Connect with Us

All posts tagged "gjykata elbasan"

Vetingu 13:06 - 5 Janar, 2020

I denoncuar për pronat/ Si ka ndryshuar pasuria e gjyqtarit Zihni Shahu në 13 vite

Gjyqtarët dhe prokurorët që prej dy vitesh po skanohen nga Komisioni i Vettingut. Gjysma e tyre që janë hetuar kanë përfunduar jashtë dyerve të sistemit të...

Vetingu 12:34 - 22 Nentor, 2019

Gjyqtari i Çapjas fshehu pasurinë?/ Kush e shpëtoi nga hetimet Tomorr Kullollin

Vettingu po vijon me ritme të shpejta, ndërkohë që skandalet në drejtësi nuk kanë të ndaluar. Ka ende gjyqtarë dhe prokurorë e që e sfidojnë hapur...

Kronika 10:43 - 21 Nentor, 2019

Nga akuzat për fshehje të pasurisë te vendime të paligjshme/ Kush është gjyqtari që liroi Florenc Çapjan

Një ditë më parë, Gjykata e Elbasanit, vendosi lirimin nga burgu të Florenc Capjas, i akuzuar për vrasje me paramendim e mbetur në tentativë. Vendimi u...

Vetingu 10:21 - 2 Nentor, 2019

Gjyqtari i “listës së zezë”/ Si e shtoi pasurinë Sulejman Kurti

Java që vjen nis vrullshëm me procesin e Vettingut. Siparin e ngre gjyqtari i Gjykatës së Elbasanit, Sulejman Kurti, i cili do të njihen me gjetjet...