Connect with Us

All posts tagged "gjyqtari"

Politikë 12:28 - 6 Shkurt, 2020

“Ky anëtar i KÇK”/ Balla kërcënon publikisht gjyqtarin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla i ka drejtuar sot një mesazh të fortë gjyqtarit të Tiranës, i cili mbylli çështjen e CEZ. Në...

Opinione 20:24 - 24 Janar, 2020

“I specializuar” për të mbyllur çështjet/ Gjyqtari Sallaku shfryn “tullumbacen” CEZ

Një tjetër dosje e bujëshme gjyqësore është mbyllur paraditen e sotme, me një vendim që ka befasuar “rilindasit”, protagonistë të këtij procedimi, anëtarët e Komisionit hetimor...

Kronika 10:21 - 25 Nentor, 2019

I dogjën makinën/ Flet gjyqtari i Shkodrës: Ta harrojnë se mund të më bëjnë presion

Gjyqtari i Shkodrës, Andri Ymeri, është marrë në pyetje mëngjesin e sotëm, në lidhje me djegien e makinës së tij. Ymeri është shprehur se askush nuk...

Kronika 08:50 - 25 Nentor, 2019

I vunë flakën makinës së gjyqtarit/ Identifikohen autorët

Gjatë mbrëmjes së djeshme dy makina në Shkodër janë shkrumbuar nga flakët. Mësohet se një nga makinat është në pronësi të gjyqtarit të Shkodrës, Andri Ymeri....

Kronika 10:26 - 24 Nentor, 2019

Goditi me grushte gjyqtarin gjatë ndeshjes/ Arrestohet basketbollisti i Tiranës

Basketbollisti i Tiranës Bruno Daliu është arrestuar nga policia, pas dhunës së paprecedent ndaj gjyqtarit në ndeshjen e kampionatit kundër Teutës.  Sipas njoftimit të policisë, 34-vjeçari...

Kronika 11:27 - 19 Nentor, 2019

“Skenar filmi”/ Klodiana Lala zbulon çfarë ndodhi gjatë natës në shtëpinë e gjyqtarit

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar një ngjarje të rëndë, që prek një prej njerëzve të sistemit të drejtësisë, që sipas saj ka ndodhur gjatë natës. Në...

Kronika 10:07 - 29 Tetor, 2019

Ish-kryegjyqtari i përfshirë në skandal seksual/ KLGJ rrëzon kërkesën për rikthimin në detyrë

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të mblidhet sot për të shqyrtuar kërkesat për rikthimin në detyrë të disa gjyqtarëve. Mësohet se KLGJ, ka rrëzuar kërkesën për...

Kronika 19:56 - 15 Tetor, 2019

Telefonata që “ngriti në këmbë”policinë/ Ja kush e kërcënoi gjyqtarin e Korçës

Është zbardhur autori i telefonatës kërcënuese në adresë të gjyqtarit në Korçë, Markelian Kuqo. Sipas burimeve të policisë, pas telefonatës fshihej Neim Behari, 34-vjeçari i cili...

Kronika 15:51 - 15 Tetor, 2019

Alarmi për bombë/ Flet gjyqtari: “Nuk kam nevojë për mbrojtje nga shteti”

Gjyqtari Markelian Kuqo, ka folur për mediat pasi u kërcënua sot me bombë. Kuqo është shprehur se nuk ka dijeni për ngjarjen, ndërsa ka shtuar se...

Kronika 20:42 - 3 Tetor, 2019

Denoncimi i Policisë së Shtetit rihap vetingun për gjyqtarin Ramiz Lala

Një denoncim i firmosur nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit rihapi procesin e vetingut për gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Gjirokastrës, Ramiz Lala. Sipas...

Vetingu 14:16 - 14 Shtator, 2019

Gjyqtari që futi në “kurth” bashkëshorten/ Si ka ndryshuar pasuria e Aleks Nikollit

Gjyqtari Aleks Nikolli është nën hetim nga Prokuroria për Krime të Rënda për korrupsion. Hetimet ndaj tij kanë nisur pasi Nikolli ishte pjesë e trupës gjykuese...

Lajm i Rekomanduar 13:01 - 11 Gusht, 2019

Rrjeti i Sorosit në drejtësi/ Si u zhdukën hetimet për gjyqtarin e Apelit?

Gjyqtarët dhe prokurorët, nuk fshehin vetëm pasurinë, por edhe të kalurën e tyre të errët profesionale. Të ndihmuar nga politika, një pjesë prej tyre ia kanë...

Kronika 16:44 - 30 Korrik, 2019

Ekzekutoi dy persona dhe u la lirë/ Prangoset Gentjan Doda që çoi në burg gjyqtarin 300 milionësh

Njeriu i akuzuar për vrasje të dyfishtë dhe që u la lirë gjyqësori shqiptar, Gentjan Doda është arrestuar në Britaninë e Madhe. Raportohet se Doda, i...

Kronika 12:39 - 29 Korrik, 2019

Bëmat e gjyqtarit që fshihet pas gruas/ Arjan Qafa apo turpi i drejtësisë?

Gjyqtari i Gjykatës Administrative të Apelit Arjan Qafa, nuk duhej të ishte asnjë sekond në sistemin e drejtësisë. Jo se e themi ne si media, por...

Aktualitet 13:19 - 23 Korrik, 2019

Bleu patundshmëri dhe ndërtoi pa leje/ Si e shtoi pasurinë në 8 vite Ramiz Lala

Kreu i Gjykatës Administrative të Gjirokastër, Ramiz Lala pritet të dalë nesër në seancën e Vettingut. Rivlerësimi i tij do të bëhet nga trupa e gjyqtarëve...

Aktualitet 14:36 - 18 Korrik, 2019

Nga biznesi me kromin tek pasuritë e patundshme/ Si u pasurua gjyqtari i Administratives

Në Janar të këtij viti Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, organi bazë i Vetingut, ka përcaktuar me anë të shortit një listë të re me 36...

Aktualitet 16:24 - 20 Maj, 2019

KLGJ cakton gjyqtaren e tretë të “çështjes Shullazi”

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka caktuar gjyqtaren e tretë për procesin gjyqësor të Emiljano Shullazit, pas dorëheqjes së gjyqtarit Nure Dreni. Mësohet se gjyqtarja e tretë...

Aktualitet 12:54 - 7 Maj, 2019

Hotel, restorant, karburant dhe makinë dhuratë/ Gjyqtari i kamur rehaton fëmijët  

Gjyqtarët dhe prokurorët konkurojnë bindshëm biznesmenët jo vetë ata shqiptarë, por edhe më tej në rajon. Ata rezultojnë pronarë të pasurive të tëra të luajtshme dhe...

Aktualitet 19:23 - 6 Maj, 2019

Denoncimet i hapin telashe gjyqtarit Fuat Vjerdha

Nga Vladimir Karaj Denoncimet mbi uljen e dënimit të një çifti të akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha dhe pafajësia për dy zyrtarë të akuzuar...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Aktualitet 10:16 - 31 Mars, 2019

Bashkëshortja e gjyqtarit të Administratives/ E piketuar nga DASH drejt SPAK-ut

27 prokurorë, kanë aplikuar pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë, për t’u bërë pjesë e SPAK-ut. Një ndër ta është edhe prokurorja e Tiranës, Elida Kaçkini...

Aktualitet 20:44 - 13 Mars, 2019

Padia e policisë ndaj gjyqtarit të Fierit/ Alibeaj: Kërcënim për drejtësinë

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e Policisë së Shtetit, për lirimin e protestuesit, i cili goditi me gur një...

Aktualitet 10:22 - 8 Mars, 2019

Rrahu avokaten/ Kryegjyqtari “dhunues” pa mandat dhe me kredi

Nuk kanë të ndaluar skandalet në sistemin e drejtësisë. Nga korrupsioni, imoraliteti, paaftësia dhe deri tek dhuna. Janë këto fenomene që as Vettingu duket sikur nuk...

artan hoxha zbardh te verteten
Aktualitet 21:28 - 15 Shkurt, 2019

Gyqtarit iu gjetën 17 mijë euro në banesë/ Artan Hoxha zbardh të vërtetën

Gazetari Artan Hoxha i qenë prezent në emisioni “Java” në RTSH ka folur rreth kontollit blic të bërë nga policia mëngjesin e sotëm në banesat e...