Connect with Us

All posts tagged "Gjykata e Tiranes"

Aksidenti tragjik në Kodër-Kashar/ Gjykata lë në burg  27-vjeçarin
Kronika 13:23 - 8 Mars, 2021

Aksidenti tragjik në Kodër-Kashar/ Gjykata lë në burg  27-vjeçarin

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën arrest me burg për 27 vjeçarin Zija Murati, i cili aksidentoi për vdekje disa ditë më parë dy persona në...

SPAK kërkoi 2 vite burg, si i transformoi pronat Adriatik Llalla
Aktualitet 14:29 - 19 Shkurt, 2021

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Adriatik Llalla i pandehur për fshehje pasurie

Gjykata e Lartë ka vendosur që çështja e ish-prokurorit Adriatik Llalla ti kalojë GJKKO-së. Ish-kryeprokurori kishte kërkuar që çështja e tij ti kalonte Gjykatës së Tiranës,...

I dënuar për vrasje në 2010/ Arrestohet ish efektivi i FNSH
Kronika 21:41 - 31 Janar, 2021

I dënuar për vrasje në 2010/ Arrestohet ish efektivi i FNSH

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga shtetasin Ylli Ceka, ish punonjës i FNSH për llogari të Gjykatës së Tiranës. Ceka është dënuar nga kjo gjykatë...

Vjedhjet nga të miturit dhe adoleshentët/ Psikologia Denada Toçe hedh dritë për përhapjen e këtij fenomeni
Sociale 16:59 - 11 Janar, 2021

Vjedhjet nga të miturit dhe adoleshentët/ Psikologia Denada Toçe hedh dritë për përhapjen e këtij fenomeni

Adoleshentët dhe të miturit prej disa kohësh janë kthyer në tmerrin e shumë njerëzve në disa qytete. CNA.al solli sot një video ekskluzive, ku dy të...

GJKKO merr vendimin e papritur/ Zbulohet se çfarë vendosi  për sekuestrimin e pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
Aktualitet 16:05 - 3 Janar, 2021

GJKKO merr vendimin e papritur/ Zbulohet se çfarë vendosi  për sekuestrimin e pasurisë së ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla

Vijon ping-pongu sa i takon sekuestrimit të pasurisë s ëish prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Sekuestrimi i pasurisë së ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla do të...

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës lë në burg 11 qytetarë
Aktualitet 19:30 - 14 Dhjetor, 2020

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës lë në burg 11 qytetarë

Gjykata e Tiranës ka dhënë vendimin për 24 nga 42 të arrestuarit gjatë të protestave të zhvilluara ditët e fundit në kryeqytet. Mësohet se për 11...

“Diçka skandaloze po ndodh”/ Altin Goxhaj: Nuk më lënë të hyjë në gjykatë të takoj klientët e mi
Aktualitet 11:31 - 13 Dhjetor, 2020

“Diçka skandaloze po ndodh”/ Altin Goxhaj: Nuk më lënë të hyjë në gjykatë të takoj klientët e mi

Avokati dhe aktivisti Altin Goxhaj është shfaqur i revoltuar para Gjykatës së Tiranës, ku po zhvillohet seanca për masën që do të merret ndaj protestuesve të...

Protestat e dhunshme/ Gjykata jep masat e sigurisë për të arrestuarit
Aktualitet 10:42 - 13 Dhjetor, 2020

Tubimet në Tiranë/ Gjykata jep sot vendimin për 57 protestuesit e ndaluar

Sot në orën 11:00 pritet që Gjykata e Tiranës të japë masën për 57 protestues të ndaluar gjatë protestave që kanë trazuar vendin. Forca të shumta...

Skandali u denoncua në Kuvend/ Gjyqtari i grupit KÇK, në Gjykatën e Tiranës
Vetingu 11:01 - 21 Nentor, 2020

Skandali u denoncua në Kuvend/ Gjyqtari i grupit KÇK, në Gjykatën e Tiranës

Në sistemin e drejtësisë janë një grup gjyqtarësh dhe prokurorësh, të cilët ecin me filozonë “kap çfarë të kapësh”. Kështu ka deklaruar kryemi nistri Edi Rama,...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Kronika 13:21 - 4 Nentor, 2020

Koronavirusi mbyll Gjykatën e Tiranës/ Pezullohet veprimtaria deri në datën 9 nëntor

Ditën e sotme është vendosur që Gjykata e Tiranës të pezullojë veprimtarinë e saj deri në datën 9 nëntor, për shkak të situatës së krijuar nga...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 12:59 - 30 Tetor, 2020

Nga trashëgimitë tek paga/ Gjyqtari i çunit të Fahriut blen veliere

Gjyqtari i Faktit në Tiranës, Kreshnik Omari është në pritje të përballjes me Vettingun. Omari karrierën e ka të përqëndruar në Tiranë, ku kaluar nëpër duar...

Ullishte, troje, apartamente e makina/ Si ndryshoi në 15 vite pasuria e gjyqtares Enkela Bajo?
Vetingu 10:19 - 29 Tetor, 2020

Ullishte, troje, apartamente e makina/ Si ndryshoi në 15 vite pasuria e gjyqtares Enkela Bajo?

Gjyqtarja e Faktit Enkela Bajo, që prej një viti po hetohet nga Komisioni i Vettingut. Bajo me një karrierë të gjatë në drejtësi,  dhe në disa...

Vetingu 10:58 - 28 Tetor, 2020

I dha mandatin Kajmakut të PS/ Gjyqtarja, u blen apartamente dhe makina fëmijëve

Njerëzit e drejtësisë jo vetëm i kanë parë gjykatat dhe prokuroritë si miniera parash, por edhe si merimanga për të pushtuar institucionet shtetërore. Në deklaratat e...

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë
Vetingu 10:35 - 26 Tetor, 2020

25 vjet me kredi për një shtëpi/ Vettingu i gjyqtares më të varfër në Tiranë

Gjyqtarja e Gjykatës së Shkallës së Parë në Tiranë, Blerina Muço, mund të thuhet se është e vetmja gjyqtare që posedon pasuri të patundshme, vetëm një...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 10:25 - 24 Tetor, 2020

Nga PD tek trafikimi i narkotikëve/ Pasuria e gjyqtares që mori dosjen e bashkëpunëtorit të Bashës

Institucionet e drejtësisë janë parë nga prokurorë dhe gjyqtarë si vend për të përfituar ekonomikisht. Të paktën kështu rezulton nga pasuritë e tyre. Po duket se...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Kronika 14:07 - 23 Tetor, 2020

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit që denoncoi Ben Blushin/ Gjykata jep vendimin për katër të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për katër të arestuarit, Grid Leno, Albin Hoxha, Maringlen Matohiti dhe Enea Hoxha, të akuzuar...

Vetingu 12:49 - 18 Tetor, 2020

U hetua për pastrim parash dhe korrupsion/ Gjyqtari i vilës 3-katëshe, lojëra me pasurinë

Çuditë e drejtësisë shqiptare nuk kanë fund. Shkarkohen, riemërohen, hetohen dhe sërish ia dalin të qëndrojnë në sistemin i cili ndryshe cilësohet si koorporata e krimit...

Ka aplikuar për tu emëruar në Apel/ KPK jep vendimin për gjyqtaren
Vetingu 11:45 - 14 Tetor, 2020

Gjyqtari në filtër të ILDKPKI-së/ Ndryshoi mbiemrin, për të justifikuar pasurinë?

Në sistemin e drejtësisë, nuk ka vetëm prokurorë dhe gjyqtarë të pasur por nga ata që kanë ndryshuar të dhënat e identitetit. Gjyqtari i Shkallës së...

Ka aplikuar për tu emëruar në Apel/ KPK jep vendimin për gjyqtaren
Vetingu 15:16 - 13 Tetor, 2020

Vajza përfitoi dy apartamente/ “Këshilli i Metës” nënvlerësoi gjyqtarin e Faktit 

Gjyqtari i Gjykatës së Shkallës së Parë, në Tiranë, Arben Kostandini, është listuar nga Komisioni i Pavarur për Kualifikim për rivlerësim në Qershor të këtij viti....

Skandali / Gjyqtarja Fida Osmani rrëfen si i bën gjyqet në ajër dhe merr vendime në avion: Kush punon edhe gabon!
Vetingu 15:19 - 5 Tetor, 2020

Më shumë llogari bankare se dosje gjyqësore?/ Albert Meça “priste” gruan në institucionet e Vettingut

Gjyqtarët dhe prokurorët janë njerëzit më të pasur në Shqipëri. Jo se kanë punuar shumë, por kanë shfrytëzuar detyrën që ka pasur për t’u pasuruar. Vettingu...

Nga dosja e tërmetit tek pasuria/ Gjyqtarja që iu bëri “dush të ftohtë” prokurorëve
Vetingu 09:32 - 4 Tetor, 2020

Nga hetimi për pasurinë tek kërkesa për shkarkim/ Si ia hodhi drejtësisë, gjyqtari Ardian Kalia

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit që në fund të vitit të shkuar, ka nisur rivlerësimin e gjyqtarit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranës, Ardian...

Protesta për vrasjen e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës lë në burg 11 qytetarë
Vetingu 12:05 - 29 Shtator, 2020

Konsulenti i Soros-it në Gjykatën e Tiranës/ Si u pasurua Julian Haxhiu?

Vetingu, ka hedhur dritë mbi skandalet në sistemin e drejtësisë. Fjalët dhe akuzat që thuheshin nën zë kanë rezultuar të vërteta, pasi jo pak gjyqtarë dhe...

Skandali / Gjyqtarja Fida Osmani rrëfen si i bën gjyqet në ajër dhe merr vendime në avion: Kush punon edhe gabon!
Vetingu 12:01 - 28 Shtator, 2020

Patundshmëri nga Shqipëria në Gjermani/ Miliarderi i Gjykatës së Tiranës në Vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e nis muajin Tetor me rivlerësimin për gjyqtarin e Gjykatës së Tiranës, Neritan Cena. Ky i fundit e ka nisur karrierën...