Connect with Us

All posts tagged "gjykata"

Arrestimi i shefit të UÇK-së/ Gjykata Speciale jep detajet, ja për çfarë akuzohet
Politikë 20:53 - 24 Shtator, 2020

Arrestimi i shefit të UÇK-së/ Gjykata Speciale jep detajet, ja për çfarë akuzohet

Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë, ka bërë të ditura të enjten detajet e aktakuzës kundër Salih Mustafës, i cili po të njëjtën...

Lleshaj e pranon/ Mjeti qarkullonte me targa falso
Politikë 11:00 - 24 Shtator, 2020

Kur do t’i publikojë të dhënat e BMW-së Sandër Lleshaj?

Gati një muaj më parë, CNA.al denoncoi një skandal, në të cilin është përfshirë ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj. CNA.al tregoi sesi në kulmin e pandemisë...

Vrau me thikë 33-vjeçarin/ Gjykata jep vendimin për Arbër Kote
Kronika 09:19 - 22 Shtator, 2020

Vrau me thikë 33-vjeçarin/ Gjykata jep vendimin për Arbër Kote

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën “arrest ne burg” për Arbër Kote. 26 vjeçari vrau me thikë për rrugën e makinës Idajet Dullën. Pas një sherri...

Aktualitet 14:06 - 17 Shtator, 2020

4 vite burg për Presidentin e Besëlidhjes Gjok Ndoka/ Akuzohet për tjetërsim pronash

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 4 vite burg Gjok Ndokën, Presidentin e ekipit të Besëlidhjes. Sipas Gjykatës ata kanë...

Kronika 12:49 - 17 Shtator, 2020

Tjetërsimi i pronave/ Dënohet me burg ish-kryebashkiaku i Lezhës

Ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj është dënuar me katër vite burg, për “shpërdorim të detyrës. Kujtojmë këtu se Frrokaj është marrë i pandehur në lidhje me...

U akuza për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari/ Gjykata e Beratit liron të moshuarin
Kronika 13:09 - 16 Shtator, 2020

U akuzua për ngacmim seksual ndaj një 16-vjeçari/ Gjykata e Beratit liron të moshuarin

Gjykata e Beratit ka dhënë masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 66-vjeçarin Romeo Oço i arrestuar për “ngacmim seksual” ndaj një 16-vjeçari. Ai ka mbërritur në...

Aktualitet 11:58 - 16 Shtator, 2020

Qirje Fotaqi, si bandit dhe gënjeshtar

Qirje Fotaqi, kështu duhet quajtur në fakt Foti Cici, i cili pretendon se është klerik dhe patriot shqiptar, por në fakt nuk mban asnjë detyrë, në...

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)
Kronika 18:20 - 15 Shtator, 2020

Dokumentet/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për pasuritë e trafikantit të drogës Ylli Ndroqi  (Xhemail Pasmaçiu)

CNA.al ka mundur të sigurojë vendimin e plotë të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, në lidhje me pasuritë e trafikantit të drogës...

Kronika 11:23 - 15 Shtator, 2020

U dënua me 15 vite burg/ Domart Konjari letër nga arratia ambasadës franceze

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) dënoi dje me 15 vite burg Domart Konjarin, i akuzuar nga autoritetet franceze si “koka” e...

Manjani nuk përmbahet/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, pastaj thonë Shqipëria do bëhet
Politikë 22:50 - 9 Shtator, 2020

Habit Manjani/ Ambasadorët shkojnë pinë birra në Korçë, bëjnë muhabete kot

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ngritur akuza të forta ndaj ambasadorëve të huaj që kanë ardhur në vendin tonë. Manjani tha se disa ambasadorë shkojnë...

Kryente martesa mes të rinjve për t’i çuar luftëtarë për ISIS/ Merret vendimin për Lubjana Gjeçajn
Kronika 11:34 - 8 Shtator, 2020

Kryente martesa mes të rinjve për t’i çuar luftëtarë për ISIS/ Merret vendimin për Lubjana Gjeçajn

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën  e sigurisë”Arrest me Burg” për Lubjana Gjeçajn. 43-vjeçarja u arrestua 2 ditë më parë në zonën e Astirit nga efektivët...

Ironizon Manjani/ "Suksesi" i gjykatave po zgjerohet ndjeshëm
Politikë 14:38 - 6 Shtator, 2020

Ironizon Manjani/ “Suksesi” i gjykatave po zgjerohet ndjeshëm

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, ka ironizuar Reformën në Drejtësi dhe krijimin e gjykatave. Në një postim në rrjetet sociale, Manjani thotë se “suksesi” i gjykatave...

Babë e bir vranë 23-vjeçaren/ Avokati: Vajza nuk vinte në shtëpi, kontakti i fundit ka qenë me të ëmën
Kronika 13:20 - 6 Shtator, 2020

Babë e bir vranë 23-vjeçaren/ Avokati: Vajza nuk vinte në shtëpi, kontakti i fundit ka qenë me të ëmën

Gjykata ka vendosur pak më parë të lërë në burg Faik dhe Shkëlzen Bucin, pasi babë e bir akuzohen se vranë Eglantina Bucin në vitin 2012....

Vrasja dhe groposja në mal e 23 vjeçares/ Gjykata jep vendimin për babain dhe vëllain e Eglantinës
Kronika 13:03 - 6 Shtator, 2020

Vrasja makabre e 23 vjeçares/ Gjykata jep vendimin për babain dhe vëllain e Eglantinës

Gjykata ka dhënë masën “arrest me burg” për babain dhe vëllain e Eglantina Bucit, të cilët akuzohen se i morën jetën në vitin 2012 dhe e...

Shkëlzen Berisha: Diveroli pranoi para gjykatës se kishte gënjyer
Aktualitet 14:14 - 3 Shtator, 2020

Shkëlzen Berisha: Diveroli pranoi para gjykatës se kishte gënjyer

Nga Shkëlzen Berisha Të dashur miq Një nga arsyet kryesore të hapjes së gjyqit në SHBA ka qenë rrëzimi i shpifjeve të hedhura ndaj meje prej...

Punëtori i bashkisë ra nga pema dhe ndërroi jetë/ Gjykata lë në burg inxhinierin
Kronika 16:40 - 29 Gusht, 2020

Punëtori i bashkisë ra nga pema dhe ndërroi jetë/ Gjykata lë në burg inxhinierin

Gjykata ka caktuar masën “arrest me burg” për inxhinierin Karafil Bregu, pasi dy ditë më parë punëtori i Bashkisë Shkëlqim Metkaj ra nga pema dhe ndërroi jetën....

Merr fund arratia e Skerdilajd Bellos/ Arrestohet pas 9 muajsh ish-punonjësi i ALUIZNI-t
Kronika 13:35 - 27 Gusht, 2020

Merr fund arratia e Skerdilajd Bellos/ Arrestohet pas 9 muajsh ish-punonjësi i ALUIZNI-t

Policia ka njoftuar sot se ka marrë fund arratia e Skerdilajd Bellos, ish-punonjësit të ALUIZNI-t në Durrës. Mësohet se 30-vjeçari Bello ka rënë në prangat e...

Satire Politike 12:17 - 27 Gusht, 2020

Pse na duhet ky intelektual?/ Të gjitha rastësitë e drogës i ndodhin Ylli Ndroqit

Në datën 3 gusht 2020, SPAK bëri të ditur se me vendim të Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka sekuestruar pasurinë e...

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Gjykata merrvendimin për 60-vjeçarin
Kronika 10:53 - 26 Gusht, 2020

Ngacmoi seksualisht një vajzë të mitur/ Gjykata merr vendimin për 60-vjeçarin

Gjykata e Kavajës cakton “arrest shtëpie” për 60-vjeçarin që ngamoi seksualisht një 13-vjeçare. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.SH 60 vjeç. I moshuari u vu...

Doli xhiro me motor uji dhe la 17-vjeçaren të mbytej/ Lihet në burg Indrit Bajraktari
Kronika 09:14 - 23 Gusht, 2020

Doli xhiro me motor uji dhe la 17-vjeçaren në det/ Lihet në burg Indrit Bajraktari

Gjykata ka lënë në burg Indrit Bajraktarin, të riun që doli për xhiro me motor uji në det dhe e la 17-vjeçaren të mbytej. Mësohet se...

Vrau padashje shokun e ngushtë/ Lihet në burg Stjuart Smakaj
Kronika 11:43 - 20 Gusht, 2020

Vrau padashje shokun e ngushtë/ Lihet në burg Stjuart Smakaj

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg Stjuart Smakajn, të riun që vrau aksidentalisht shokun e ngushtë tre ditë më parë në Shkodër. Mësohet se Gjykata...

Bashkëjetesë në burg me vendim gjykate!/ Anila Hoxha publikon historinë e veçantë
Lajme 14:23 - 18 Gusht, 2020

Bashkëjetesë në burg me vendim gjykate!/ Anila Hoxha publikon historinë e veçantë

Gazetarja Anila Hoxha ka publikuar një rast ku gjykata njeh bashkëjetesën në distancë mes një të dënuari me burgim të përjetshëm dhe një 46-vjecareje me të...

Punonjësi infektohet me Covid-19/ Mbyllet Gjykata e Apelit në Vlorë
Sociale 16:01 - 17 Gusht, 2020

Punonjësi infektohet me Covid-19/ Mbyllet Gjykata e Apelit në Vlorë

Një punonjës i Gjykatës së Apelit në Vlorë, është infektuar me Covid-19 duke çuar kështu në mbylljen e këtij institucioni të drejtësisë. Menjëherë sapo është konfirmuar...