Connect with Us

All posts tagged "gjyqatre"

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi
Vetingu 11:17 - 18 Nentor, 2020

Gjyqtarja që u sulmua nga Opozita/ Alma Ahmeti pa shtëpi dhe me kredi

Me 17 korrik 2020 Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet-Vetting për gjyqtaren e Kukësit Alma Ahmeti. Kjo e fundit një eksperiencë të shkurtër ka...

Gjyqtarja me makinë të shtrenjtë dhe kredi/ 20 000 euro dhuratë, për të blerë shtëpi
Vetingu 10:58 - 17 Nentor, 2020

Gjyqtarja me makinë të shtrenjtë dhe kredi/ 20 000 euro dhuratë, për të blerë shtëpi

Gjyqtarja e Korçës Ariola Kristo, i është nënshtruar hetimeve  të Vetting që në muajin Dhjetor të vitit 2019. Kur po bëhen gati rreth një vit nga...

“Refuzoi” gjyqtarët problematikë/ E pastreha nga KLD në Apelin e Shkodrës
Vetingu 11:11 - 13 Nentor, 2020

“Refuzoi” gjyqtarët problematikë/ E pastreha nga KLD në Apelin e Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet-Vetting për gjyqtaren e Gjykatës së Apelit, Shkodër, Valbona Vata, në Mars të vitit 2019. Ende nuk ka një...

Vetingu 13:49 - 3 Nentor, 2020

Dosja e “mostrës” e Laprakës/ Pasuria e gjyqtares që i dha lirinë pedofilit

Gjyqtaja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Shefkie Demiraj, e cila që prej një viti po hetohet nga Vettingu, është përballur edhe më herët...

Covid “mbërthen” gjykatën e Durrësit/ Gjyqtarë e prokurorë rezultojnë pozitivë
Sociale 10:48 - 3 Nentor, 2020

Covid “mbërthen” gjykatën e Durrësit/ Gjyqtarë e prokurorë rezultojnë pozitivë

Gjykata e Durrësit është “mbërthyer” nga Covid-19. Mesohet se një gjyqtare, një prokuror dhe një oficer i policisë gjyqësore janë konfirmuar pozitivë. Tashmë priten rezultatet e...

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët
Lajme 16:26 - 26 Tetor, 2020

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin/ GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët

Gjykata e posaçme pushon akuzen ndaj tre gjyqtarëve që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, të dyshuar për korrupsion e shpërdorim detyre. Pushohet çështja për...

Vetingu 14:07 - 18 Tetor, 2020

Vetingu “i vë kyçin” Apelit të Korçës/ Mbetet vetëm me një gjyqtar, qindra dosje në pritje

Nga gjashtë gjyqtar që ka patur Gjykata e Apelit te Korçës momentalisht shkallët e kësaj gjykate edhe ditën e sotme i ka ngjitur vetëm një gjyqtar....

U mor i pandehur nga SPAK/ KPA pezullon nga detyra gjyqtarin Luan Daci
Vetingu 10:52 - 9 Qershor, 2020

“Drejtësi për Drejtësi”/ Gjyqtarët e ngelur në sitën e vettingut kërkojnë shkarkimin e Luan Dacit

Gjyqtarët e shkarkuar nga vettingu kanë krijuar shoqatën “Drejtësi për Drejtësi” ndërsa kërkojnë shkarkimin e Luan Dacit. Gjyqtarët dhe Prokurorët e shkarkuar nga Vettingu i kanë dërguar...

I paditur tek Krimet e Rënda/ Biznesmeni prej 4 vitesh në postin e gjyqtarit
Kronika 13:49 - 8 Maj, 2020

U shkarkuan për fshehje të pasurisë/ SPAK nis hetimet për “10 koka të mëdhaja” të drejtësisë

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar deklaron se po heton 10 ish-gjyqtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese që u shkarkuan nga vettingu...

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë
Aktualitet 21:58 - 10 Nentor, 2018

Dënoi kokën e mafies së Vlorës/ Kush është gjyqtari që KPK e shkarkoi

“I paprekshmi” i Vlorës, Edison Harizaj, që u ekzekutua mbrëmjen e së martës në Durrës, kishte arritur të rifitonte lirinë pas një rasti të dokumentuar korrupsioni...

Aktualitet 11:54 - 28 Prill, 2018

Rama u tregon “dhëmbët” gjyqtarëve dhe prokurorëve/ “Po iu shembet pallati i drejtësisë”

“Pallati i drejtësisë po shembet, të korruptuarit brenda pallatit nuk kanë shpëtim, njerëzit po e shohin se si po përshkallëzohet procesi e si po ikin një...