Connect with Us

All posts tagged "gjyq"

Politikë 09:54 - 15 Janar, 2021

Akuzat për shitblerje votash/ Nis seanca e parë gjyqësore për dojsen që trazoi politikën

Ka nisur sot  seanca e parë gjyqësore për “Dosjen 184” në Dibër, e cila trazoi politikën shqiptare pas publikimit të përgjimeve në BILD-in Gjerman. Prokuroria e...

LSI organizatore e protestave të dhunshme?/ Kryemadhi: Do ishte nder për mua
Politikë 19:44 - 5 Janar, 2021

30 vite nga numri i parë i Rilindjes Demokratike/ Çfarë deklaronte në vitin 2000 Monika Kryemadhi për gazetën opozitare

Me 5 janar të vitit 1991 doli numri i parë i gazetës Rilindja Demokratike, e para gazetë opozitare, që u projektua si organ i PD-së. Sot...

“Gregu është djali i Kristaq Ramës”/ Kryeministri shuan aludimet: Është provuar 100% se…
Politikë 22:31 - 24 Dhjetor, 2020

“Gregu është djali i Kristaq Ramës”/ Kryeministri shuan aludimet: Është provuar 100% se…

Kryeministri Edi Rama folur mbrëmjen e sotme për akuzat e ngritura se Gregori nuk është djali i tij, por i babait të tij me ish-gruan e...

''Gabuam që në fillim''/ Ish-i përndjekuri politik Simon Mirakaj: Shtresa jonë nuk ka marrë atë që meriton 
Lajme 21:01 - 24 Dhjetor, 2020

”Gabuam që në fillim”/ Ish-i përndjekuri politik Simon Mirakaj: Shtresa jonë nuk ka marrë atë që meriton 

Zvarritja e procesit të dëmshpërblimit të ish-të përndjekurve politikë gjatë regjimit komunist, ka bërë që jo vetëm të dënuarit, por edhe trashëgimtarët të largohen nga jeta...

U kap me armë në makinë/ Ja sa vite burg rrezikon Fjolla Morina
Aktualitet 10:48 - 16 Nentor, 2020

U kap me armë në çantë/ Prokuroria mbyll hetimet për Fjolla Morinën

Prokuroria e Kukësit ka përfunduar hetimet për këngëtaren Fjolla Morina. Këngëtarja Fjolla Morina akuzohet për armëmbajtje pa leje. Bëhet me dije se është pushuar akuza për...

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë/ Thirren si dëshmitarë emra të njohur, çfarë u vendos për Sali Berishën
Politikë 13:45 - 6 Nentor, 2020

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë/ Thirren si dëshmitarë emra të njohur, çfarë u vendos për Berishën

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë, thirren si dëshmitarë emra të njohur, çfarë vendosi gjykata për Sali Berishën Gjykata e Tiranës ka vendosur që të thërrasë si dëshmitar...

Skualifikuan padrejtësisht kandidatin/ BKH pranon fajin pasi u hodh në gjyq
Kronika 18:55 - 2 Nentor, 2020

Skualifikuan padrejtësisht kandidatin/ BKH pranon fajin pasi u hodh në gjyq

Byroja Kombëtare e Hetimit ka reaguar në lidhje me akuzat për skualifikimin padrejtësisht të një kandidati nga gara e rekrutimit të hetuesve. BKH bën me dije...

Showbizz 13:26 - 27 Tetor, 2020

“A po don gjyq me mua”/ Plas keq mes Adelina Ismailit dhe këngëtarit të njohur

Këngëtaren Adelina Ismailin do ta shohim sërish në ekran, por tani si moderatore, pasi këngëtarja ka treguar se ka nisur emisionin e saj “Tetë a tetë...

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Shullazit/ Kush e zëvendëson gjyqtaren e shkarkuar
Aktualitet 11:47 - 19 Tetor, 2020

Shtyhet sërish gjyqi ndaj Shullazit/ Kush e zëvendëson gjyqtaren e shkarkuar

Shtyhet sërish procesi gjyqësor për Emiliano Shullazin dhe anëtarët e tjerë të grupit të tij në Gjykatën e Posaçme të Apelit. Mësohet se shkak i shtyrjes...

Shtyhet gjyqi për grabitjen e vitit 2017 në Rinas/ Gjobiten avokatët
Kronika 11:14 - 13 Tetor, 2020

Shtyhet gjyqi për grabitjen e bujshme në Rinas/ Gjobiten avokatët

Shtyhet sërish procesi për të pandehurit e grabitjes së ndodhur në Rinas më 9 shkurt të vitit 2017. Kjo ka bërë që avokatët mbrojtës të gjobiten...

Gjyqi për “Agimin e Artë”/ Gjykata shpall fajtor Giorgos Roupakias
Politikë 10:54 - 7 Tetor, 2020

Gjyqi për “Agimin e Artë”/ Gjykata shpall fajtor Giorgos Roupakias

Sot në Greqi po mbahet gjyqi për Agimin e Artë ndërsa mësohet se Giorgos Roupakias është shpallur fajtor për vrasjen e Pavlos Fyssas. Mbi Roupakias  rëndojnë...

Pas 5 vitesh e gjysmë gjyqe, pritet vendimi për “Agimin e Artë” në Greqi
Politikë 10:45 - 7 Tetor, 2020

Pas 5 vitesh e gjysmë gjyqe, pritet vendimi për “Agimin e Artë” në Greqi

Pas 5 vitesh e gjysmë gjyqe, liderë dhe ligjvënës të partisë Agimi i Artë, pritet të përballen sot me verdiktin final nën akuzën e kryerjes së...

Video-Të rinjtë “i çjerin maskën” në zyrën e tij Veliajt/ I kërkojnë llogari për vrasjen e Ardit Gjoklajt
Politikë 20:39 - 4 Tetor, 2020

“Basha gjobit bizneset”/ Veliaj: La protestën e Astirit se kapi një makinë 130 mijë euro nga kontaktorët

Veliaj sfidon Bashën/ Pse smë hedh në gjyq kur them se le protestën e “Astirit” për një makinë 130 mijë euro Prej disa ditësh, kryebashkiaku i...

Fiks Fare/ Regjisori i njohur: 25 vjet në dyert e shtetit për pronën e fituar nga gjykata!
Sociale 22:24 - 2 Tetor, 2020

Fiks Fare/ Regjisori i njohur: 25 vjet në dyert e shtetit për pronën e fituar nga gjykata!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së premtes sorollatjet e ish pronarëve që të përfitojnë kompensimin apo kthimin e trojeve të tyre të sekuestruara. Megjithëse vitet kalojnë,...

Artan Hoxha tregon si ndodhi vrasja e 25 vjeçarit/ Gjithçka u bë në 3 minuta
Politikë 16:03 - 30 Shtator, 2020

Vrasja e Azem Hajdarit/ Artan Hoxha: Ja pse Berisha vendosi të flasë tani

Gazetari Artan Hoxha ka folur sërish lidhur me deklaratat e ish-kryeministrit Sali Berisha për vrasjen e ish-liderit të lëvizjes Dhjetor ’90, Azem Hajdari. Hoxha tha se...

Iu mbajti pagën për pandeminë/ Murrizi e Roshi fitojnë gjyqin me Kuvendin
Politikë 10:08 - 28 Shtator, 2020

Iu mbajti pagën për pandeminë/ Murrizi e Roshi fitojnë gjyqin me Kuvendin

Dy deputetët e opozitës parlamentare, Myslim Murrizi dhe Artur Roshi kanë fituar gjyqin ndaj Kuvendit, duke detyruar këtë të fundit që t’u paguajë pagën e plotë...

Politikë 15:52 - 23 Shtator, 2020

Nis procesi ndaj Izet Haxhisë/ Prokuroria kërkon thirrjen si dëshmitar të Berishës

Nis procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar të thirren si dëshmitarë në procesin...

Kronika 11:35 - 13 Shtator, 2020

Mungonin prokurorët/ Shtyhet seanca për 3 të arrestuarit për sulmin në Volorekë

Shtyhet seanca gjyqësore për 3 të arrestuarit si autorë të dyshuar të sulmit ndaj hotel Volorekës në Pogradec. Gjyqi është shtyrë për Ervin Kalanë, Meard Berberin...

MIE pranon humbjen me kompaninë greke/ Fajëson LSI dhe PD
Politikë 12:07 - 7 Shtator, 2020

MIE pranon humbjen me kompaninë greke/ Fajëson LSI dhe PD

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka reaguar pas lajmit se Gjykata e Arbitrazhit i ka dhënë të drejtë kompanisë greke “Aktor” e cila hodhi...

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi
Aktualitet 10:00 - 13 Gusht, 2020

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi?!

Kohët e fundit kemi lexuar shumë reagime nga personazhe publike, jo publike, shërbëtorë të Yllit apo edhe njërëz afër dhe larg tij, se po bëhet një...

Dosja e inceneratorëve/ A do të hetojë SPAK edhe bashkëshorten e Ben Blushit?
Denoncim 11:33 - 12 Gusht, 2020

Letra e biznesmenit në ambasadën e SHBA-ve/ Ben Blushi kërkoi 2 apartamente për deklaratën e pasurisë, tani po më grabit me gjykatë pronat

Letra e biznesmenit Andon Dhima drejtuar ambasadës së SHBA-ve në Tiranë nuk është e vetmja. CNA.al do sjellë edhe të tjera materiale ekskluzive për raste denoncimesh...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal përfundon në burg
Life Style 09:45 - 22 Korrik, 2020

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kemal dhunon Mesuden dhe e detyron të mbajë anën e tij në gjyq

Kemal dhunon Mesuden dhe e detyron të mbajë anën e tij. Defne kyçet në tualet dhe tenton vetëvrasjen. Nazan dhe Serkan përpiqen ta bindin të hapë...

FRPD marshim-protestë para Kryeministrisë/ Këlliçi: Qeveria e ka mëndjen për shpenzime luksi dhe propagandë
Politikë 18:09 - 21 Korrik, 2020

Besa Shahini nuk i shkoi në gjyq/ Belind Këlliçi e paralajmëron: Nuk i ke bërë mirë llogaritë

Sot në Gjykatën Penale është mbajtur seanca gjyqësore ndaj Belind Këlliçit, i cili është kallëzuar penalisht nga Ministrja e Arsimit Besa Shahini. Këlliçi deklaron në një...