Connect with Us

All posts tagged "gjykata e durresit"

Vetingu 12:58 - 10 Nentor, 2019

U kërcënua nga Erion Braçe/ Zbardhet pasuria e gjyqtares që konfirmoi akuzat e Ndojës

Gjyqtarët dhe prokurorët njëherësh me Vettingun po përballen edhe me sulmet që vijnë nga politika. Një ndër ta është gjyqtarja e Durrësit, Besjana Garxenaj, e cila...

Kronika 14:42 - 27 Tetor, 2019

Tjetërsuan 68 mijë metra katrorë tokë shtetërore/ Gjykata lë në burg 9 nga 17 zyrtarët e arrestuar

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën për 17 personat e arrestuar në lidhje me tjetërsimin e pronave në zonën e Kepit të Rondit dhe Gjirit të...

Politikë 17:33 - 14 Gusht, 2019

U vetëdorëzua dje/ Gjykata jep vendimin për numrin dy të PS-së

Gjykata e Durrësit ka dhënë sot vendimin për zv/drejtorin e Agjensisë Shtetërore të Kadastrës së Durrësit, Arben Isaku. Ai u vetëdorëzua ditën e djeshme pasi ishte...

Aktualitet 22:40 - 17 Korrik, 2019

Gjykata rrëzoi Valbona Sakon/ Balla: Vendim absurd, çdo kryetar do e marrë detyrën

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale idhur me vendimin e dhënë nga Gjyka e Durrësit...

Kronika 16:01 - 28 Qershor, 2018

Toyota me 3.4 milion euro/ Zbardhet vendimi i Gjykatës për 4 të arrestuarit

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për 4 të akuzuarit e 3.4 milion eurove të sekuestruara në Durrës. Bëhet fjalë për...

Aktualitet 17:16 - 14 Tetor, 2017

Gjykata e Durrësit liron terroristin turk / Turqia kundër lirimit të tij

Pas lirimit nga gjykata e Durrësit të shtetasit turk, Muhammet Yasir Aydoğmuş, një ditë më parë, i cili ishte akuazuar për terrorizëm, ka ardhur dhe reagimi...

Aktualitet 11:27 - 6 Tetor, 2017

Arrest me burg për të fortin e Durrësit/ Lirohet shoku i tij

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 30-vjeçarin Mariel Fierza, ndërsa ka lënë të lirë Genti Ndrejakun duke i dhënë masën...

Aktualitet 17:07 - 12 Korrik, 2017

Lirimi i “baronit” të drogës/ Vjen reagimi urgjent i Gjykatës së Durrësit

Gjykata e Durrësit ka reaguar për lirimin nga burgu të “baronit” të drogës, një ditë më parë. Lidhur me gjykimin e çështjes penale që i përket shtetasit...