Connect with Us

All posts tagged "Gjykata e Beratit"

Vetingu 13:41 - 4 Janar, 2020

Gjyqtari që “ndez motorët” e Vettingut/ Apartament me qira, por miliona lekë kursime

Objekt i Vettingut  për këtë vit do të jenë gjyqtarët dhe prokurorët e rretheve. Në Dhjetor, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka bërë publike listën e...

Lajme 17:00 - 6 Dhjetor, 2019

Dyshohet se shpërdoruan detyrën/ Lihen të lirë tre inspektorët e IKMT-së

Gjykata e Beratit lë të lirë tre inspektorët e Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, të cilët akuzohen se lejuan ndërtimin e banesave pa leje. Mësohet...

Vetingu 16:22 - 11 Nentor, 2019

Dhurata të dyshimta për bashkëshortin/ Vjehrra i “bën gropën” gjyqtares

Kur flitet për gjyqtarë dhe prokurorë, paralelisht flitet dhe për korrupsion, për padrejtësi dhe për pasuri të dyshimtë. Sigurisht që në sistemin e drejtësisë, ka gjyqtarë...