Connect with Us

All posts tagged "gjuzi"

Politikë 12:14 - 21 Maj, 2020

“Le ta mbajë mend Kryemadhi”/ Gjuzi në Kuvend: Nuk është Shqipëria si New Yorku

Deputeti Kujtim Gjuzi ka ironizuar nga foltorja e Kuvendit shembjen e Teatrit Kombëtar. Ai tha se Londra ka në mes të qytetit Teatër të vjetër me...

Politikë 20:26 - 17 Maj, 2020

Video/ U përzu me dhunë nga protestuesit, Gjuzi shkon të freskohet në Vlorë

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi është arratisur për në Vlorë, pasi u përzu me dhunë  nga protestuesit. Qytetarët dhe aktivistë e përzunë atë duke i...

Politikë 23:20 - 11 Maj, 2020

“Gjeneral Gadafi po shkon drejt grushtit të shtetit”/ Gjuzi i kërkon Ramës të japë dorëheqjen

Deputeti Kujtim Gjuzi, i I ftuar në “360gradë”  tha se Rama duhet të japë dorëheqjen pas asaj që i ka ndodhur Ira Kurti në protestë. “Ajo...

Politikë 23:42 - 4 Maj, 2020

“Jam burrë se kam bërë 4 kalamaj”/ Degjeneron debati mes Gjuzit dhe Islamit

Ka degjenerua në çështje burrnie dhe replika për kalamaj debati mes deputeti të opozitës parlamentare Kujtim Gjuzi, dhe avokatit Zaçe Islami. Islami  iu drejtua Gjuzit se...

Politikë 23:31 - 4 Maj, 2020

“Ti me Fatos Nanon vratë Azem Hajdarin”/ Gjuzi akuza të forta Neritan Cekës

Deputeti i opozitës parlamentare dhe Neritan Ceka janë përplasur keq, mbrëmjen e sotmë në “360 gradë” duke kaluar dhe në akuza të forta personale. E gjitha...

Politikë 10:41 - 30 Prill, 2020

Seanca e Kuvendit nis me debate/ Gjuzi përplaset me Ruçin: Nuk më ka sjellë Basha, por gjaku im këtu!

Seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate që në krye të herës. Teksa kryetari i Kuvendit, Gamoz Ruci njoftoi punën e deritanishme të komisioneve...

Politikë 18:35 - 28 Prill, 2020

“Atje ku hyn dielli, s’ka virus”/ Gjuzi merr rolin e ekspertit, thirrje qytetarëve të thyejnë karantinën

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi ka befasusr sërish me deklaratën e radhës. Në një intervistë për “Shqipëria Live”, teksa ka komentuar masat e marra nga...

Politikë 10:32 - 23 Prill, 2020

“Pse Bashën nuk e dërgoni para drejtësisë”/ Gjuzi debat me Ruçin

Seanca e parlamentit e ditës së sotme ka nisur me debate dhe tensone nga deputetët e opozitës që kërkojnë më shumë kohë për të folur. Deputeti...

Politikë 10:51 - 21 Prill, 2020

“Kemi 44 ditë nën diktaturë”/ Gjuzi: Meta i jep në mënyrë personale kompetenca Ramës

Deputeti Kujtim Gjuzi teksa ka folur lidhur me situatën e koronavirusit, u shpreh se presidenti Ilir Meta shkeli Kushtetutën dhe i dha kompetenca kryeministrit Edi Rama...

Politikë 10:41 - 16 Prill, 2020

“Nuk e meriton të jesh i dashuri im”/ Ruçi “përplaset” me Gjuzin: Do të të nxjerr nga salla

Deputeti i opozitës Kujtim Gjuzi ka kundërshtuar shkurtimin e kohës së vënë në dispozicion të deputetëve për të folur në seancën parlamentare. Ndërkohë, ka ardhur reagimi...

Kronika 10:28 - 2 Prill, 2020

Vetëdorëzohet ish kreu i ALUIZNI-t në Durrës/ Koronavirusi e shpëton nga burgu

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish- drejtorin e ALUIZNIT, Flamur Gjuzi, i cili u vetëdorëzua pas 6 muajsh në kërkim....

Politikë 17:45 - 7 Mars, 2020

“Do t’i vesh motrat me të zeza”/ Zbardhet rrëfimi i gruas së deputetit të listës “Basha”

Është zbardhur dëshmia e bashkëshortes së deputetit Kujtim Gjuzi, e cila e denoncoi këtë të fundit për dhunë në familje. Në muajin shkurt 2020 M.K. ka...

Politikë 17:24 - 3 Mars, 2020

Rrahu gruan dhe djalin?/ Reagon sërish Kujtim Gjuzi: Nuk ka shans ta fal nëse ka kaluar rrethin e unazës

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka mohuar sërish të ketë ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij. I ftuar në emisionin “Shqipëria Live”, Gjuzi...

Politikë 19:58 - 21 Shkurt, 2020

“Është flori komplet”/ Deputeti i opozitës i përvishet Metës: Jep llogari për thesarin e Krrabës!

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, është shprehur se do të votojë pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta, duke argumentuar se pret që ai të rikthehet...

Politikë 16:55 - 21 Shkurt, 2020

Gjuzi sqaron konfliktet me Ramën/ “Ka qenë që i vogël harpagon”

Kreu i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, i ftuar në “45 min uta” ku po diskutohet  tubimi i thirrur nga Meta me 2 mars, ka sqruar dhe...

Politikë 12:35 - 12 Shkurt, 2020

“Jemi bërë by*hë pambukër”/ Gjuzi për 100- vjetorin e Tiranës: Veliaj e ktheu në disko, kush je ti nga Berati…

Deputeti Kujtim Gjuzi në fjalën e mbajtur në seancën plenare në Kuvend ka komentuar festimin e 100- vjetorit në Tiranë. Gjuzi u shpreh se kryebashkiaku Erion...

Politikë 18:27 - 20 Janar, 2020

“Si ato grenxat xanxare!”/ Gjuzi kapet me deputetët në Kuvend

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, ka replikuar me deputetët në Kuvend, teksa mori fjalën për të bërë vërejtjet e tij për procesverbalin. Por teksa Gjuzi...

Politikë 22:24 - 16 Janar, 2020

Gjuzi kapet me Nard Ndokën/ “Më ke ardhur në zyrë për t’u bërë kryetar partie”

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, është përplasur me Nard Ndokën  mbrëjen e sotme në studion e “360 Gradë”. Gjuzi i ka kujtuar këtij të fundit...

Politikë 11:18 - 23 Dhjetor, 2019

Foto-Kujtim Gjuzi fut në “ankth” ndjekësit/ S’e mendoja kurrë që do të dashurohesha me dikë që njoha në rrjet

Deputeti i listës së Bashës, Kujtim Gjuzi ka tërhequr sërish vëmendjen, nëpërmjet një postimi të bërë në rrjetet sociale. Së fundi, deputeti Gjuzi ka publikuar një...

Politikë 10:15 - 15 Nentor, 2019

Seanca parlamentare nis me debate/ Gjuzi “përplaset” me Ruçin

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në një seancë të jashtëzakonshme, pas ngërçit të krijuar në lidhje me emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Ne rend...

Politikë 10:12 - 6 Nentor, 2019

Kujtim Gjuzi zbulon mesazhet me Ramën/ I kërkuam shkarkimin e ministrit të Brendshëm dhe e hoqi

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka folur për reformën zgjedhore e cila sipas tij, do bëhet bashkë me reformën e re administrative, dhe se së...

Politikë 16:42 - 28 Tetor, 2019

“Do të nxjerr zvarrë nga Parlamenti”/ Kujtim Gjuzi publikon mesazhin kërcënues nga Rama

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në Report Tv, ka folur rreth konfliktit në Kuvend me kryetarin Gramoz Ruçin. Gjuzi u shpreh se ka...

Politikë 13:23 - 15 Tetor, 2019

Kujtim Gjuzi paralajmëron Bashën/ Nuk do jesh kurrë në pushtet, ja çfarë ndodhi me Rudina Hajdarin

Deputeti i opozitës parlamentare, Kujtim Gjuzi ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend, pasi në media thuhet se deputetja Rudina Hajdari është...