Connect with Us

All posts tagged "gjyqtari"

Lajm i Rekomanduar 13:01 - 11 Gusht, 2019

Rrjeti i Sorosit në drejtësi/ Si u zhdukën hetimet për gjyqtarin e Apelit?

Gjyqtarët dhe prokurorët, nuk fshehin vetëm pasurinë, por edhe të kalurën e tyre të errët profesionale. Të ndihmuar nga politika, një pjesë prej tyre ia kanë...

Kronika 16:44 - 30 Korrik, 2019

Ekzekutoi dy persona dhe u la lirë/ Prangoset Gentjan Doda që çoi në burg gjyqtarin 300 milionësh

Njeriu i akuzuar për vrasje të dyfishtë dhe që u la lirë gjyqësori shqiptar, Gentjan Doda është arrestuar në Britaninë e Madhe. Raportohet se Doda, i...

Kronika 12:39 - 29 Korrik, 2019

Bëmat e gjyqtarit që fshihet pas gruas/ Arjan Qafa apo turpi i drejtësisë?

Gjyqtari i Gjykatës Administrative të Apelit Arjan Qafa, nuk duhej të ishte asnjë sekond në sistemin e drejtësisë. Jo se e themi ne si media, por...

Aktualitet 13:19 - 23 Korrik, 2019

Bleu patundshmëri dhe ndërtoi pa leje/ Si e shtoi pasurinë në 8 vite Ramiz Lala

Kreu i Gjykatës Administrative të Gjirokastër, Ramiz Lala pritet të dalë nesër në seancën e Vettingut. Rivlerësimi i tij do të bëhet nga trupa e gjyqtarëve...

Aktualitet 14:36 - 18 Korrik, 2019

Nga biznesi me kromin tek pasuritë e patundshme/ Si u pasurua gjyqtari i Administratives

Në Janar të këtij viti Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, ka përcaktuar me anë të shortit një listë të re me 36...

Aktualitet 16:24 - 20 Maj, 2019

KLGJ cakton gjyqtaren e tretë të “çështjes Shullazi”

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka caktuar gjyqtaren e tretë për procesin gjyqësor të Emiljano Shullazit, pas dorëheqjes së gjyqtarit Nure Dreni. Mësohet se gjyqtarja e tretë...

Aktualitet 12:54 - 7 Maj, 2019

Hotel, restorant, karburant dhe makinë dhuratë/ Gjyqtari i kamur rehaton fëmijët  

Gjyqtarët dhe prokurorët konkurojnë bindshëm biznesmenët jo vetë ata shqiptarë, por edhe më tej në rajon. Ata rezultojnë pronarë të pasurive të tëra të luajtshme dhe...

Aktualitet 19:23 - 6 Maj, 2019

Denoncimet i hapin telashe gjyqtarit Fuat Vjerdha

Nga Vladimir Karaj Denoncimet mbi uljen e dënimit të një çifti të akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha dhe pafajësia për dy zyrtarë të akuzuar...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Aktualitet 10:16 - 31 Mars, 2019

Bashkëshortja e gjyqtarit të Administratives/ E piketuar nga DASH drejt SPAK-ut

27 prokurorë, kanë aplikuar pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për t’u bërë pjesë e SPAK-ut. Një ndër ta është edhe prokurorja e Tiranës, Elida Kaçkini...

Aktualitet 20:44 - 13 Mars, 2019

Padia e policisë ndaj gjyqtarit të Fierit/ Alibeaj: Kërcënim për drejtësinë

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e Policisë së Shtetit, për lirimin e protestuesit, i cili goditi me gur një...