lekë
Vetingu 14:51 - 7 Shtator, 2019

Gjyqtarja që i doli kundër Ramës/ Zbardhet pasuria e Mimoza Margjekajt

Zgjedhjet e 30 Qershorit, përveçse polemikave politike, zbardhën dhe realitetin e zymtë në sistemin e drejtësisë. Në fakt zgjedhjet u njohën nga ndërkombëtarët, pas legjitimimit nga...

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH
Vetingu 12:07 - 20 Gusht, 2019

Të korruptuarit e drejtësisë/ Bëmat e gjyqtares së Krimeve të Rënda dhe bashkëshortit të saj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në fillim të këtij viti ka përcaktuar me anë të shortit listën  me 36 gjyqtarë dhe prokurorë, të cilët do t’i...

“Sukses i ri i Dvoran Reformës”/ Miku i bandës së Habilajve, paracaktohet si kryetar i BKH
Vetingu 12:03 - 18 Gusht, 2019

Shpëtoi pasurinë e ish-deputetit socialist/ Gjyqtarja e skandalit seksual, në filtër

Vettingu ka ende shumë punë me sistemin e drejtësisë. Pjesa më e madhe e të korruptuarve dhe të inkriminuarve të drejtësisë janë përjashtur, megjithëse tek tuk...

Kronika 13:28 - 25 Korrik, 2019

Refuzoi arrestimin e zyrtarëve me tenderat/ Eda Kaja, gjyqtarja e skandaleve

Gjykatat dhe prokuroritë muajin Gusht ashtu si pjesa me më e madhe e administratës shtetërorë e kanë pushim. Por, pavarësisht kësaj, CNA.al nuk do të ndalojë...

basha
Aktualitet 19:57 - 3 Prill, 2019

Të enjten përballet me Vettingun/ Zbardhet pasuria e Gjyqtares së Apelit të Krimeve të Rënda

Gjyqtarja e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda, Albana Boksi do të përballet të enjten në orën 10:30 me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit si...

fadil kasemi dhe gjyqtarja e vrare fildez hafizi
Aktualitet 12:40 - 17 Janar, 2019

Vrasja e gjyqtares/ Vendoset fati i Fadil Kasemit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin “Burg përjetë” për Fadil Kasemin. Më 27 dhjetor Prokuroria e Krimeve të Rënda dha pretencën për Kasemin, burgim...

fadil kasemi dhe gjyqtarja e vrare fildez hafizi
Aktualitet 10:25 - 27 Dhjetor, 2018

Vrasja e gjyqtares/ Krimet e Rënda kërkojnë burg përjetë për Fadil Kasemin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dhënë pretencën për Fadil Kasemin, i cili më 31 gusht 2017 vrau ish bashkëshorten e tij, gjyqtaren Fildez Hafizi. Prokuroria...

Aktualitet 12:57 - 13 Korrik, 2018

Vrasja e gjykatëses/ Fadil Kasemi kërkon gjykim të shkurtuar

Pas një viti ping pong kompetencash është rihapur gjyqi për Fadil Kasemin, i cili vrau gruan, gjyqtaren Fildeze Hafizi një vit më parë me armë zjarri...

Aktualitet 11:34 - 10 Maj, 2018

Gjyqtarja e radhës kalon sot “në sitën” e Vettingut

Gjyqtarja e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Manjola Xhaxho, është përballur sot me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Seanca dëgjimore ka filluar paraditen e sotme në...

Aktualitet 15:05 - 4 Shkurt, 2018

Tension në seancën ndaj Xhikës dhe Tomës/ Avokatët “sulmojnë” gjyqtaren

Në Gjykatën e Elbasanit është zhvilluar ditën e sotme mes tensionit dhe debateve seanca gjyqësore ndaj ish-kreut të ARRSH, Dashamir Xhika dhe 9 personave të tjerë,...

Aktualitet 23:02 - 4 Shtator, 2017

Zbardhet procesverbali/Si ia refuzoi KLD kërkesën për ndihmë gjyqtares që u vra nga burri

Gjyqtarja që u vra nga burri para 5 ditësh i kërkoi ndihmë KLD-së në shkurt 2017, por kërkesa u refuzua. Fildeze Hafizi, para se të emërohej...

Aktualitet 18:55 - 4 Shtator, 2017

Tiranë: Shtohen arrestimet për dhunë në familje pas vrasjes së gjyqtares Hafizi

Policia e Tiranës njoftoi sot se arrestoi 5 persona për dhunë fizike dhe psikologijke në familje, ndaj grave dhe fëmijëve të tyre. Të arrestuarit e fundit...