Connect with Us

All posts tagged "gjykata Fier"

Vetingu 11:45 - 6 Janar, 2020

Ministrja e Ramës kërkoi “kokën” e tij/ Gjyqtari merr mbi 29 mijë euro dhuratë

Nën hetim nga Komisioni i Pavarur i Kuliafikimit, në këtë fazë është edhe gjyqtari i Fierit Ergys Selmani. Për gjyqtarin në fjalë, në Maj të viti...

Kronika 10:34 - 21 Dhjetor, 2019

Vrasja e dyfishtë në Fier/ Gjykata jep vendimin për autorin

Është lënë sot në burg me vendim gjyqësor autori që kreu vrasje të dyfishtë, dy ditë më parë në qytetin e Fierit. Gjykata ka dhënë masën...

Lajm i Rekomanduar 13:37 - 8 Shtator, 2019

Nga manipulimi i një vrasjeje tek skandali seksual/ Bëmat e gjyqtarit të Fierit në filtër

Procesi i Vettingut për gjyqtarët dhe prokurorë këtë sezon ka nisur me konfirmime në detyrë.  Ky është një sinjal se ka ende njerëz të ndershëm në...

Aktualitet 11:17 - 29 Gusht, 2018

Shkaktoi aksidentin tragjik në Fier/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për 24- vjeçarin

Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 24- vjeçarin Amarildo Çalamani, autori i aksidentit të rëndë në Roskovec të Fierit...

Aktualitet 14:27 - 28 Shkurt, 2015

Fier/ “Arrest me burg” ish-kryeregjistruesit të Hipotekës

Gjykata e Fierit ka dhënë ditën e sotme masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryeregjistruesin e Hipotekës, Aleksandër Myrtaj dhe “detyrim paraqitje” për topografin Kastriot...