Connect with Us

All posts tagged "Gjykata e Apelit"

Kronika 17:15 - 13 Maj, 2020

I theu brinjët djalit të mitur të bashkëjetueses/ Lihet në burg 35-vjeçari

Gjykata e Apelit në Tiranë ka dhënë sot vendimin për 35-vjeçarin Alfred Kazanxhi. Mësohet se Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së...

Kronika 10:27 - 25 Shkurt, 2020

Gjyqi për Saimir Tahirin/ Caktohet data e seancës së parë në Gjykatën e Apelit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka caktuar datën 12 mars për zhvillimin e seancës së parë të dosjes ndaj ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit. Në...

Lajme 16:02 - 20 Shkurt, 2020

Hidhet shorti në Gjykatën e Apelit/ Ja kush është relatorja e çështjes CEZ

Hidhet shorti në Gjykatën e Apelit të Tiranës për shqyrtimin e çështjes CEZ. Mësohet se relatore e çështjes është zgjedhur gjyqtarja Shpresa Beçaj. Kujtojmë se çështja...

Kronika 17:27 - 5 Shkurt, 2020

“Vendime të paligjëshme”/ Apeli ndryshon masat për të arrestuarit e tërmetit, liron dy ish zyrtarët

Gjykata e Apelit ndryshon vendimet për të arrestuarit për dëmet e tërmetit të 26 nëntorit. Apeli i ka cilësuar si të paligjëshme vendimet e marra nga...

Sociale 22:17 - 14 Janar, 2020

E thotë Gjykata e Apelit në Itali: Përdorimi i tepërt i celularit shkakton tumor në kokë

Përdorimi i tepruar i celularit mund të shkaktojë tumor në kokë. Kështu ka deklaruar Gjykata e Apelit të Torinos në Itali. Kjo gjykatë mori në dorë...

Politikë 11:50 - 14 Nentor, 2019

Me apartamente nga Tiranë në Vlorë/ Gjyqtarja e Apelit “zhduk” 25 000 euro hua

Procesi i Vettingut ka nxjerrë jashtë loje mjaft gjyqtarë dhe prokurorë, që nuk kanë mundur të justifikojnë pasurinë. Pasuria në deklaratën fillestare e vitit 2003, ndryshon...

Vetingu 13:44 - 13 Nentor, 2019

Nga dyqani tek bizneset/ Si i bëri milionat gjyqtarja, Alkelina Gazidede 

Vettingu punën më të madhe, duket se e ka me gjyqtarët e Apelit. Njerëzit që paguhen me taksat tona për të bërë drejtësi, vetëm me paga...

Vetingu 14:02 - 15 Shtator, 2019

Nga pasuria enigmatike tek “lista e zezë” e SHBA/ Dritëhijet e gjyqtarit të Apelit

Disa gjyqtarë dhe prokurorë janë pjesë e listës së zezë së misionit diplomatik të SHBA në Shqipëri. Zyrtarisht dihet se nga njerëzit e drejtësisë që nuk ...

Lajm i Rekomanduar 14:24 - 12 Shtator, 2019

Bëmat e gjyqtarëve të Apelit/ Ish anëtari i KLD fsheh pasurinë?

Në Gjykatën e Apelit të Tiranës, ekziston një gjyqtar që nuk ka patundshmëri. Ose ka por i ka fshehur, por do të jetë Vettingu që do...

Aktualitet 12:16 - 17 Maj, 2019

Nga apartamenti me vjehrrën tek luksi i Tiranës/ Hije dyshimi mbi pasurinë e gjyqtarit të Apelit

Mbi 750 prokurorëve dhe gjyqtarëve u ka kaluar në sitë pasuria duke filluar nga kreditë, tek dhuratat, pasuritë e patundshme dhe trashëgimitë. Pas verifikimit të pasurisë...

Aktualitet 14:07 - 28 Mars, 2019

Vrasja në Bllok/ Apeli lë të lirë të dashurin e Elvana Gjatës

Gjykata Apelit Tiranë ka  hedhur poshtë kërkesën e Prokurorisë, duke lënë të lirë Ervin Matën, apo siç njihet ndryshe të dashurin e këngëtares Elvana Gjata. Apeli...

skandali seksual i gjyqtarit roland hysi
Aktualitet 16:37 - 14 Janar, 2019

Gjyqtari i “seksit” kërkon lirinë në Apel

Gjyqtari i Fierit, Roland Hysi ka bërë apelimin e vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda. Roland Hysi, bërë i njohur pas...

Aktualitet 13:33 - 2 Dhjetor, 2018

Ishte në listën e vettingut/ Jep dorëheqjen ish-kreu Gjykatës së Apelit në Tiranë

Ish-kreu i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Metush Saraçi, ka dhënë dorëheqjen dhe sipas tij arsyet e këtij veprimi janë personale. Saraçi ishte në listën e...

Aktualitet 11:30 - 27 Nentor, 2018

Në kërkim ndërkombëtar për vrasje/ Arrestohet 24-vjeçari nga Tirana

  Policia e Tiranës në bashkëpunim me Interpol Tirana, ka bërë të mundur kapjen e dy personave të cilët ishin në kërkim kombëtar dhe ndërkombëtar për...

Aktualitet 12:10 - 14 Tetor, 2018

Shkatërrohet edhe Gjykata e Apelit në Korçë

Javën e kaluar dy gjyqtarët e Apelit të Korçës nuk mundën të kalonin vettingun. Pra nga 6 gjyqtarë që ka kjo gjykatë tashmë do të ketë...

Kronika 09:50 - 12 Prill, 2018

11 kuksianët e arrestuar kërkojnë lirinë/ Vendimi merret nga Apeli i Shkodrës

Kuksianet e arrestuar në Kalimash për protestën e dhunshme për taksën në Rrugën e Kombit kanë kërkuar lirinë. 11 protestuesit kanë depozituar një kërkesë në gjykatë,...

Aktualitet 11:52 - 3 Prill, 2018

Skandali me pronat në bregdet/ Fran Frrokaj “sulmon” Prokurorinë

Kryebashkiaku i  Lezhës Fran Frrokaj ka dalë sot para Gjykatës së Apelit në Shkodër. Para togave të zeza Frrokaj mësohet se ka thënë se ëhstë i...

Kronika 15:56 - 22 Shkurt, 2018

U akuzua për korrupsion/ Gjykata “rrëzon” kërkesën e Mirit për liri

Gjyqtari Shkëlqim Miri i akuzuar për korrupsion ka kërkuar lirinë në Gjykatën e Apelit me pretendimin se kishte arsye të forta shëndetësore, por kërkesa e tij...

Kronika 09:58 - 20 Shkurt, 2018

Vrasja e Devi Kasmit/ Shtyhet seanca gjyqësore ndaj shtetasit grek

Është shtyrë seanca gjyqësore ndaj shtetasit grek Efthymios Efthymiou, i cili akuzohet për vrasjen e Devi Kasmit. Seanca në gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda...

Kronika 11:56 - 19 Shkurt, 2018

Korrupsioni me rrugët/ Apeli lë në burg Xhikën

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në fuqi, masën e arrestit me burg për ish kreun e ARRSH –së, Dashamir Xhika dhe personate  tjerë. Ish-drejtori...

Kronika 09:53 - 19 Shkurt, 2018

Korrupsioni me rrugët/ Nis seanca në Gjykatën e Apelit

Seanca për ish kreun e ARRSH –së Dashamir Xhika ka vijuar në Gjykatën e Apelit në Durrës. Xhika ka apeluar masën arrest me burg. Dashamir Xhika...

Kronika 11:22 - 15 Shkurt, 2018

Vrasja e Devi Kasmit/ Apeli lë në burg Mario Meshinin

Gjykata e Apelit  ka lënë në burg Mario Meshinin, i cili akuzohet si bashkëpunëtor në vrasjen e  Devi Kasmit. Në seancën e kaluar, zhvilluar me dyer...

Denoncim 21:11 - 14 Shkurt, 2018

Denoncimi-Iu dha liria përmbaruesit mashtues/ Qytetari kërkon ndihmë nga mediet

Vetëm pak ditë më parë u arrestua përmbaruesi Fatos Alimadhi pasi kishte tjetërsuar rreth 33 mijë euro  të qytetarit me iniciale A.N. Duke i tjetërsuar pronën ...