Connect with Us

All posts tagged "gjykata e vlores"

Vetingu 12:31 - 8 Nentor, 2019

Skandali që pret Vettingun/ Gjyqtarja në krah të përdhunuesit të 10-vjecares

Skandalet në drejtësi nuk kanë fund. Në rastet më të shumta, drejtësi deri më tani ata që kanë pasur të njohur gjyqtarë dhe prokurorë, ata që...

Kronika 11:09 - 19 Tetor, 2019

Vrau 2 prostituta në Itali dhe u arratis nga burgu/ Gjykata jep vendimin për Tesi Bashon  

Gjykata e Vlorës ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg, me qëllimj ekstradimi ndaj Tesi Bashos, i arrestuar pak ditë më parë në Selenicë...

Kronika 15:29 - 27 Mars, 2018

Dosja “Karaburuni”/ Ja vendimi i gjykatës për të akuzuarit

Pesë të akuzuarit për çështjen e “Karaburunit” kanë dalë sot para Gjykatës së Vlorës. 5 personat akuzohen për falsifikim dokumentesh dhe tjetërsim të mbi 220 hektarë...

Aktualitet 19:49 - 16 Tetor, 2017

Gjykata i heq kujdestarinë e fëmijëve/ Do habiteni nga reagimi i babait

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, para Gjykatës së Apelit të këtij qarku, ku një qytetar ka zgjedhur një mënyrë të veçantë...