Connect with Us

All posts tagged "gjykates"

Vetingu 18:59 - 28 Maj, 2020

Rikthehet Vettingu/ Më 3 Qershor rivlerësohet ish-kryetarja e Gjykatës së Lartë

Pas një shkëputje më shumë se dy mujore, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet të rifillojë punën në datën 3 qershor. Në seancën e parë pas...

Denoncim 21:21 - 21 Janar, 2020

Denoncon “Stop”/ Shkarkohet nga Vettingu, Kryetarja e Gjykatës, nuk lë zyrën!

Procesi i Vetingut shkarkoi edhe kryetaren e Gjykatës Administrative të Shkallës së parë Durrës, Marjana Velcani. Por “Stop”sjell me pamje faktin, se zonja Velcani nuk e...

Politikë 16:18 - 23 Dhjetor, 2019

Gjyqtar i çështjes “babale”/ “Gjermeni fshinte penalitete në këmbim parash”

Ish Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili pretendon se ka fakte për akte korruptive të gjyqtarit Artan Gjermeni, gjyqtar ky...

Aktualitet 19:39 - 21 Mars, 2019

Mbushën moshën e pensionit/ Ndërpritet vettingu për një prokuror dhe një gjykatës

Pasi mbushën moshën e pensionit, komisioni njoftoi ndërprerjen e procesit të vettingut për një gjyqtar të Gjykatës së Durrësit dhe një prokuror pranë Prokurorisë së Tiranës....

vendi ku ndodhi vrasja ne ish-bllok dhe ervis martinaj
Aktualitet 16:21 - 24 Janar, 2019

Masakra në ish-Bllok/ Zbardhen detaje të reja

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me grupin kriminal të masakrës së ndodhur në ish-Bllok më 4 tetor të 2018-ës ku humbi jetën shtetasi Fabiol...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 14:14 - 21 Janar, 2019

Dënohet Basha/ Zbardhet vendimi i gjykatës

Është zbardhur vendimi i Gjykata e Rrethit gjyqësor Tiranë, e cila shpalli sot fajtor për “Shpifje” kreun e PD-së Lulzim Bashën. Basha është dënuar me 50...

vrasja e dy motrave ne ballsh te fierit
Aktualitet 13:15 - 18 Janar, 2019

Vrasja e dy motrave në Ballsh/ Vëllai kërkesë Gjykatës

Vëllai i dy motrave që u vranë në Ballsh të Fierit ka bërë një kërkesë në gjykatë. Gjyshmir Caushaj ka kërkuar kujdestarinë e dy fëmijëve të...

Aktualitet 18:55 - 16 Nentor, 2018

Topi në duart e Vjollcës dhe shantazhet ndaj drejtësisë

Dikur ikona televizive dhe zëri i halleve dhe problemeve të  shqiptarëve, sot duket se ka ndyshuar misionin e tij. Një televizion kombëtar që ka rënë në...

Kosova & Rajoni 15:46 - 11 Prill, 2018

I dorëzohen gjykatës në Stamboll 6 shtetasit turq të deportuar nga Kosova

Gjashtë shtetasit turq të deportuar nga Kosova në Turqi janë dorëzuar në Gjykatën e Stambollit në Pallatin e Drejtësisë në Stamboll pasi kanë mbaruar procedurat e...

Aktualitet 20:26 - 29 Dhjetor, 2017

Vendimi përfundimtar i Gjykatës për deputetët e paraburgosur

Dy nga katër deputetët e paraburgosur janë liruar ditën e sotme nga masa e hetimit me paraburgim, ndërkohë që aktgjykimi për dy të tjerët prej tyre...

Aktualitet 22:09 - 9 Gusht, 2017

E pabesueshme!/Bota ka nevojë për më shumë gjykatës si ky! (Fotot)

Gjykatësi Frank Caprio është gjykatësi i një seriali që tregon mbi çështjet gjyqësore dhe mbi mënyrën se si ky gjyqtar sillet me personat e akuzuar. Ajo...

Aktualitet 23:53 - 17 Tetor, 2016

Ja lista e gjyqtarëve dhe prokurorëve që do t’u hetohet pasuria

Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive i ka dërguar Hipotekës listën me emrat e gjyqtarëve dhe prokurorëve si dhe të administratës së KLD-­së...

Aktualitet 23:18 - 2 Maj, 2016

Kush është gjykatësi i arrestuar?

Policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e sotme gjyqtarin Ibrahim Hoxha dhe djalin e tij Ledian Hoxha, pasi u kapën duke marrë 6 milion lek për një...

Aktualitet 23:01 - 2 Maj, 2016

Arrestohet gjykatësi në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar mbrëmjen e sotme një gjykatës. Burimet bëjnë me dije se në prangat e policisë ka rënë gjykatësi Ibrahim Hoxha. Mësohet se prangosja...

Uncategorized 15:13 - 17 Mars, 2015

Britani/Shkarkohen tre gjykatës, shihnin pornografi

Tre gjykatës në Britaninë e Madhe janë shkarkuar për shkak se shihnin materiale pornografike përmes llogarive të tyre zyrtare, njoftoi Zyra e hetimit për Sjelljen e...