Connect with Us

All posts tagged "gjykate"

Kronika 12:22 - 23 Shkurt, 2021

Skandali tek “Shefqet Ndroqi”/ Lirohet infermierja dhe sanitarja e spitalit

Gjykata e Apelit ka liruar infermieren e spitalit Covid2, Sidorela Cela si edhe sanitaren e këtij spitali, Rukije Hoxha. Mësohet se është dhënë detyrim paraqitje për...

Aktualitet 12:36 - 15 Shkurt, 2021

U arrestua për skemë mashtrimi 1.5 milionë dollarë/ Lirohet ish-drejtori i AKBN-së

Ish-drejtor i AKBN-së Klodian Gradeci, është liruar me detyrim paraqitje nga Gjykata e Tiranës. Gjykata e Tiranës ndryshoi masën e sigurisë nga“Arrest shtëpie” në “Detyrim paraqitje”...

Aktualitet 14:23 - 2 Shkurt, 2021

Gjykata e Durrësit merr vendimin/ Mbyllet dosja e “Velierës”

Gjykata e Shkallës së Parë Durrës ka vendosur mbylljen e çështjes Veliera dhe pushimin e hetimeve . Në seancën e sotme është vendosur që punimet të...

Vrasja në familjen myslymane përfundon në gjykatë
Kronika 21:11 - 1 Shkurt, 2021

Vrasja në familjen myslymane përfundon në gjykatë

Pothuajsë një vit nga krimi i rëndë në një familje myslymanësh të dëvotshëm, drejtësia pret të nis betejën ligjore në sallën e gjyqit. Më 12 shkurt...

Zyrtarizohet akuza/ Veliaj padit për shpifje në gjykatë Grida Dumën
Politikë 19:22 - 25 Janar, 2021

Zyrtarizohet akuza/ Veliaj padit për shpifje në gjykatë Grida Dumën

Gjykata e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për shpifje ndaj ish deputetes së PD-së, Grida Duma. Kjo lidhet me deklarata e para dy ditëve më parë,...

Akuzat për lejet e ndërtimit/ Veliaj padit Grida Dumën për shpifje
Politikë 16:27 - 23 Janar, 2021

Akuzat për Ndragetën/ Veliaj: Vijnë nga një trafikante e njohur apartamentesh

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë për shipifje ish deputeten e PD-së, Grida Duma. Përmes një reagimi në rrjetet sociale Veliaj thekson...

Vetingu 14:24 - 23 Janar, 2021

Skandali seksual në Gjykatë dhe pasojat/ Vettingu nis hetimet për gjyqtaren

Gjyqtarja e Gjirokastrës Blerta Çibuku (Marku), është vënë nën hetim nga Vettingu, në fund të vitit që lamë pas. E njëjta gjyqtare është bërë objekt në...

Kronika 16:31 - 20 Janar, 2021

U vra nga i vëllai në bashkëpunim me babain/ Mbyllen hetimet për Eglantina Bucin

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për vrasjen e Eglantina Bucit, duke dërguar në Gjykatë dosjen për Faik e Shkëlzen Bucin si autor të ngjarjes. Vrasja...

Vrasja e Klodian Rashës/ Çuçi: Një hetim model, dosja është gati për në gjykatë
Politikë 22:15 - 19 Janar, 2021

Vrasja e Klodian Rashës/ Çuçi: Një hetim model, dosja është gati për në gjykatë

Hetimet për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një oficer policie ende nuk janë mbyllur. Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, sqaroi në emisionin “Përballë” se...

Aktualitet 14:37 - 19 Janar, 2021

Ndërtimi i spitalit të Fierit/ Banorët nuk dorëzohen: Betejën do ta vijojmë në gjykatë

Ditën e sotme në Fier kanë zbarkuar dhe makineritë e para që për ndërtimin e spitalit Rajonal në Fier. Banorët vazhdojnë të kundërshtojnë dhënien e truallit...

Kronika 10:34 - 14 Janar, 2021

Zhvati vajzën e pacientes me Covid/ Gjykata lë në burg sanitaren e spitalit

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg sanitaren e “Shefqet Ndroqit” e akuzuar për mashtrim. Sipas prokurorisë, Tire Alldërvidhi i ka marrë shuma të konsiderueshme parash...

Politikë 10:04 - 14 Janar, 2021

Tires “nuk i shkon” avokati/ Shtyhet seanca për sanitaren, shfaqet e penduar

Shtyhet seanca e dhënies së masës së sigurisë në Gjykatën e Tiranës për Tire Alldërvishin. Shkak i shtyrjes së seancës për sanitaren që akuzohet për korrupsion...

Komisariati Kamëz s’njeh vendimin e gjykatës/ I mban armën e gjahut qytetarit për dy vite
Denoncim 23:09 - 7 Janar, 2021

Komisariati Kamëz s’njeh vendimin e gjykatës/ I mban armën e gjahut qytetarit për dy vite

Selim Çerpja ka denoncuar në “Stop”, se ka që në vitin 2017, që përmes dy vendimeve të formës së prerë dhe një urdhri ekzekutimi nga Prokurori,...

Çështja e detit me Greqinë/ Bushati tregon çfarë duhet të bëjnë dy vendet
Politikë 18:05 - 5 Janar, 2021

Çështja e detit me Greqinë/ Bushati tregon çfarë duhet të bëjnë dy vendet

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ishte i ftuar pasditen e sotme në rubrikën ‘’Opinion’’ ka diskutuar për çështjen e detit dhe marrëdhëniet Shqipëri-Greqi. Bushati konfirmon se...

Kronika 11:12 - 4 Janar, 2021

U arratis nga ambientet e komisariatit në Tiranë/ Gjykata jep vendimin për 30-vjeçarin

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë, për të riun Rigels (Riljon) Lala, i cili u arratis mëngjesin e sotëm...

Politikë 12:18 - 24 Dhjetor, 2020

Ngritja e “Kushtetueses”/ Meta: Duhet të monitorojmë funksionimin e Gjykatës

Presidenti Ilir Meta ka folur sot nga Elbasani pas ngritjes së Gjykatës Kushetuese. Meta u shpreh se ai ka bërë gjithçka që Kushtetuesja të bëhej funksionale...

Aktualitet 14:58 - 22 Dhjetor, 2020

CNA.al mposht Mirel Mërtirin/ Njeriu i inceneratorëve dhe ortaku i Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës dështon në gjykatë

Mirel Mërtiri i njohur si një personazh problematik, i shumëakuzuar nga opozita si një njeri i përfshirë në një aferë e cila, sipas Partisë Demokratike pretendohet...

Iu gjet droga në lavatriçe/ Gjykata kthen në burg 50 vjeçaren, Vera Preka
Kronika 13:43 - 19 Dhjetor, 2020

Iu gjet droga në lavatriçe/ Gjykata kthen në burg 50 vjeçaren, Vera Preka

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën nga arrest shtëpie që kishte dhënë gjykata e Lezhës, në arrest me burg për 50 vjeçaren Vera Preka, të cilës...

Seanca në Gjykatën SPeciale/ Avokati i Selimit: Prokuroria nuk e përmbushi detyrimin
Aktualitet 12:47 - 17 Dhjetor, 2020

Seanca në Gjykatën SPeciale/ Avokati i Selimit: Prokuroria nuk e përmbushi detyrimin

Në Gjykatën Speciale është duke u mbajtur seancë statutore e ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit dhe Selimit. Avokati i Rexhep Selimit, David Young ka thënë se ka...

Aktualitet 12:19 - 16 Dhjetor, 2020

Gjyqtari në Vlorë injoron masat anti Covid-in/ 32 të arrestuar, policë e avokatë mbushin plot sallë

Sot është mbajtur seanca gjyqësore për 32 të arrestuarit për kultivim lëndësh narkotike në Vlorë. Por ajo që bie në sy është se seanca është mbajtur...

Aktualitet 14:24 - 12 Dhjetor, 2020

Kush dhe pse po i vë gjobë biznesmenit Arben Reli?!

Janë jo pak, por tre emisione të njëpasnjëshme pseudoinvestigative, thuajse të turpshme deri në neveri ato që ka bërë së fundi Fiks Fare dhe mediat e...

Bota 13:50 - 30 Nentor, 2020

Foto-U kap me armë dhe kokainë/ Notis Sfakianakis me pranga në gjykatë: Është ashtu siç e dini

Këngëtari i njohur grek Notis Sfakianakis që u arrestua mbrëmjen e së dielës, doli sot para trupit gjykues në Athinë. Më herët ai deklaroi se armën...

Ashpërsohet masa për gjyqtaren Mimoza Markgjeka/ Ja çfarë vendoosi Gjykata e Posaçme
Aktualitet 14:44 - 24 Nentor, 2020

E akuzuar për korrupsion/ GjKKO merr vendimin për gjyqtaren Mimoza Margjeka

GjKKO ka vendosur masën “detyrim paraqitje” për gjyqtaren Mimoza Margjeka. Margjeka ishte në masën “arrest në shtëpie”. Gjyqtarja Margjeka akuzohet për veprën penale “korrupsion”. Nga përgjimet...